باسلامی‌های قهرمان! سلام و خداقوت!

این روزها «باسلام» در حال رشدی فضایی است و شما به عنوان یک باسلامی قهرمان، حتما در جریان و مشتاق تماشای این رشد بی‌نظیرید. این مسیر نیاز به همراهی همه‌ی ما دارد و در این نوشته می‌خواهیم بیشتر با هم صحبت کنیم و همدیگر را در جریان مسیری که پیش روی شما و ما به عنوان تیم پشتیبانی باسلام است، قرار دهیم.

تیم پشتیبانی باسلام، تا امروز و در شرایط مختلف با حداکثر توان در کنار شما بوده تا بیشترین میزان رضایت را از شما همراهان مهربان، کسب کند. آرزوی همه‌ی ما این است که هیچ خلأیی در ارائه‌ی خدمت به شما وجود نداشته باشد؛ چرا که قهرمانان، شایسته‌ی بهترین‌ها هستند و شما قهرمانید!

این مطلب را هم از دست ندهید: پست گذاشتن در باسلام، پله‌ی اول در فروش موفق

مسئول پشتیبانی باسلام- تیم پشتیبانی باسلام- مجله باسلام
تیم پشتیبانی باسلام پاسخ‌گوی تمامی سوالات شماست.

کسب رضایتمندی شما در این سال‌ها بهترین انگیزه را برای ادامه‌ی این مسیر پر مسئولیت به تیم پشتیبانی باسلام داده است.

تمام‌قد از شما سپاسگزاریم و خدا را شاکریم که روز به روز میزبان خریداران و غرفه‌دارهای جدید در جامعه‌ی «باسلام» هستیم. 

بزرگ و بزرگ‌تر شدن این جامعه، رسالت ما را به عنوان پشتیبانی سایت بزرگ «باسلام»، بیشتر و بیشتر می‌کند. پاسخگویی و پیگیری تک‌تک درخواست‌های شما عزیزان، همان چیزی است که تیم پشتیبانی باسلام با نهایت قدرت در حال انجام آن است. 

حتی در روزهایی که کشور عزیزمان درگیر ویروس کرونا بود و حضور در محل کار برای همکاران باسلامی خطرناک بود، باز هم تیم پشتیبانی باسلام در محل کار حاضر شد و مثل گذشته و با تمام توان پاسخگوی نیاز جامعه‌ی «باسلام» بود.

همان‌طور که در جریانید با تعطیلی بازارها، مغازه‌ها و اکثر مشاغل در روزهای ابتلا به کرونا، تمایل مردم به راه‌اندازی یا توسعه‌ی کسب‌وکارهای اینترنتی افزایش بی‌نظیری داشت. 

همکاران اتاق رضایت- تیم پشتیبانی باسلام- مجله باسلام
تیم پشتیبانی بی‌وقفه و بدون احساس خستگی تمام تلاششان را برای رضایت کاربران انجام می‌دهند.

«باسلام» به عنوان پرچم‌دار کسب‌وکارهای اینترنتی خانگی و محلی از این قاعده مستثنا نبود و سیل درخواست‌ها برای ثبت غرفه و راه‌اندازی کسب‌وکار به سوی «باسلام» جاری شد. هم‌وطنانی که چشم امیدشان به حمایت «باسلام» و شما باسلامی‌هاست.

این مطلب را هم از دست ندهید: همه چیزهایی که برای شروع کسب و کار در باسلام باید بدانید

این مسئله و البته برنامه‌هایی که برای بهبود کیفیت پاسخگویی در تیم پشتیبانی باسلام داریم، سبب شد تا گاهی اوقات نتوانیم در زمان مناسب و با شرایط مطلوب پاسخگوی شما عزیزان باشیم و همین‌جا بابت این موضوع از شما عذرخواهی می‌کنیم.

تیم پشتیبانی باسلام، به شما اطمینان می‌دهد تا با تلاشی فوق‌العاده، به زودی و به بهترین شکل پاسخگوی شما باشد. ما به همین خاطر درحال جذب نیروی بیشتر برای پاسخگویی مناسب و به موقع به شما هستیم.

خبر داریم چه خبری!

آماده باشید که خبرهای خوبی در راه است. اولین خبر اینکه تیم پشتیبانی باسلام سعی دارد تا در برنامه‌ریزی جدید، زمان پاسخگویی را از 12 ساعت در روز افزایش داده و حداقل از ساعت 8 صبح تا ساعت 22 شب یا حتی بیشتر از آن خدمت‌رسان شما باشد.

خبر خوب دیگر هم اینکه برای پاسخگوییِ چت نیز برنامه‌هایی داریم تا بتوانیم از قابلیت ربات یا پاسخگویی خودکار استفاده کنیم تا به این وسیله سرعت‌مان در پاسخگویی بیشتر شود و هم‌چنان رضایت شما عزیزان را داشته باشیم.

البته به صورت موقت پاسخگویی در ماه رمضان از ساعت 9 تا 20 و 21 تا 24 خواهد بود. بعد از این ماه ساعت پاسخگویی از 8 تا 22 ادامه دارد.

همکاران اتاق رضایت- تیم پشتیبانی باسلام- مجله باسلام

پیغام‌های صوتی شما را به‌گوش جان می‌سپاریم!

در زمانی که چت با پشتیبانی خاموش است، شما می‌توانید با شماره 02531075 تماس بگیرید و با انتخاب داخلی ۴، برای ما پیغام صوتی بگذارید و مشکلات و انتظارات و هرچه که می‌خواهید را مطرح کنید (بدون نیاز به قرار گرفتن در صف مکالمه) تا روز بعد با شما تماس گرفته شود. خیالتان راحت باشد که ما هر روز تک‌تک این پیام‌ها را گوش می‌دهیم و به‌آن‌ها رسیدگی می‌کنیم.

دل‌مان می‌خواست حرف‌هایمان را با شما در میان بگذاریم تا هم رفع دلتنگی شود و هم مثل همیشه شما را در جریان روندی که در تیم پشتیبانی باسلام جاری‌ست، قرار دهیم. 

همواره همراه «باسلام» و قهرمان بمانید!