همه‌ی ما ژان والژان را به خاطر داریم؛ کسی که برای یک تکه نان سال‌ها به زندان افتاد. مادر کوزت را هم از یاد نبرده‌ایم؛ او هم دغدغه‌ی نان داشت و برای همین هم کوزت را به تناردیه‌ها سپرد. همین‌ها دلایل قانع‌کننده‌ای بود برای اینکه ژان والژان تصمیم بگیرد برای تامین نان و غلاتِ قشر فرودست جامعه یک کاری بکند؛ البته این تصمیم را ژان در دوران بازنشستگی گرفت.

این موضوع برمی‌گردد به زمانی که ژاور دست از سرش برداشته بود و ویکتور هوگو هم دلیلی برای ادامه دادن داستان نداشت.

اگر دلتان می‌خواهد بدانید که از چه تصمیمی حرف می‌زنیم، ادامه‌ی مقاله را از دست ندهید.

انواع نان سنتی- ضرورت مصرف نان و غلات- مجله باسلام
ضرورت مصرف نان و غلات

« نان و غلات » و ضرورتی که نادیده گرفته می‌شود

یک روز سرد زمستانی ژان داشت روزنامه می‌خواند که با این مطلب مواجه شد:

«اساس و قائده‌ی هرم غذایی در دستان نان و غلات قرار گرفته است. گندم، برنج، ماکارونی و انواع نان در گروه نان و غلات قرار می‌گیرند.

این گروه غذاییِ مهم، سرشار از مواد نشاسته‌ای و بسیار انرژی‌زاست. به همین دلیل مدت زمان سیری را افزایش می‌دهد. هر فرد باید روزانه حداقل 6 واحد از گروه نان و غلات مصرف کند.

چرا که این گروه مواد معدنی ضروری بدن؛ مثل آهن، منیزیم و انواع ویتامین‌ها را به‌خوبی تامین می‌کنند. به‌علاوه مصرف نان وغلات، چربی خون را تنظیم می‌کند و مانع از بروز بیماری‌های قلبی- عروقی می‌شود.»

ژان والژان این مطلب را گذاشت کنار پس‌زمینه‌ی ذهنی‌ای که از نان و دغدغه‌هایی که برای تامین آن داشت.

این شد که تصمیم گرفت یک نانوایی بزند و مسئولیت تامین نان و غلات قشر فرودست جامعه را به دست بگیرد.

نان پاپریکا ، دلیل خوشمزه‌ای برای حذف چیپس

گفته می‌شود که نان مورد علاقه‌ی ژان، نان پاپریکا بوده است. برای همین هم تا تنور نانوایی‌اش روشن شد، دست گذاشت روی شانه‌ی شاطر و گفت: «داداش اول نان پاپریکا بزن!»

پاپریکا، ادویه‌ای است که از آسیاب کردن فلفل خشک‌شده به دست می‌آید. این فلفل ممکن است فلفل دلمه‌ای باشد یا فلفل تند. این ادویه‌ی پرطرفدار در تهیه‌ی انواع غذاها و پخت نان‌های مختلف کاربرد دارد.

ما دقیقاً نمی‌دانیم که ژان والژان در گوش شاطر کدام نوع نان پاپریکا را سفارش داده است، اما یکی از بهترین انواع نان پاپریکا که در بازار باسلام هم می‌توانید پیدایش کنید، نوعی نان ترد و برشته است که با ادویه پاپریکا خوش‌طعم و معطر شده است.

نان ترد و پرخاصیتی که جایگزین سالم و مناسبی برای چیپس به حساب می‌آید.

این مطلب را هم از دست ندهید: سویق چیست؟ + خواص و طرز تهیه

نان محلی و تنوعی که انتخاب را سخت می‌کند

مدتی بعد از تاسیس نانوایی درخواست‌ها برای پخت نان‌های متنوع، بیشتر و بیشتر می‌شد. ژان که تا قبل از این نمی‌دانست فرودستان فرانسوی تا این حد تنوع‌طلب هستند، دست‌ به‌ دامن شاطر ایرانی‌اش شد.

شاطر هم نه گذاشت نه برداشت، گفت: «نان محلی ایرانی می‌زنیم!» بعد هم چند نوع نان محلی پرطرفدار را به ژان معرفی کرد:

نان- نان محلی فتیر- مجله باسلام
نان محلی فتیر

نان فتیر (فطیر)

فتیر یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع نان محلی است. نان گرم و شیرینی که با آرد، شکر، کره و زردچوبه پخته می‌شود. این نان مغزدار هم برای وعده‌ی صبحانه و هم وعده‌ی عصرانه مفید است.

نان فتیر اراک بسیار معروف است، اما در شهرهای دیگری مثل ساوه، سراب و گناباد هم فتیر پخته می‌شود که ممکن است تفاوت‌هایی جزیی با هم داشته باشند.

این مطلب را هم از دست ندهید: عطرِ نان‌های مادربزرگ‌هایم در هوا پیچیده!

نان تیری

نان تیری نوعی نان لواش است که قبل از پخت، خمیرش را با ترکه‌ی چوبی باریکی، حسابی نازک و ظریف می‌کنند.

جالب است بدانید که ضخامت نان تیری فقط 2 میلی‌متر است، اما پهنایی در حدود 40 سانتی‌متر دارد.

نان و غلات- نان محلی تیری- مجله باسلام
نان محلی تیری

این مطلب را هم از دست ندهید: نان تیری بختیاری چطور پخته می‌شود؟ (+فیلم)

نان خشک محلی هیزمی

نان خشک محلی را می‌توانید به‌عنوان جایگزین بیسکوییت و چیپس استفاده کنید و هم اینکه با غذاهایی مثل سوپ و آبگوشت مصرف کنید.

یک نان ترد، خوش‌طعم و بدون مواد افزودنی که در تهیه‌ی آن از سبزیجات معطری مثل شوید هم استفاده می‌شود.

نان محلی تنوری، نان کاکولی، نان جوی دوسر، نان یوخه، نان برنجی و… انواع دیگری از نان محلی ایرانی هستند.

البته درست است که دستمان به شاطر نانوایی ژان والژان نمی‌رسد، اما باسلام خیلی راحت‌تر شما را به هر نوع نان محلی‌ که دوست داشته باشید، می‌رساند.

آرد قنادی ، طلای سفید نان‌پزها

برای کسانی که اهل شیرینی‌پزی و نان پختن هستند، آرد خوب حکم طلا را دارد. برای همین هم بود که شاطر نانوایی ژان والژان اعتقاد عجیبی به آرد قنادی داشت.
این اعتقاد تاجایی‌ بود که دیگر همه می‌دانستند که او بدون آرد خوب، کار پخت‌ و پز را شروع نمی‌کند.

انواع آرد قنادی- آرد نول- مجله باسلام
آرد قنادی یا آرد نول

خوب است بدانید، آرد قنادی با اسم‌هایی مثل آرد سفید، آرد نول یا سه‌صفر هم شناخته می‌شود. آرد قنادی نوعی آرد گندم است که نسبت به آردهای دیگر میزان سبوس‌ گیری‌اش بسیار زیاد (در حدود 23%) است.

آرد قنادی برای تهیه‌ی انواع شیرینی‌جات و پخت انواع نان‌ها مناسب است.

کلام آخر

حالا که ژان والژان سبب خیر شد تا از اهمیت گروه نان و غلات در رژیم غذایی‌مان با خبر شویم، خوب است از این به بعد با دقت بیشتری برای تغذیه‌مان تصمیم بگیریم.

می‌شود با جایگزین کردن غلات سالمی مثل انواع نان محلی به جای بیسکوییت، پفک، چیپس و… هرم تغذیه‌مان را با تنقلات سالم‌تری بسازیم.

خبر خوب اینکه برای رسیدن به یک تغذیه‌ی سالم، راه سختی پیش‌رویتان نیست؛ چون سایت باسلام با دور هم آوردن کسب‌ و کارهای خانگی، راه تهیه‌ی نان و غلات سالم، نان محلی فردِ اعلا و آرد قنادی باکیفیت را برایتان ساده کرده است.

فقط کافی است چرخی در بازارچه باسلام بزنید و با یک کلیک، خوراک‌های سالم را راهی خانه‌تان کنید.