بچه‌های عملیات بازار باسلام قرار گذاشته بودند به هر جایی که برای معرفی بازار آنلاین کسب وکار‌های خانگی و محلی سر می‌زنند در آن جا درخت یا نهالی بکارند و از اهالی باسلامی منطقه بخواهند در کنار آن، برای مبارزه با بیابان زدایی درخت‌های بیشتری بکارند و از آن‌ها مراقبت کنند.

درخت توت ۹۶۰ کجاست؟

اولین درختی که به این نیت توسط یاسرخسرو (جهانگرد باسلام) و خانم عبدالکریمی کاشته شد درخت توت بود که مقابل تیر چراغ روشنایی شماره ۹۶۰ در اتوبان قم ـ تهران و در نزدیکی درخت کاج کاشته شد که بعداً نیز چند نهال دیگر در کنار درخت توت باسلامی توسط دیگران کاشته شد.

تیم باسلام و اهالی باسلام در هر سفری که گذرشان از این اتوبان می‌گذرد به این درخت‌ها آب می‌دهند و با توت ۹۶۰ سلفی و عکس یادگاری می‌گیرند. قصه سفر تیم باسلام و یاسر خسرو به قزوین برای آشنایی با تولیدکنندگان داروهای گیاهی آن منطقه و سر زدن به این درختان را اینجا بخوانید: سفر به قزوین با گرای ۹۶۰ درجه

سفر به قزوین در خرداد ۹۶ اتفاق افتاد؛ ماهی که ۲۷امین روز آن (برابر با ۱۷ ژوئن) روز جهانی بیابان‌زدایی است.

درخت توت ۹۶۰
درخت توت ۹۶۰
آب دادن درخت توت ۹۶۰
آب دادن درخت توت ۹۶۰

بیابان زدایی با درخت انجیر باسلامی بَرزُک

آیا می دانید پایتخت گلاب ایران کجاست؟ نخیر قمصر نیست! شهر برزک کاشان که ۷۰ درصد گل محمدی منطقه کاشان را دارد و در اردیبهشت بیشترین گلاب‌گیری سنتی و صنعتی در آنجا انجام می‌شود پایتخت گلاب و گلاب‌گیری ایران است.

یکی از نهال‌های باسلامی، درخت انجیری است که در بلوار ورودی شهر برزک توسط یاسر خسرو گروه باسلام در سفر به این منطقه و دیدار با تولیدکنندگان گلاب کاشته شد. داستان این سفر را اینجا بخوانید: دل برگرفته بودم از ایام گل ولی…

بیابان زدایی با درختان پرتقال گلوزه

باسلام طبق مسئولیت اجتماعی خود، کمپین کاشت نهال پرتقال را در اسفند ۹۶ در گلوزه، از روستاهای استان ایلام برگزار کرد. در این طرح درختکاری که با مشارکت مادی و معنوی باسلامی‌های سراسر ایران برگزار شد ۴۰۰ نهال پرتقال، لیمو و نارنج در این روستا کاشته شد.

گزارش مفصل و تصویری اجرای این طرح را اینجا بخوانید: لبخندهای پرتقالی در روستای گلوزه

لبخندهای پرتقالی در روستای گلوزه

خرید کتاب «اقتصاد مقاوم‌تر ـ محیط سالم‌تر ـ با کاشت درختان باثمر»