چطور می‌شود بدون هیچ انبار یا سرمایه‌ای ایجاد غرفه کرد؟ عباس احمدی اهل بوشهر می‌خواهد این کار را انجام بدهد. اسم غرفه را هم گذاشته است: بوشهر کالا! خُب، از این اسم راحت می‌شود فهمید توی غرفه‌اش چی می‌فروشد. غرفه‌ای که ایجاد کرده، این ظرفیت را دارد تا همه محصولاتِ بوشهر در آن عرضه شود.
ما از آقای احمدی پرسیدیم این ایده چطور به ذهنش آمده؟

بوشهر جایی است که منابع خوبی دارد و کلی هم محصول خوب. اما خیلی از کشاورزها و تولیدکننده‌ها نمی‌توانند محصول‌شان را به قیمت مناسب بفروشند. عباس احمدی دو سه سالی است که در یکی از سایت‌ها آموزش رایانه می‌دهد. از همان جا هم تجربه فروش اینترنتی به دست آورده است. حالا که این تجربه را دارد، چرا به کار نبندش؟

بدون یک متر انبار!

کاری که آقای احمدی می‌کند، معرفی این محصولات در غرفه بوشهرکالاست. این خود تولیدکننده‌ها هستند که محصول تولید می‌کنند. برای همین اصلا نیازی به انبار و سرمایه‌ای هم ندارد. آقای احمدی می‌گوید: حتی یک متر هم برای این کار اختصاص نداده‌ام.

تولیدکننده‌های همکار بوشهری

احمدی فعلا با 4 نفر از اهالی مختلف بوشهر می‌خواهد کار را شروع کند.
با یکی از پرورش دهنده‌های شتر که تولید پشم شتر و پارچه با پشم شتر دارد
باغداری از اهالی بوشهر و محصولاتش مثل خارک، رطب و ..
هنرمندی از شهر جم و طرح‌هایی که روی سنگ می‌زند
و بانوی هنرمند دیگری که کارهای بافتنی‌اش را در غرفه بوشهر کالا عرضه کرده است.
برای همین در غرفه بوشهرکالا می‌توانید طیف وسیعی از محصولات بوشهری را ببینید.

غرفه بوشهرکالا جای چه کالاهایی است؟

طیف وسیعی از محصولات بوشهری، از خوردنی‌ها بگیر تا پوشیدنی‌ها. چیزهایی مثل خارک، رطب، خرما، سیر و پیاز محلی، فلفل تند محلی، شیر شتر، پارچه لیدی با پشم شتر و کلی صنایع دستی و …

*باقی گفت و گوها نیز به ترتیب زمانی که پرسش‌نامه‌ها پر شده، در بلاگ رسمی باسلام منتشر خواهد شد. شما هم اگر تجربه موفقیت در شروع کارتان دارید، می‌توانید از طریق پاسخ به پرسش‌نامه ما، تجربه‌تان را به دیگران به اشتراک بگذارید.