بایگانی‌ها: سفر

سوزن دوزی بلوچی برای جیب‌های آباد !!

قدم بعدی‌مان را صاف گذاشتیم توی بازار سنتی زاهدان. جایی که مهد هنر سوزن دوزی و یکی از افتخارات بزرگ صنایع دستی و هنری ایران‌زمین است.

پابرهنه در فرهنگ سیستان‌ و‌ بلوچستان

روی نقشه که به قد و بالایش نگاه کنی، اول از همه گستردگی مساحتش چشمت را می‌گیرد اما نقشه هیچ‌وقت اصل داستان را درباره‌ی هیچ جغرافیایی برایت تعریف نمی‌کند

آیا با درخت توت ۹۶۰ سلفی گرفته‌اید؟!

بچه‌های بازار باسلام قرار گذاشته بودند به هر جایی که برای معرفی بازار آنلاین کسب وکار‌های خانگی و محلی سر می‌زنند در آن جا درخت یا نهالی بکارند ...

پایتخت سفال جهان کجاست؟

از شهری که ۸۰ درصد مردمش سفالگرن چی می‌دونی؟

پایتخت گلاب ایران کجاست؟

گلاب یکی از اجزای سفره‌های ماه رمضان و مجالس انس با قرآن است. می‌دونید پایتخت گلاب ایران کجاست؟ حتماً می‌گید قمصر کاشان! اشتباهه دیگه! کلیک کن و ببین!

جان تازه یک روستا

جوانان روستای قباق‌تپه دست به کار شده‌اند و با تمرکز بر فروش اینترنی و حذف واسطه، مشتری‌های جدیدی برای محصولات روستایشان پیدا کرده‌اند.

راور ، دروازه ورود به کویر لوت

خیلی‌ها راور کرمان را نمی‌شناسند ولی فرش راور شهرتی جهانی دارد و روستاهایش دروازه ورود به کویر لوت است. زعفران، پسته و توت خشکش هم مشتری‌های عمده دارد.

چغامیش؛ شهری در سپیده‌دم تاریخ!

منطغه چغامیش یا هفت‌تپه، یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های ایران را در خودش جای داده است و اکنون مهد تولید برنج جنوب است و صادرات سبزی خوردن به روسیه.

چاه‌های ماست بهبهان!

بهبهان از قدیم به شهر پولدارها معروف بوده است؛ چون تجار زیادی داشته و در این شهر محصولات خاصی تولید می‌شده است و کشاورزی نیز رونق خوبی داشته و دارد.