[aparat id=”GEtIi”]

کندش چیست؟

کندش گیاهی است ریشه‌ای (مانند کنگر فرنگی) با برگ‌های سبز متمایل به سفید. این گیاه در هندوستان می‌روید و به صورت ریشه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریشه این گیاه کاملاً سیاه‌رنگ بوده و درون ریشه نیز زرد مایل به قهوه‌ای می‌باشد.

روغن کندش برای درمان ریزش مو فوق‌العاده کاربردی است!

طرز ساخت روغن کندش

روغن کندش را با روغن پایه ارده یا کنجد درست می‌کنند. پس از تهیه ریشه گیاه کندش، آن را می‌شویند و آسیاب می‌کنند. پس از آن که آرد تهیه‌شده در محلی تاریک و گرم با روغن پایه استقرار یافت، مدتی بین دو هفته الی دو ماه صبر می‌کنند. سپس روغن آن را با دست می‌گیرند.

خواص روغن کندش

گیاه کندش قدرت و خاصیت‌های فراوانی دارد و می‌توان از این گیاه به عنوان گیاه معجزه‌گر نام برد. گیاه کندش معمولاً همراه با سایر روغن‌ها از جمله روغن کنجد و زیتون مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث تغذیه موها می شود. این روغن به رویش مجدد موها در بیماران سرطانی بسیار کمک می‌کند. تفاله حاصل از این محصول برای زیبایی موی خانم‌ها بسیار عالی است چرا که رنگی شبیه به رنگ مش ایجاد می کند!

نحوه استفاده

  • به مقدار یک قاشق چای‌خوری در کف دست ریخته و به کف سر مالیده شود.
  • پانزده روز یک بار، یک و نیم ساعت قبل از استحمام استفاده شود.
  • بازه زمانی مصرف، محدودیت ندارد. مصرفش تا زمانی که مصرف کننده به نتیجه مطلوب برسد ضرری ندارد.
  • تنظیم بازه‌های زمانی استفاده بسیار مهم است؛ یعنی 15 روز یک بار. این که در برخی سایت‌ها هفته‌ای 3 بار توصیه شده است، یک توصیه تجاری است، نه از جهت بهداشتی و سلامتی.

 

[button href=”https://basalam.com/search?q=%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86%20%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%B4″ align=”center” target=”_blank”]روغن کندش در باسلام[/button]