بازارچه‌ها

بازارچه‌ها
راسته روغن‌های خوراکی راسته شیرینی، آجیل و خشکبار راسته عسل و فراورده های آن راسته حبوبات و برنج راسته ادویه و چاشنی‌ها راسته اَرده و شیره راسته چای و قهوه و شکر راسته میوه خشک راسته پروتئین و لبنیات راسته زیتون و ترشی و مربا راسته خرما و کشمش راسته نان و غلات راسته غذای خانگی راسته میوه و سبزی راسته سرکه و آبلیمو راسته سبزی خشک
راسته گیاهان دارویی راسته روغن‌های درمانی راسته مرهم‌های گیاهی راسته عرقیات و شربت‌ها راسته سویق و قاووت راسته دم نوش‌ها راسته سبزی خشک
راسته بهداشت فردی راسته پوست و مو راسته آرایشی
راسته زیورسازان راسته کاردستی راسته بافندگان راسته فلزکاران راسته عروسک سازان راسته نجارها راسته دوزندگان راسته قالی بافان راسته چرم دوزان راسته سفالگران راسته شیشه‌گران راسته نگارگری راسته حصیربافان
راسته کیف و کفش راسته پوشاک زنانه راسته پوشاک مردانه راسته پوشاک کودکان راسته لباس ورزشی
راسته کتاب و مجله راسته بازی و سرگرمی راسته خدمات محتوایی راسته لوازم التحریر راسته خدمات و آثار گرافیک راسته اپلیکیشن و بازی رایانه‌ای
راسته لوازم آشپزخانه راسته تزئینات راسته شوینده‌های طبیعی راسته اتاق خواب راسته گل و گیاه راسته اتاق بچه
اکسیرنانو سینا
اکسیرنانو سینا

اکسیرنانو سینا


داروخانه ای در مقیاس نانو
100٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: +60 تاسیس: 20 بهمن 95
تهران

محصولات

غرفه اکسیرنانو سینا

درباره

غرفه اکسیرنانو سینا

قصه محصول

دکتر جعفری، استادتمام دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد و همکارانش آمده بودند تا کارخانه نه‌چندان موفقی را در گرمسار ببینند و بپسندند و بخرند. ولی معامله‌شان نشد؛ اما به جای کارخانه، یکی از صاحبان کارخانه را پسندیدند: خانم دکتر مهناز قمی. این آشنایی کاملا اتفاقی، آغاز همه اتفاقات بعدی شد.
دکتر جعفری که زندگی‌اش را وقف پژوهش‌های علمی و تحقیق و توسعه در داروسازی با فناوری نانو کرده، توانسته بود یکی از نانوداروهای ضد سرطان‌ را در ایران تولید کند. اما برای تولید انبوه این محصول و توزیع موفقش نیاز به کسی داشت که علاوه بر قدرت علمی، توانایی و تجربه اجرایی هم داشته باشد. با آمدن خانم دکتر قمی به شرکت دانش‌بنیان اکسیر نانو سینا، حلقه مفقوده این جمع تکمیل شد و داروی سینادوکسوزوم جایش را در میان داروهای ضد سرطان باز کرد.

درباره یک زندگی

نانو اکسیر سینا، اولین شرکتی است که در ایران داروهایی بر پایه نانو تکنولوژی می سازد. داروهایی که موثرتر و کم ضررتر از مشابه های غیر نانویی خود هستند. حالا بعد از گذشت سال ها از تاسیس این شرکت، سه داروی نانوپایه جزو دستاوردهای این مجموعه است. دو داروی ضد سرطان برای بیمارانی که مجبور بودند تا قبل از این با قیمتی بالا محصولی خارجی را تهیه کنند و یک داروی عمومی که بر پایه کورکومین زردچوبه است. دارویی که تقریبا برای همه مفید است و مصرف روزانه اش حتی برای غیر بیماران توصیه می شود.
سینا کورکومین، در بیشتر داروخانه های کشور در دسترس است. از جمله اثرات این دارو می توان به نمونه هایی مثل این ها اشاره کرد: کاهش التهابات در مفاصل، کمک به ترمیم مفاصل، بالا بردن سرعت ترمیم زخم های گوارشی، بالا بردن سرعت ترمیم زخم های پوستی، بالا بردن میزان ترشح انسولین و کاهش عوارض جانبی دیابت از جمله برخی از خواص این دارو به شمار می رود. این دارو گرچه یک داروی عمومی است اما حتما قبل از استفاده لازم است با پزشک خود مشورت کنید.
داروهای ضد سرطانی این شرکت همه مجوزها و تاییدیه های لازم را برای حضور در سبد دارویی بیماران به دست آورده و امروز جزو داروهای مورد اعتماد پزشکان به حساب می آید. حالا که مدتی از تولید این دارو در کشور گذشته، واردات نمونه های خارجی اش به حدود یک درصد رسیده است.
این شرکت به برکت حضور هیئت مدیره ای کارشناس، مسیر رشد و پیشرفت را به سرعت طی کرده است. دکتر محمود رضا جعفری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سرکار خانم دکتر مهناز قمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات، دکتر دباغیان رییس ستاد بنیاد نخبگان، اعضای هیئت مدیره این شرکت هستند.
دور نیست تا لیست محصولات نانو اکسیر سینا، بلندبالاتر شود و جز بازارهای داخلی، راه به بازار خاورمیانه و اروپا هم باز کند.

درباره یک مکان

شرکت اکسیر نانو سینا کارخانه ندارد و فقط یک شرکت جمع و جور تحقیق و توسعه در زمینه داروهای نانویی است که کل تیم فنی‌اش که همگی زبده و باسواد و کاربلدند، به ده نفر نمی‌رسد. هیچ داروی غیر نانویی هم تولید نمی‌کند. بخش مدیریت و بازاریابی شرکت در تهران است، ولی آزمایشگاه اصلی تحقیق و توسعه‌ همچنان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. تهران را دکتر قمی اداره می‌کند و تحقیق و توسعه مشهد را دکتر جعفری. دکتر جعفری مانده مشهد تا از فضای علمی‌اش فاصله نگیرد و خیالش راحت است که مدیریت شرکت در تهران را به عهده کسی سپرده که به خوبی از پس کار برمی‌آید.
این شرکت، دانش‌بنیان است و خودش کارخانه ندارد. کارشان توسعه مرزهای دانش است و هر بار، محصول جدیدی می‌سازند، به شیوه تولید قراردادی، محصولشان را در ظرفیت خالی کارخانه‌های داروسازی دیگر مثل کارخانه سبحان رشت و کارخانه مینو تهران تولید می‌کنند. البته در حال ساخت کارخانه‌ای برای خودشان هستند، ولی راه‌اندازی‌اش چند سالی وقت می‌خواهد.
این شرکت، اولین تولیدکننده نانودارو در خاورمیانه است. برای همین، بازار فروش محصولش هم محدود به ایران نیست و به بازارهای اروپایی هم فکر می‌کند و با همت و انگیزه‌ای که در مدیر عامل و دیگر اعضای این شرکت دیده می‌شود، چنین آینده‌ روشنی برای این شرکت، چندان دور از دسترس نیست… و بسیاری از داروخانه‌های جهان، میزبان نانوداروهایی خواهند بود که با افتخار رویشان نوشته شده: «ساخت ایران».

ارزشش را دارد

کسب و کار دکتر قمی و همکارانش حال خوبی دارد و درآمد خوبی برای آن‌ها داشته است. ولی در پس این رونق، اتفاقات خوب و دلچسب دیگری هم در جریان است. هر کدام از بیمار‌های سرطانی که تا قبل از ساخت دارویشان در ایران، خود را آماده مرگ کرده بودند، یا زیر بار هزینه سرگیجه آور داروهای ضد سرطان مانده بودند، حالا امیدواترند به ادامه زندگی. و شاید هر کدام از کودکان مناطق فقیرنشین که دیگر لازم نیست لکه زخم سالک را تا سال‌ها روی صورتشان تحمل کنند، در دلشان به کسی که زندگی را برایشان شیرین‌تر کرده، دعا کنند و این از هر چیز دیگری، بیشتر ارزش دارد.

نظرات کاربران

غرفه اکسیرنانو سینا