زعفران گرانترین ادویه گیاهان گلدار در جهان است – با قیمت 1 پوند (450 گرم) بین 500 تا 5000 دلار آمریکا.

دلیل گران قیمت آن ، روش برداشت زیاد کار است که تولید را پرهزینه می کند.

زعفران با دست از گل Crocus sativus برداشت می شود ، كه معمولاً به آن “كروكوس زعفران” می گویند. اصطلاح “زعفران” به ساختارهای مانند نخ یا کلاله گل گیاهان گلدار مربوط می شود.

منشا in آن یونان بود و در آنجا به دلیل خواص دارویی گیاه مورد احترام قرار گرفت. مردم برای تقویت میل جنسی ، تقویت روحیه و بهبود حافظه ، زعفران می خورند.

زعفران چیست؟

زعفران یا زَرپَران یا Saffron (نام علمی: Crocus sativus) گیاهی است از تیره نیلوفرها ، تیره زعفران که به عنوان ادویه در پخت و پز و ادویه در اشپزی استفاده می شود و دارای خواص و ویژگی های خاصی میباشد. کلاله های زرشکی و خامه گل جمع آوری و خشک می شوند و برای چاشنی و رنگ آمیزی غذاها استفاده می شود. مدت هاست که از نظر وزن به عنوان گرانترین ادویه در جهان شناخته می شود و قیمت آن در هر کیلوگرم تقریبا 5000 دلار است. ریشه های تاریخی این گیاه سردهٔ زعفران ایران است. و در قرن 21 ، ایران بیش از 90٪ جهان را تولید می کند.

خواص زعفران

خواص زعفران خاصیت و خواص ضد افسردگی داشته و در برخی از شرکت‌های تولیدکننده دارو در امریکا و اروپایی به عنوان Antidepressant integrator (درمان افسردگی) مورد استفاده قرار میگیرد.

کروسین و سافرانال موجود در زعفران اثر مشابه فلوکستین دارند و از جذب مجدد دوپامین ، نوراپی نفرین و سروتونین جلوگیری می کنند ، بنابراین اثر ضد افسردگی خود را اعمال می کنند.

Saffron کلاله و خامه کاهش سطح سروتونین منجر به افزایش علائم “PMS” یا سندرم قبل از قاعدگی ، به ویژه افسردگی می شود. مطالعات نشان می دهد که کروسین و سافرانال موجود در زعفران از جذب مجدد سروتونین جلوگیری می کند و بنابراین سطح سروتونین را افزایش می دهد و علائم افسردگی را در زنان مبتلا به PMS کاهش می دهد. از آنجا که افسردگی یکی از مهمترین عوامل در کاهش میل جنسی است ، بهبود افسردگی نیز میل جنسی را افزایش می دهد.

کلاله و خامه کاروتنوئیدهای موجود در زعفران ، به ویژه کروسین و کروستین که آنتی اکسیدان هستند ، با جلوگیری از فعالیت “ROS: گونه های اکسیژن واکنش پذیر” از اکسیداسیون اسیدهای چرب در غشا جلوگیری می کنند و بنابراین باعث افزایش تحرک و بهبود مورفولوژی اسپرم و همچنین عملکرد جنسی مردان می شوند. [25 با محدود کردن سنتز RNA و DNA در سلولهای سرطانی ، وقفه در واکنشهای زنجیره ای رادیکالهای آزاد ، از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی ترکیبات آن ، به پیشگیری و درمان سرطان کمک می کند. ترکیبات کاروتنوئید همچنین با آنزیم “توپوایزومراز 2” تداخل می کنند ، که این امر به دلیل فعالیت سیتوتوکسیک است و باعث آپوپتوز سلول های سرطانی می شود

در طب سنتی از زعفران به عنوان مسکن ، خلط آور ، محرک جنسی و ادرار آور استفاده می شود. در گزارش های داستان گونه ای از مناطق گرمسیری آسیا ، خمیری ذکر شده است که مخلوطی از زعفران و چوب صندل است و امروزه از این خمیر به عنوان مرهمی تسکین دهنده پوست خشک استفاده می شود.

زعفران به عنوان یک چاشنی‌زنی و رنگ دهی غذاها مورد استفاده قرارمیگیرد و برای طعم دهی در اشپزی کاربرد دارد.

یک آنتی اکسیدان قوی

زعفران زنبقیان شامل انواع قابل توجهی از ترکیبات گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند – مولکول هایی که از سلول های شما در برابر رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو محافظت می کنند.

آنتی اکسیدان های قابل توجه زعفران شامل کروسین ، کروستین ، سافرانال و کامفرول هستند (منبع 2 معتبر).

کروسین و کروستین زنبقیان رنگدانه های کاروتنوئید هستند و مسئول رنگ قرمز زعفران هستند. هر دو ترکیب ممکن است خاصیت ضد افسردگی داشته باشند ، از سلولهای مغز در برابر آسیب های پیش رونده محافظت می کنند ، التهاب را بهبود می بخشند ، اشتها را کاهش می دهند و به کاهش وزن کمک می کنند (منبع 2 ، منبع 3).

سافرانال طعم و رایحه مشخصی به زعفران می بخشد. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به بهبود خلق و خو ، حافظه و توانایی یادگیری شما کمک کند و همچنین از سلول های مغز شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کند (4 منبع معتبر).

سرانجام ، كامپفرول در گلبرگهای گل زعفران یافت می شود. این ترکیب با مزایای سلامتی مانند کاهش التهاب ، خاصیت ضد سرطانی و فعالیت ضد افسردگی مرتبط است

ممکن است حالت را بهبود بخشد و علائم افسردگی را درمان کند

لقب زعفران “ادویه خورشید” است.

این فقط به دلیل رنگ متمایز آن نیست ، بلکه به این دلیل است که ممکن است به روشن شدن روحیه شما کمک کند.

در یک بررسی از پنج مطالعه ، مکمل های زعفران به طور قابل توجهی موثرتر از دارونما در درمان علائم افسردگی خفیف تا متوسط بودند (منبع 6 معتبر).

مطالعات دیگر نشان داد که مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران به همان اندازه فلوکستین ، ایمی پرامین و سیتالوپرام – درمان های متداول افسردگی – م effectiveثر است. بعلاوه ، افراد کمتری در مقایسه با سایر روشهای درمانی عوارض جانبی ناشی از زعفران را تجربه کردند (7 منبع معتبر ، منبع معتبر 8 ، منبع معتبر 9).

علاوه بر این ، به نظر می رسد هر دو گلبرگ و کلاله مانند نخ در برابر افسردگی خفیف تا متوسط م (ثر هستند (1 منبع معتبر ، منبع 10 معتبر).

در حالی که این یافته ها امیدوارکننده است ، اما قبل از اینکه زعفران به عنوان درمانی برای افسردگی توصیه شود ، به مطالعات طولانی تر انسانی با شرکت کنندگان بیشتر نیاز است.

کاشت زعفران در ایران:

ایران با تولید سالانه 330 تن و صادرات 280 تن از این محصول بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران در جهان است (آمار مربوط به سال 2009). [30] [31] در برخی دیگر از استان های کشور از جمله خراسان شمالی ، یزد ، گلستان ، همدان ، فارس و اصفهان کشت می شود که سهم تولید به طور کلی کمتر از 10 درصد است. به طور كمی ، شهر تربت حیدریه در استان خراسان رضوی با مساحت كشتی 7 هزار و 500 هكتار در بین تولیدكنندگان این محصول در كشور رتبه نخست را دارد. زعفران از شهر گاین یکی از با کیفیت ترین های تولید شده در کشور محسوب می شود. [32] همچنین ، گناباد به دلیل کاشت سنتی و آبیاری با آب قنات به عنوان میراث کشاورزی جهانی در FAO ثبت شده است. [33]

کشت زعفران در ایران در شهر سلامی ، به ویژه در شهرهای تربت حیدریه ، زاوه (ناگهان روستای کاریزک) ، قاینات (در روستاهای بیهود ، فندخت ، بهن آباد ، بیدخت ، استند ، ابیز ، اسپاد ، ارداکول) ، فردوس ، بشرویه ، سرایان و بیرجند در استان خراسان جنوبی و شهرهای تربت جام ، تایباد ، باخرز ، گناباد ، سبزوار ، ششتمد ، نیشابور و بجستان ، کاشمر ، خلیل آباد و کوه سرخ در خراسان رضوی ، فارس (استهبان) و اخیراً در اصفهان ) توسط کرمان ، سمنان (شاهرود) ، لرستان ، قزوین ، اردبیل و استان آذربایجان شرقی پردازش می شود. [34]

پیاز زعفران در مناطق سردسیر با بارندگی فراوان بسیار بهتر از گرمسیری است و یکی از دلایل عمده ای که زعفران خوب را از زعفران بد متمایز می کند ، شرایط آب و هوایی منطقه است که هرچه منطقه سردتر باشد ، محصول و کیفیت زعفران بالاتر است.

زعفران به دلیل طبیعت گرم تا حدود زیادی در برابر هوای سرد مقاومت می کند. پیازهای زعفران در دمای منفی 40 درجه سانتیگراد به رشد طبیعی خود ادامه می دهند و طراوت و شادابی برگ ها را کاملاً حفظ می کنند.

ریشه تاریخی این گیاه ایران در ایران میباشد و دارای ریشه تاریخی در ایران است.

مصرف غذایی و صنعتی

از زعفران به عنوان طعم دهنده مواد غذایی و برای رنگ آمیزی پارچه در کشورهای در حال توسعه و توسط صنعتگران استفاده می شود. زعفران به دلیل طعم خاص ، بو و رنگ زرد در شیرینی ها و غذاهای ایرانی (به ویژه با برنج) ، شیرینی سازی ، داروسازی و سایر صنایع بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

زعفران چگونه است؟

زعفران گیاهی کوچک و چند ساله با قد 10 تا 30 سانتی متر است. از وسط پیاز یا پایه ساقه ، تعدادی برگ باریک و بلند بیرون می آید. از وسط برگ ها ، یک ساقه گل دهنده بیرون می آید که منجر به یک تا سه گل می شود. این گلها 6 گلبرگ بنفش دارند که ممکن است در بعضی از انواع آن صورتی یا بنفش باشد. گلها دارای 3 پرچم و یک ماده هستند که منجر به کلاله نارنجی مایل به قرمز می شود. قسمت مورد استفاده این گیاه انتهای خامه و کلاله سه شاخه است که به زعفران معروف است و معطر و کمی تلخ است.

نام

کلمه زعفران از طریق عربی به زبان های دیگر گسترش یافته است و ریشه آن ناشناخته است. [10]] [12] یا زرپاران (زعفران عربی شده زارپاران است [تبصره 2] و این زرپاران است که به عربی وارد شده و زعفران تلفظ می شود. [11] گفته شده است که ممکن است کلمه زعفران ریشه اکدی داشته باشد نام دیگر آن در فارسی میانه Kurkum در زعفران ترکی [نیاز به ذکر منبع] ، در زعفران عربی ، در زعفران انگلیسی ، در اسپانیایی azafrán ، در فرانسه safrane ، در ایتالیایی zaferano ، در آلمانی Safran ، و در زعفران هندی تلفظ می شود.

شناسایی اصلی زعفران ها از شاخه کلاله زعفران ساده ترین روش است.

ترکیبات شیمیایی زعفران

مهمترین ترکیبات موجود در زعفران شامل ترکیبات زردی است که به راحتی در آب قابل حل هستند (مشتقات کروستین) ، ترکیبات داغ مانند میکروکروسین که عمدتا مقوی معده هستند ، مواد معطر (روغنهای اساسی) که مهمترین آنها safranal است که گاهی اوقات تشکیل می شود. تا 1٪ زعفران. روغن ثابت تا 10٪ ، رطوبت حدود 1310٪ و ترکیبات معدنی حدود 5٪ است. مقدار کروسین که رنگ زعفران را تشکیل می دهد وقتی در یک جوانه قرار گیرد بیشتر است

طبقه بندی بر اساس مشخصه

از نظر ریوی ، زعفران بر اساس مشخصات و شکل برگها ، کلاله ، کرم ، گلبرگها ، کاسبرگها ، پیازها و پیازها طبقه بندی می شود.

مشخصات گلبرگ: برگهای زعفران معمولاً از 1 سانتی متر تا 4 سانتی متر هستند ، زعفران دارای برگهای تیز است که روی آنها تیره تر و زیر آنها سبک تر است. شدت این تفاوت از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است. ضخامت برگ ممکن است در انواع مختلف زعفران مانند خزر ، زاگرس ، سفید ، بنفش ، زیبا و جاغاسم کم و بیش باشد.

کلاله: مهمترین قسمت گل زعفران این است که “زعفران” از آن بدست می آید. “کلاله” به قسمتهای مختلف تقسیم می شود: “Sargol” ، “Pushal” ، “Dasteh” و ” تک‌لپه‌ای‌ها “. بهترین زعفران از کلاله “Sargol” به دست می آید که قرمزترین قسمت آن است. رنگ کلاله که به میزان کاروتنوئیدها و لیکوپن موجود در آن بستگی دارد ، از قرمز روشن تا نارنجی روشن دیده می شود. کلاله مثلثی است و اندازه آن متفاوت از کرم است که دارای سه عدد نیز می باشد. ممکن است بلندتر ، کوتاه تر و برابر باشد. طول آن نیز از گلبرگ به گلبرگ دیگر متفاوت است. در ایران ، همه گونه های مختلف بلندتر ، کوتاهتر و تا حدی برابر با زعفران وجود دارد. لبه کلاله در انتها چروک خورده است که در برخی ارقام زعفران بسیار بیشتر دیده می شود. عرض دهانه آن نیز از پهن تا نازک به گونه های آن بستگی دارد. رنگ لبه انتهای کلاله دارای یک رگه سفید است که بسته به نوع آن می تواند کم و بیش باشد. [استناد لازم است]

خامه: در بعضی از گونه ها مانند زعفران خزر زرد است و در گونه های دیگر مانند زعفران زاگرس سبکتر است. این اختلاف رنگ به نسبت کاروتنوئیدهای موجود در آن بستگی دارد.

برگها: تک‌لپه‌ای‌ها هر کدام 3 عدد و ضخامت آنها می تواند کم تا زیاد باشد.

پیاز: شکل کلی پیاز می تواند مایل ، لوزی ، تخم مرغی ، دایره ای یا کاملاً بیضوی باشد. یکی از صفات مورد بررسی عرض گردن آن است که ممکن است بسیار باریک ، باریک و بسیار پهن باشد. شکل پایه پیاز زعفران ممکن است گرد یا فرورفته باشد. دیده شده است که ضخامت قطر آن در ابتدا ، انتها و وسط لامپ تغییر شکل داده است. شکل لامپ یکی از مهمترین صفات استفاده از بازار است. در پیاز زعفران ، مانند بسیاری از گیاهان دارویی که پیاز دارند ، با درصد بسیار کمی ، تعدد وجود دارد.

پیاز زعفران دارای الیاف قهوه ای است که در بعضی از گونه ها بسیار متراکم است و در بعضی دیگر کمتر است و فراتر از آن ، رنگ سفید پیاز به وضوح مارچوبه‌سانان دیده می شود.

مارچوبه‌سانان قاشق: اولین اندام زعفران است که به محض جوانه زدن و به صورت برگ سوزن در سطح خاک دیده می شود. خارها در برخی ارقام بسیار بلند هستند و بیشتر در ارقام بلند زعفران دیده می شوند. همچنین در بیشتر ارقام متوسط ​​وجود دارد و در ارقام زعفران کوتوله خیلی کوتاه دیده می شود.

خواص زعفران و کاربرد ها

خواص دارویی زعفران

خواص دارویی زعفران: زعفران ویژگی و خواص سرخوشی داشته و امروزه برخی شرکت‌های دارویی اروپایی از آن به عنوان اینتگراتور ضد افسردگی استفاده می‌کنند.[۱۴]

کروسین و سافرانال موجود در زعفران تأثیری مشابه داروی فلوکستین داشته و از بازجذب دوپامین، نوراپی نفرین و سروتونین جلوگیری نموده و بدین ترتیب اثر ضد افسردگی خود را اعمال می‌نماید.

کاهش میزان سروتونین منجر به افزایش علائم “PMS” یا سندرم پیش قاعدگی و به ویژه افسردگی می‌شود. نتیجه مطالعات نشان می‌دهد کروسین و سافرانال موجود در زعفران از بازجذب سروتونین جلوگیری کرده و در نتیجه منجر به افزایش مقدار سروتونین و کاهش علائم افسردگی در زنان مبتلا به “PMS” می‌شود. از آنجاییکه افسردگی از مهم‌ترین عوامل کاهش میل جنسی است، بهبود افسردگی موجب افزایش میل جنسی نیز می‌گردد.

کاروتنوئیدهای موجود در زعفران به ویژه کروسین و کروستین که آنتی‌اکسیدان می‌باشند با جلوگیری از فعالیت “ROS: Reactive Oxygen Species” از اکسیداسیون اسیدهای چرب در غشا جلوگیری کرده و در نتیجه سبب افزایش تحرک و بهبود مورفولوژی اسپرم و همچنین عملکرد جنسی آقایان می‌گردد.[۲۵] زعفران با محدودسازی سنتز RNA و DNA در سلول‌های سرطانی، قطع واکنش‌های زنجیره‌ای رادیکال‌های آزاد، از طریق فعالیت آنتی‌اکسیدانی ترکیبات خود در پیشگیری و بهبود سرطان کمک می‌کند. همچنین ترکیبات کاروتنوئیدی بر آنزیم “Topoisomerase 2” برهم کنش دارد که این خاصیت به فعالیت سیتوتوکسیکی زعفران بر می‌گردد و سبب آپپتوز سلول‌های سرطانی می‌شود.

در طب سنتی، زعفران به عنوان مسکن، خلط آور، محرک جنسی و معرق، کاربرد دارد. در گزارش‌های داستان گونهٔ مربوط به مناطق استوایی آسیا، از خمیری نام برده شده که مخلوطی از زعفران و چوب صندل است و این خمیر امروز همچون گذشته به صورت مرهمی آرامش بخش برای پوست‌های خشک مصرف می‌شود.

ممکن است دارای خواص مبارزه با سرطان باشد

زعفران سرشار از آنتی اکسیدان است که به خنثی سازی رادیکال های آزاد مضر کمک می کند. آسیب رادیکال های آزاد با بیماری های مزمن مانند سرطان مرتبط است (11 منبع معتبر).

در مطالعات لوله آزمایش نشان داده شده است که زعفران و ترکیبات آن به طور انتخابی سلولهای سرطانی روده بزرگ را از بین می برد یا رشد آنها را سرکوب می کند ، در حالی که سلولهای طبیعی را بدون آسیب می گذارد (منبع 12).

این اثر همچنین بر روی پوست ، مغز استخوان ، پروستات ، ریه ، پستان ، دهانه رحم و چندین سلول سرطانی دیگر نیز اعمال می شود (13 منبع معتبر).

علاوه بر این ، مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که کروسین – آنتی اکسیدان اصلی در زعفران – سلول های سرطانی را نسبت به داروهای شیمی درمانی حساس تر می کند (منبع 14).

در حالی که این یافته ها از مطالعات لوله آزمایش مهم است.

ممکن است علائم PMS را کاهش دهد

سندرم پیش از قاعدگی (PMS) اصطلاحی است که علائم جسمی ، عاطفی و روانی را قبل از شروع دوره قاعدگی توصیف می کند.

مطالعات نشان می دهد که زعفران ممکن است به درمان علائم PMS کمک کند.

در زنان 20 تا 45 سال ، مصرف 30 میلی گرم زعفران در روز نسبت به دارونما در درمان علائم PMS مانند تحریک پذیری ، سردرد ، هوس و درد م (ثرتر بود (15 منبع معتبر).

مطالعه دیگری نشان داد که بوی ساده زعفران به مدت 20 دقیقه به کاهش علائم PMS مانند اضطراب و کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک می کند

ممکن است به عنوان یک افرودسیاک عمل کند

قرص های قارچی خوراکی یا مکمل هایی هستند که به تقویت میل جنسی شما کمک می کنند.

مطالعات نشان داده است كه زعفران ممكن است خواص تمرين آوري داشته باشد – خصوصاً در افرادي كه از داروهاي ضد افسردگي استفاده مي كنند.

به عنوان مثال ، مصرف روزانه 30 میلی گرم زعفران طی چهار هفته به طور قابل توجهی عملکرد نعوظ را نسبت به دارونما در مردان مبتلا به اختلال نعوظ مربوط به ضد افسردگی بهبود بخشید (منبع معتبر 17).

علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل شش مطالعه نشان داد که مصرف زعفران به طور قابل توجهی عملکرد نعوظ ، میل جنسی و رضایت کلی را بهبود می بخشد اما ویژگی های اسپرم را بهبود نمی بخشد (18 منبع معتبر).

در زنان با میل جنسی کم به دلیل مصرف داروهای ضد افسردگی ، 30 میلی گرم زعفران روزانه طی چهار هفته باعث کاهش درد مربوط به رابطه جنسی و افزایش میل جنسی و روانکاری در مقایسه با دارونما می شود.

ممکن است باعث کاهش اشتها و کاهش وزن شود

میان وعده یک عادت رایج است که ممکن است شما را در معرض خطر افزایش وزن ناخواسته قرار دهد.

طبق تحقیقات ، زعفران با مهار اشتها می تواند از میان وعده جلوگیری کند.

در یک مطالعه هشت هفته ای ، زنانی که از مکمل های زعفران استفاده می کردند به طور قابل توجهی احساس سیری بیشتری داشتند ، میان وعده کمتری مصرف می کردند و وزن آنها به طور قابل توجهی بیشتر از زنان گروه دارونما کاهش یافت (20 منبع معتبر).

در یک مطالعه هشت هفته دیگر ، مصرف مکمل عصاره زعفران به طور قابل توجهی به کاهش اشتها ، شاخص توده بدن (BMI) ، دور کمر و توده چربی کل کمک کرد (3 منبع معتبر).

با این حال ، دانشمندان مطمئن نیستند که زعفران چگونه جلوی اشتها را می گیرد و به کاهش وزن کمک می کند. یک نظریه این است که زعفران روحیه شما را بالا می برد ، که به نوبه خود میل شما به میان وعده را کاهش می دهد

سایر مزایای بالقوه سلامتی

زعفران با سایر مزایای سلامتی مرتبط است که هنوز به طور گسترده بررسی نشده است:

ممکن است عوامل خطرساز بیماری های قلبی را کاهش دهد: مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان می دهد که خواص آنتی اکسیدانی زعفران ممکن است باعث کاهش کلسترول خون شده و از گرفتگی عروق و عروق جلوگیری کند (منبع 21 ، منبع 22 ، منبع معتبر 23).

ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد: زعفران ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد و حساسیت به انسولین را افزایش دهد – همانطور که در مطالعات لوله آزمایش و موش های دیابتی دیده می شود (منبع 24 ، منبع 25).

ممکن است بینایی را در بزرگسالان مبتلا به دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (AMD) بهبود بخشد: به نظر می رسد زعفران بینایی را در بزرگسالان مبتلا به AMD بهبود می بخشد و در برابر آسیب رادیکال های آزاد ، که به AMD مرتبط است ، محافظت می کند (26 منبع معتبر ، منبع معتبر 27 ، منبع معتبر 28).

ممکن است حافظه را در بزرگسالان مبتلا به بیماری آلزایمر بهبود بخشد: خواص آنتی اکسیدانی زعفران ممکن است شناخت را در بزرگسالان مبتلا به بیماری آلزایمر بهبود بخشد

زعفران به عنوان یک ادویه در اشپزیو ادویه کاری در اشپزی و تهیه غذا مورد استفاده قرار میگیرد.

زعفران به عنوان طعم دهندهٔ غذا و برای رنگ پارچه، در کشورهای در حال توسعه و توسط صنعت گران به مقدار زیاد استفاده می‌شود. زعفران به جهت طعم، بو و رنگ زرد خاصی که دارد به وفور درشیرینی‌ها و غذاهای ایرانی (به ویژه همراه با برنج)، صنایع شیرینی‌سازی، داروسازی و صنایع دیگر به مصرف می‌رسد.

خطرات ، احتیاط ها و مقدار مصرف

زعفران به طور کلی بی خطر و بدون عوارض جانبی است.

به نظر نمی رسد در مقادیر استاندارد پخت و پز ، زعفران اثرات سوئی در انسان ایجاد کند.

به عنوان یک مکمل غذایی ، افراد با خیال راحت می توانند روزانه 1.5 گرم زعفران مصرف کنند. با این حال ، نشان داده شده است که فقط 30 میلی گرم زعفران در روز برای بهره مندی از سلامتی آن کافی است (7 منبع معتبر ، منبع معتبر 17 ، منبع 30 معتبر).

از طرف دیگر ، دوزهای بالای 5 گرم یا بیشتر می تواند اثرات سمی داشته باشد. زنان باردار باید از دوزهای بالا خودداری کنند ، زیرا ممکن است باعث سقط شود (31 منبع معتبر ، منبع 32 معتمد).

مانند هر مکمل دیگری ، قبل از مصرف زعفران به صورت مکمل با پزشک خود صحبت کنید.

مسئله دیگر در مورد زعفران – به ویژه پودر زعفران – این است که ممکن است با مواد دیگری مانند چغندر ، الیاف ابریشم رنگ قرمز ، زردچوبه و فلفل قرمز تقلبی شود. تقلب هزینه تولیدکنندگان را کاهش می دهد ، زیرا برداشت زعفران واقعی گران است (33 منبع مطمئن).

بنابراین ، مهم است که زعفران را از یک مارک معتبر خریداری کنید تا اطمینان حاصل کنید که یک محصول معتبر دریافت می کنید. اگر زعفران خیلی ارزان به نظر می رسد بهترین کار برای جلوگیری از مصرف آن است.

ارزش غذایی

مقدار هر 1 قاشق غذاخوری (2.1 گرم)

کالری 6

٪ ارزش روزانه*

چربی کل 0.1 گرم 0٪

چربی اشباع شده 0 گرم 0٪

چربی اشباع نشده چند گرمی

چربی اشباع نشده تک گرمی 0 گرم

کلسترول 0 میلی گرم 0٪

سدیم 3 میلی گرم 0٪

پتاسیم 36 میلی گرم 1٪

کل کربوهیدرات 1.4 گرم 0٪

فیبر غذایی 0.1 گرم 0٪

پروتئین 0.2 گرم 0٪

ویتامین A 0٪ ویتامین C 2٪

کلسیم 0٪ آهن 1٪

ویتامین D 0٪ ویتامین B-6 0٪

کوبالامین 0٪ منیزیم 1٪

* درصد مقادیر روزانه بر اساس یک رژیم 2000 کالری است. مقادیر روزانه شما ممکن است بسته به کالری مورد نیاز شما بیشتر یا پایین باشد.