مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
فروشگاه فرشته
فروشگاه فرشته

فروشگاه فرشته

🔮 انواع عروسکهای کچه:🔮
🧚‍♀️فرشته های رنگی
🦄حیوانات فانتزی
🍳مگنت یخچال
🗝جاسوئیچی
📱آویز موبایل
🎑تابلو و پادری
👛🧣🧤طراحی شال...
9 ماه در باسلام
19 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت
3 ماه پیش
غزاله
غرفه‌دار: غزاله
مشهد خراسان رضوی
غزاله
خراسان رضوی، مشهد
9 ماه در باسلام
19 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت 3 ماه پیش
پیام غرفه‌دار: به فروشگاه آنجل خوش آمدید ...💐

تخفیف های غرفه دار

۱۰ هزار تومان تخفیف برای هزینه محصول ۵ هزار تومان تخفیف برای هزینه ارسال

1000 تومان تخفیف بر روی سبد خرید

منقضی
شده

محصولات

غرفه فروشگاه فرشته

درباره

غرفه فروشگاه فرشته

قصه محصول

کچه دوزی یکی از هنرهای دستی بسیار جذاب و نزدیک به نمد دوزی است که تنها تفاوت آن با نمد دوزی در این است که در کچه دوزی الیاف کچه را سوزن میزنند وبا فشرده سازی آنرا بدست می آورند اما در نمد دوزی الیاف را با دست بهم فشرده می کنند.
کچه دوزی یکی از هنرهای نوین و در عین حال بسیار جذاب است که دارای قائده و قانون و یا پترن و الگو نیست به همین دلیل در کنار بالا بردن خلاقیت هنرمند به دلیل پیروی نکردن از الگو یکی از هنرهای دشوارمحسوب می شود. در آموزش های کچه دوزی و ساخت عروسک های کچه ای از ابزار ساده ای استفاده می شود که این خود مزیت هنر کچه دوزی است کچه دوزی یک هنر نزدیک به نمد دوزی است با این تفاوت ها که در هنر نمد دوزی شما با پارچه ای سرو کار دارید که از الیاف ساخته و فشرده شده است اما در هنر کچه دوزی از سوزن زدن الیاف به هم و تنیدن و فشرده کردن الیاف کچه کمک می گیریم.
باالیاف کچه می توان انواع حیوانات را نزدیک به شکل طبیعی آن ها ساخت زیرا الیاف کچه مانند پارچه یکدست نیستند به همین دلیل به راحتی می توان تفاوت رنگ ها و طیف آن را با الیاف کچه به نمایش درآورد و حیوانات کچه ای زیبایی ساخت . همچنین از الیاف کچه برای کچه دوزی روی لباس ها  به خصوص روی لباس های پشمی بسیار استفاده می شود زیرا الیاف کچه روی لباس جلوه بسیار زیباتری به لباس می دهد . 
البته در هنرمندان ایران از گذشته با هنر کچه دوزی یا کچه کاری  عجین بوده اند پادری ها و زیر انداز های نمدی که هم اکنون نیز به عنوان صنایع دستی به فروش می رسند با همین روش  ساخته می شوند ولی تفاوتی که در کچه دوزی با نمد مالی هست در تنوع رنگ  و جنس الیاف است . الیاف به کار رفته در هنر نمدمالی تماما طبیعی و از پشم گوسفند است و کمتر از رنگ ها استفاده می شود. 

معمولا کچه دوزی دارای رو روش مرسوم است و با یکی از این دو روش به الیاف کچه حالت دلخواه داده می شود یکی استفاده از سوزن های مخصوص کچه دوزی و سوزن زدن به الیاف کچه برای فرم دادن به آن و دیگری استفاده از محلول آب و صابون و فشرده نموندن الیاف کچه . هر یک از این دو روش کابرد های خود را دارد و نمد مالی مرسوم ما در واقع روش دوم کچه کاری است. 

مزیت دیگر هنر کچه دوزی نسبت به برخی از هنر های مشابه این است که کچه کاری یک هنر کاربردی و البته همخوان با طبیعت است زیرا از الیاف طبیعی برای ساخت محصولات کچه استفاده می شود و از آن جهت کاربری است که با آن می توان انواع پالتو ها و تن پوش ها را ساخت و زینت بخشید

درباره یک زندگی

زندگی زیباست...

درباره یک مکان

خانه زیباترین و امن ترین مکان دنیاست ....
این غرفه در سراسر اینترنت