شاید تا کنون برایتان سؤال شده باشد باسلام چطور محصولاتش را برای نمایش رتبه‌بندی می‌کند.مشتری محصولاتی را که در بالا نشان داده می‌شود، از محصولات پایین صفحات بیشتر می‌بیند و پرسش این است این امتیاز بر چه اساسی به محصولات داده می‌شود. در این مطلب نکاتی را گفته‌ایم که به غرفه‌داران برای بالا رفتن در فهرست کمک می‌کند و باعث بهبود رتبه‌شان نسبت به سایر غرفه‌ها می‌شود.
مبنای الگوریتم‌های باسلام برای رتبه‌بندی غرفه‌ها بر اساس ترکیبی از امتیازهای است که غرفه‌دار در مراحل مختلف به دست می‌آورد. هدف این الگوریتم‌ها همسو کردن جست‌وجوهای مشتریان با محصولاتی است که محبوب و مناسب آن‌هاست.

فاکتورهای رتبه‌بندی غرفه‌ها:

 1. کامل بودن مشخصات محصول

تصور کنید دو محصول با دو کیفیت یکسان بارگذاری شده است. یکی با کمترین اطلاعات دیده می‌شود و دیگری پر از عکس و جزئیات و اطلاعات محصول است. انتخاب با شما؛ کدام را می‌خرید؟
مواردی که به شما در ارائه‌ی بهتر محتوای محصول کمک کند:

 • تکمیل همه فیلدهای محصول؛
 • عکس‌های متنوع و جذاب از زاویه‌های متفاوت؛
 • انتخاب نامی کامل و گویای ویژگی‌های محصول؛
 • تکمیل همه توضیحات بدون غلط املایی.
 1. سرعت پاسخگویی غرفه‌دار

برای مشتریان پاسخ‌گویی سر وقت خیلی مهم است. زمانی که مشتری از شما چیزی می‌پرسد یا درباره‌ی محصول، زمان رسیدن و نحوه ارسال سؤالی داشته باشد، زمان پاسخگویی شما تأثیر زیادی در رضایت او دارد. بهتر است همیشه در دسترس باشید و به‌موقع به مشتریان پاسخ دهید.

 1. تعهد در ارسال محصول

ارسال به‌موقع از موارد مهم جلب رضایت مشتریان است. خوش‌قولی فاکتور مهمی در رتبه‌بندی شماست که هم اعتماد بیشتر کاربر را به همراه دارد و هم در نمایش محصولات شما در سرچ کاربر تأثیر می‌گذارد.

 1. افزایش رضایت مشتری

برای اینکه مطمئن شویم محصولات غرفه‌ها باکیفیت است، رضایت مشتری از مهم‌ترین فاکتورهاست. پس حتماً دقت کنید:

 • تعداد یا وزن بسته‌های پستی کم نباشد؛
 • طوری بسته‌بندی کنید که در مسیر ارسال آسیب نبیند.
 • کالا اشتباهی ارسال نشود و دقیقاً رنگ، اندازه و سایر ویژگی‌های مد نظر مشتری باشد.

این مطلب را هم از دست ندهید: دسته‌بندی محصولات در باسلام تغییر می‌کند

همه موارد بالا در مقایسه با سایر غرفه‌داران سنجیده می‌شود؛ بنابراین اگر از غرفه‌های همکار در دسته‌ای که در آن قرار دارید، خوش‌قول‌تر، منصف‌تر و متعهدتر باشید، در رتبه‌بندی غرفه‌ها بالاتر نمایش داده می‌شوید و فروش بیشتری گیرتان می‌آید.
نگران عملکرد گذشته خود هم نباشید. سرعت تأثیر زیادی در بهبود عملکرد شما دارد و زودتر از آنچه فکرش را بکنید می‌توانید نمره بهتری بگیرید و ضعف‌های گذشته را جبران کنید.