غرفه‌دارهای باسلامی، سلام

می‌خواهیم با دادن یک سری اطلاعات از اتفاقات و ویژگی‌های بازار باسلام، کمک کنیم نبض بازار را به دست بگیرید. دانستن ذائقه و سلیقه مشتری برای یک فروشنده خیلی اهمیت دارد. کاربرهایی که در بازار باسلام می‌آیند دنبال چه چیزهایی می‌گردند؟ دربازارچه‌های مختلف چه محصولی بیشتر مورد نیاز مشتری‌ها بوده؟ محصولی که شما تولید می‌کنید کدام نوع آن در بازار خواهان بیشتری دارد؟

در اولین مطلب از  نبض بازار، به سراغ محصولاتی می‌رویم که بیشترین بازدید و ورود را از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل داشته‌اند.

محصولات پربازدید باسلام:

می‌خواهیم چندتا از پربازدید ترین محصولات باسلام را برایتان نام ببریم.
 این محصولات بیشترین ورودی را در گوگل داشته‌اند. به عنوان مثال می‌توانید بعضی از کلمه‌های بالا را در گوگل تست کنید. اسم یکی‌شان را گوگل کنید و ببینید در اولین نتایج چه سایتی را نمایش می‌دهد. می‌بینید وقتی مشتری از گوگل می‌پرسد: «برنج عنبربو؟»  گوگل می‌گوید:«بفرما از سایت باسلام غرفه فلان بخر!»
خب! دیگر لازم نیست برایتان توضیح دهیم که ورودی از گوگل داشتن چقدر مهم است. ورودی گوگل یعنی به عبارتی دست مشتری‌تان را گرفته و صاف می‌آورد دم در مغازه شما! چی ازاین بهتر؟!

 چطور یک مطلب در گوگل رتبه بهتر و بالاتری می‌آورد؟

اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ می‌خواهیم دقیقا درباره همین «چطور» با شما صحبت کنیم.
گوگل چطور یک صفحه را از میان میلیون ها صفحه دیگر پیدا می کند و همان بالا، به عنوان اولین پیشنهاد نشان می‌دهد؟ گوگل برای خودش یک سری قوانین و اصطلاحا الگوریتم دارد. که بر اساس آنها تشخیص می‌دهد که کدام صفحه را به کدام کاربر نشان دهد. فقط سه چهار تا نکته ساده با شما درمیان می‌گذاریم.
1- کلمات کلیدی:
دامنه کلمه کلیدی مورد استفاده‌تان را گسترش بدهید. و این کلمات کلیدی را در سرتاسر محتوایی که می‌نویسید استفاده کنید. با این کار هم به نیاز مخاطبین تان پاسخ داده‌اید و هم توجه گوگل را به خودتان جلب می‌کنید.
2- اعتبار سنجی صفحات:
گوگل با اعتبار سنجی صفحات سایت‌ها آن ها را رتبه بندی می‌کند. این رتبه براساس فاکتورهای مهمی سنجیده می‌شود از جمله:
  • کیفیت محتوا: یعنی باید محتوای خوب بنویسید. محتوای خوب یعنی محتوایی با کلمات کلیدی مناسب و حجم بیشتر 
  • میزان لینک ورودی از سایت‌های دیگر: یعنی اینکه لینک شما در صفحات دیگر اینترنتی قرار گرفته باشد.
  • تعداد بازدید کننده و زمانی که بازدیدکننده‌ها در سایت شما می‌گذرانند : وقتی محتوای جالب و عکس های جذاب داشته باشید، مخاطب شما زمان بیشتری برای گشت و گذار در غرفه‌تان صرف می‌کند.
3- لینک از صفحات دیگر:
اگر کلمه «سویق» را در گوگل جستجو کنید اولین چیزی که می‌بینید صفحه‌ای از مجله باسلام است که درباره سویق توضیحات کاملی نوشته شده است. ما در این متن لینک محصولات سویق موجود در باسلام را قراردادیم. این یک نکته مثبت برای صفحاتی است که لینک‌شان در مجله آمده است.
  • شما هم اگر فکر می‌کنید که محصولی دارید که می‌تواند جالب توجه باشد می‌توانید در نظرات همین پست آن را به ما معرفی کنید تا در بلاگ باسلام درباره‌اش بنویسیم.