بازارچه‌ها

مواد غذایی
خانه و آشپزخانه

راهنمای تسویه حساب با غرفه‌داران

راهنمای تسویه حساب با غرفه‌داران

آنچه باید برای تسویه‌حساب با غرفه‌داران بدانید:

چطور سفارش می‌گیرم و مشتری پول را کی می‌پردازد؟

ابتدا مشتری هزینه‌های محصول و ارسال آن را به‌صورت اینترنتی در درگاه مطمئن بانک می‌پردازد. پول نزد باسلام امانت می‌ماند. سفارش برای شما ثبت می‌شود و پیامک و نوتیف آن را دریافت خواهید کرد. سفارش را ارسال می‌کنید و بارکد رهگیری مرسوله را در قسمت جزئیات همان سفارش وارد می‌کنید. بعد از اینکه سفارش به دست مشتری رسید، مشتری هفت روز فرصت دارد تا رضایت یا نارضایتی خود را از سفارش اعلام کند. اگر فراموش کرد، سیستم به‌صورت خودکار بعد از یک هفته رضایت او را ثبت می‌کند. به محض اینکه مشتری ثبت رضایت کند، پول برای شماست.

باسلام بر چه اساسی با من تسویه حساب می‌کند؟

بعد از آن ثبت رضایت مشتری شما باید از منوی پایین اپلیکیشن «غرفه من»، قسمت «غرفه» روی گزینه «تسویه حساب و امور مالی» بزنید تا بتوانید گزارش مالی و رقم قابل تسویه را مشاهده کنید. این کار از طریق پنل مدیریت غرفه در وب نیز ممکن است. در این لحظه لازم است حتماً دکمه «درخواست تسویه» را بزنید.

پول به چه شماره کارت یا شماره حسابی واریز می‌شود؟

پول‌های شمادر یک حساب قرض‌الحسنه به نام باسلام امانت می‌مانند و بعد از تسویه حساب شما از طریق سیستم پایا به حساب شما واریز می‌شود؛ پس لازم است قبلاً شماره 24 رقمی شبای حسابتان را در قسمت اطلاعات مالی غرفه با دقت وارد کرده باشید.
اگر دفعه اولی باشد که با شما تسویه‌حساب می‌شود، تیم مالی شماره شبای 24 رقمی را که وارد کرده‌اید، بررسی و تایید می‌کند. تایید یا رد شماره‌ی شبا تا لحظه‌ی تسویه‌حساب انجام نمی‌شود و اگر شماره شبا را به‌درستی وارد کرده باشید یا مشکل مسدودی در بانک نداشته باشد، تایید می‌شود.

باسلام چه زمانی با من تسویه حساب می‌کند؟

انتقال مبلغ تسویه به حساب شما از طریق سیستم «پایا»ی بانک مرکزی انجام می‌شود. پس از درخواست تسویه غرفه‌داران لیست نهایی به بانک فرستاده می‌شود و مبالغ نهایتاً 24 ساعت بعد از ثبت درخواست تسویه شما، به حسابتان واریز خواهد شد. تیم مالی باسلام هر روز ساعت 10 صبح لیست درخواست‌های تسویه‌حساب شما عزیزان را بررسی می‌کند. درخواست‌هایی که تا 10 صبح هر روز ثبت شده باشند، وارد عملیات تسویه‌‌حساب می‌شوند. لذا اگر درخواست تسویه حسابتان را بعد از ساعت 10 صبح ثبت کنید، عملیات تسویه به روز کاری بعد موکول می‌شود.

کارمزد باسلام چقدر است و چرا باید درصدی از مبلغ فروشم را به باسلام بدهم؟

کارمزد باسلام از هر سفارش 9 درصد است. باسلام در جایگاه یک بستر فروش اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به صرف هزینه‌های سنگین و بدون نیاز به دانش و دغدغه فنی، در فضای اینترنت صفحه اختصاصی داشته باشید و به سادگی محصولاتتان را تبلیغ کنید و بفروشید. باسلام کسب‌وکار خصوصی است و از طریق همین درصد هزینه‌ی ارائه این خدمات را تامین می‌کند.

کارمزد از تمام درآمدم کسر می‌شود؟

سیستم مالی، کارمزد را فقط از هزینه محصول کسر می‌کند و هزینه‌ی ارسالی که مشتری پرداخته، بدون کسری برای شما محاسبه می‌شود. اگر گزینه «ارسال رایگان» را فعال کرده باشید 9 درصد کارمزد باسلام به 4 درصد کاهش پیدا می‌کند. برای غرفه‌های عضو یه‌کاسه که ارسال رایگان را فعال کرده‌اند، سیستم هزینه‌ی ارسال را از همان هزینه محصول کسر می‌کند.

مرور شرط‌های لازم برای تسویه‌حساب:

  • درج درست شماره شبا
  • ثبت بارکد رهگیری
  • ثبت رضایت مشتری
  • «درخواست تسویه» از سوی شما.