مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
گروه هنری جم
گروه هنری جم

گروه هنری جم

اجاره تم جشن تکلیف و فروش گیفتهای جشن تکلیف
4 سال در باسلام
119 محصول
+1k فروش
آخرین فعالیت
7 ساعت پیش
رحیمه ناصری
غرفه‌دار: رحیمه ناصری
قم
رحیمه ناصری
قم
4 سال در باسلام
119 محصول
+1k فروش
آخرین فعالیت 7 ساعت پیش
پیام غرفه‌دار: دوست عزیز اگه هنوز عضو باسلام نیستید، می‌تونین با لینک زیر عضو باسلام بشین و بلافاصله 15 هزار اعتبار خرید دریافت کنین و با تخفیف از غرفه من خرید کنین:
https://basalam.com/@namadsazinaser/invite

درباره

غرفه گروه هنری جم

قصه محصول

هدیه های مذهبی

درباره یک زندگی

چند سال پیش وقتی برای جشن تکلیف یکی از آشناها دنبال چیزهای تزئینی بودیم، دیدم هیچ چیز مناسب جشن تکلیف و با درون‌مایه مذهبی توی بازار پیدا نمی‌شود و اگر کسی می‌خواست یک جشن تکلیف به یادماندنی و شاد برای دخترش بگیرد، ناچار بود از تم‌های جشن تولد استفاده کند و به جای یک مراسم معنوی پرشور، یک جشن تولد تجملاتی بگیرد. این‌جوری بود که تم جشن تکلیف متولد شد!

هیچ‌وقت بی‌کار نبودم
قبل از کارهای نمدی کارهای زیادی را تجربه کرده بودم. بعد از تمام شدن دانشگاه توی مدارس فیزیک تدریس می‌کردم و توی خانه با ساختن گل‌سر و خیاطی و عثمان‌دوزی و تزئینات لباس عروس تنهایی غربت را پر می‌کردم.
بعد از تولد اولین فرزندم تدریس را کنار گذاشتم تا پیش او بمانم. میانه خوبی با مهدکودک نداشتم. در عوض کارهایی که می‌شد توی خانه انجام داد را جدی‌تر گرفتم و با ورود به کارهای نمدی یک خیز برداشتم.

شروع کارم با شکست بود
اولش برای عید نیمه‌شعبان یک سری دفتر نمدی به سفارش اقوام درست کردم و با گل‌های نمدی تزئینش کردم.بعد برای عید قربان به ذهنمان رسید جاکلیدی‌هایی با طرح گوسفندهای کوچک نمدی درست کنیم بفروشیم. اما مغازه‌دارها گوسفندهایی که هر کدام‌شان پای خودمان چهار هزارتومان درآمده بود را حتی حاضر نبودند سه هزار تومن بخرند. این بار به اقوام خبر دادیم و همه‌اش را در حمایت از ما ازمان خریدند.

بالاخره نیاز بازار را پیدا کردم
بعد کم‌کم دستم آمد که اول باید نیازهای بازار را بسنجم و بعد محصول تولید کنم. وقتی یکی از آشناهای‌مان پیشنهاد درست کردن تزئینات جشن تکلیف را داد، خاطره چند سال پیشم را زنده کرد و یادم آمد که چقدر دنبال تزئینات جشن تکلیف بودیم و پیدا نکردیم. من که دغدغه شادتر کردن زندگی معنوی بچه‌ها را داشتم، دست به کار شدم و با همفکری اعضای تیم‌مان که متشکل از همان آشنای پیشنهاد دهنده و یک طراح و چند نفر ایده‌پرداز و نمدکار بود، چیزهایی مثل ریسه اسامی ائمه، ریسه اصول و فروع دین، آویزهای اسامی زنان بهشتی و جلد قرآن و چیزهای دیگر ساختیم و یک تم جشن تکلیف لیمویی درست کردیم.

همکاری با چند غرفه باسلام
ولی چون تم جشن تکلیف هزینه زیادی داشت، فروش نرفت! بعد به فکر افتادیم آن را کرایه بدهیم. یک تم صورتی‌رنگ هم زدیم و خیلی مورد استقبال قرار گرفت. خیلی‌ها در کنار تم، گیفت هم می‌خواستند. همین شد که با همکاری دو سه غرفه دار دیگر در باسلام چیزهای دیگری مثل تسبیح و جانماز و عروسک‌های خمیری درست کردیم و به عنوان هدیه جشن تکلیف فروختیم.

ساخت عروسک شخصیت‌های قرآنی
یکی ازاقوام که در تهران مدرسه قرآنی دارد به‌ ما پیشنهاد داد عروسک شخصیت‌های قرآنی را بسازیم تا به عنوان ابزار کمک آموزشی برای قصه‌های قرآنی استفاده کنند. دو سه هفته شخصیت‌ها را طراحی می‌کردیم و ایشان نقد می‌کرد و ما باز طرح جدید می‌دادیم و عروسک دیگری درست می‌کردیم تا در نهایت به طرح‌های توافقی رسیدیم. اوائل عروسک‌ها را دو بعدی درست می‌کردیم. پشتش آهنربا و جای آویز داشت که هم بشود روی بورد نصب‌شان کرد و هم به دیوار آویزان کرد. بعد از مدتی آن‌ها را سه بعدی درست کردیم که روی میز هم بایستند

عروسکها به خارج از ایران هم رفتند
با موسسه ای اشنا شدیم که از این پکهای قرانیمان برای اموزش مربیان خارج از کشور استفاده کرد
از نتیجه آموزش قصه‌های قرآنی با این عروسک‌ها خیلی راضی بودند. یک پک از عروسکهای قرانی را به عنوان ابزار کمک‌آموزشی به مربی‌هایی که برای آموزش قرآن به کشورهای دیگر اعزام می‌کردند می‌دادند و با خود می‌بردند. کمی بعد همین مربی‌ها پک قصه‌های دیگر را هم سفارش دادند و این‌طوری بود که پای این عروسک‌های شخصیت‌های قرآنی به خارج از ایران باز شد. تا به حال به اتریش، کانادا، فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا ارسال داشته‌ایم و خیلی مورد استقبال بوده است.

انسجام و تخصص رمز موفقیت در کسب و کار است
من به تجربه و با مشورت و مطالعه متوجه شده بودم که رمز موفقیت در یک کار انسجام داشتن در کار است. برای همین انواع کارهای نمدی را انجام نمی‌دهم؛ متمرکز شده‌ام روی تم جشن تکلیف و ساخت شخصیت‌های داستان‌های قرآنی. فکر می‌کنم متخصص شدن در یک زمینه نتیجه بهتری دارد. طوری که الان توانسته‌ام هم قیمت‌ها را سرشکن کنم و هم کیفیت کار را بالا ببرم طوری که بعضی از مشتری‌های من خانم‌هایی هستند که خودشان با نمد کار می‌کنند ولی به گفته خودشان کارهایی به این کیفیت و با این قیمت نمی‌توانند درست کنند

عروسک شخصیت‌های قرآنی، بعدا به غرفه می‌آیند
نمونه کارهای جشن تکلیف را توی غرفه‌ام در باسلام ارائه کرده‌ام و نگران این نیستم که از روی طرح‌هایمان تولید کنند؛ دلم می‌خواهد همه ایران پر شود از همچین طرح‌ها و کارهایی. ولی کارهای قرآنی‌مان را هنوز در اینترنت عرضه نکرده‌ام؛ چون هزینه‌های طراحی و برش و ساخت این‌ها هنوز درنیامده است. ولی به زودی که هزینه‌های اولیه را به دست آوردیم، پک‌های شخصیت‌های داستان‌های قرآنی را هم عرضه خواهم کرد.

درباره یک مکان

یه گوشه از خونه ی تک تک اعضای تیمم ،مکان ماست
من و همکارانم ، مادرانی هستیم که کنار بچه هایمان میمانیم و عروسکهایی رو تولید میکنیم که حس بهتری نسبت به دینداریشون بده ان شالله

ارزشش را دارد


این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه گروه هنری جم
نفیسه حقیقی
12 بهمن 98
سلام بنده ازشون خرید داشتم واقعا عالی بود، دستشون درد نکنه
رحیمه ناصری
12 بهمن 98
ممنونم لطف دارید خانم حقیقی عزیز
فاطمه ص
26 آذر 98
خیلی از ایده و کارهاتون خوشم اومد احسنت به شما مادر دغدغه مند
رحیمه ناصری
26 آذر 98
ممنون لطف دارید
منصوره زین العابدین
23 آبان 97
کارهاتون فوق العاده عالی و تمیز تجربه ی یک خرید خوب رو با شما داشتم ان شالله که موفق باشید
رحیمه ناصر
23 آبان 97
ممنون خیلی لطف دارید