بازارچه‌ها
خانه
گفت‌‌وگو
صابون ارگانیک آنژک
صابون ارگانیک آنژک

صابون ارگانیک آنژک

تولید صابون های کاملا ارگانیک و درمانی
75٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: کمتر از 10 تاسیس: 7 مهر 97 آخرین فعالیت: 1 سال پیش
رضیه خسروی
غرفه‌دار: رضیه خسروی
شیراز فارس

محصولات

غرفه صابون ارگانیک آنژک

درباره

غرفه صابون ارگانیک آنژک

قصه محصول

ژن خوب هنر!
من دختر یک مادر هنرمندم که در دوره خودش کارهای دستی مختلف را تجربه کرده بود. من هم به تبع همین مادر انواع گل‌سازی و خیاطی و هویه‌کاری و چرم‌دوزی و ساخت زیورآلات و گل‌های بلندر و چرمی و کار با نمد و کچه و کیک‌پزی و آشپزی و تزئینات کیک و ... را تجربه کرده‌ام.

چی شد به صابون‌سازی علاقمند شدم؟
یک روز بعد از اینکه عکس‌هایی از انواع صابون‌های تزئینی و درمانی را در سایت‌های خارجی دیده بودم، حس کردم خیلی دوست دارم این کار را یاد بگیرم. چی مطمئن‌تر از صابون‌های دست‌ساز خودت که می‌دانی توش چه چیزهایی استفاده کرده‌ای و برای چه چیزی مفیدند. اما راستش فکرش را نمی‌کردم که در ایران بتوانم آموزش ببینم. این بود که خودم شروع به تحقیق کردم و در اینترنت روش ساخت صابون را جست‌وجو کردم. بعد رفتم سراغ تهیه مواد اولیه. وقتی با مرکزی که مواد اولیه تهیه صابون را می‌فروخت تماس گرفتم، در کمال ناباوری یک استاد ساخت صابون بهم معرفی کردند. یک مربی ایرانی! در نهایت با پی‌گیری‌های بعدی توانستم پیش دو استاد صابون‌سازی دوره ببینم و بعد از آن شروع کردم به تولید اولین صابون‌ها.

فرایند کار صابون‌سازی چگونه است؟
صابون‌سازی به دلیل اینکه با پوست و مو سروکار دارد، کار دقیق و حساسی است. یک علم است. یک گرم اگر چیزی را کمتر یا بیشتر بریزم می‌تواند حتا خطرناک باشد. روش کلی‌اش این است که مواد را به میزان دقیق با هم ترکیب می‌کنیم. بعد قالب می‌زنیم و حدود یک‌شبانه روز به آن زمان می‌دهیم تا خودش را بگیرد. بعد از آن از قالب خارج می‌کنیم و اگر لازم باشد برش می‌زنیم. ولی باید به آن به طور تقریبی 40 روز استراحت بدیم تا هم حالت اسیدی آن از بین برود و هم مواد گیاهی در آن خواصش را آزاد کند و قابل مصرف باشد.
اولین صابون درمانی‌ام را با فرمولی که استادم داده بود ساختم. آن‌قدر ذوق داشتم که قبل از اینکه خودش را کامل بگیرد شروع کردم به برش زدنش!

چه چیز صابون‌سازی برای من جذاب است؟
صابون سازی برای من ترکیبی است از تجربه‌های مختلف قبلی که خلاقیت و سلیقه و آفریدن جزئی از آن است. ساخت صابون‌های تزئینی همه‌اش دلچسب و جذاب است. در صابون‌های درمانی هم آن زمانی که سود و روغن را ترکیب می‌کنم و شروع می‌کنم به شکل دادنش خیلی هیجان‌انگیز و جذاب است.

می‌خواهم در این کار به کجا برسم؟
دوست دارم بتوانم صابون‌سازی را به جایی برسانم که هم از صابون‌های تماما شیمیایی کمتر استفاده کنیم و هم با ترکیب علم صابو‌ن‌سازی و طب سنتی و گیاهان دارویی، صابون‌های درمانی‌ای بسازم که نه فقط مفیدند بلکه زیبا هم هستند؛ صابون‌هایی که نه تنها ظاهر شکیل و دوست‌داشتنی دارند، خواص بسیار مفیدی هم دارند. دوست دارم نشان دهم که مواد مصرفی ساده روزانه‌مان چقدر می‌توانند زیبا باشند. هر آنچه که قشنگ است برای تزئین نیست.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه صابون ارگانیک آنژک
عارفه مومن زاده
8 خرداد 98
ان شالله به تولید انبوه برسید هرچه زودتر , که قیمت کارهاتون بیاد پایین و ما بتونیم خرید کنیم 😉
عباس برهانی
31 فروردین 98
سلام قیمتی راکه برای محصول گذاشته اید برای چند صابون است وهر صابون چند گرم است
رضیه خسروی
31 فروردین 98
سلام‌برای هر یک دونه صابون هست که وزنشون از 80 گرم تا 120 گرم هست.بستگی به نوع قالبش داره
حامد آقاجانی
25 دی 97
صابونای این غرفه، اشتهابرانگیزن! آدم شکلات و کارامل و خوشمزه‌های این طوری می‌افته.
رضیه خسروی
25 دی 97
😁ممنون
گفت‌و‌گو با غرفه دار
رضیه خسروی