ارسال رایگان ویژه سفارش‌های داخل اپلیکیشن
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن
کفیر سرا
کفیر سرا

کفیر سرا

تولید و عرضه قارچ ، مایع و دوغ کفیر
100٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: +30 تاسیس: 3 تیر 98 آخرین فعالیت: 2 روز پیش
قم

محصولات

غرفه کفیر سرا

دوغ کفیر 1.5 لیتری

(1)
فقط 5 عدد باقی‌مانده
70000 ریال
75000

دوغ کفیر 1 لیتری

(2)
فقط 5 عدد باقی‌مانده
50000 ریال
60000

ماست کفیر چکیده 400 گرمی

(1)
فقط 2 عدد باقی‌مانده
100000 ریال
120000

ماست کفیر چکیده نعنا 400 گرمی

فقط 2 عدد باقی‌مانده
100000 ریال
120000

دوغ کفیر فله

(3)
فقط 5 عدد باقی‌مانده
40000 ریال
50000

ماست کفیر چکیده موسیر 400 گرمی

فقط 2 عدد باقی‌مانده
105000 ریال
125000

ماست کفیر چکیده گل محمدی 400 گرمی

فقط 2 عدد باقی‌مانده
110000 ریال
130000

درباره

غرفه کفیر سرا

قصه محصول

کِ‍فیر نوشیدنی تخمیری حاصل از شیر و دانه‌های کفیر است که سرمنشا آن کوه‌های قفقاز در روسیه می‌باشد. دارای عطر و طعم خوشی بوده و می‌تواند همراه با عسل و سایر میوه‌ها مصرف شود. همچنین مصرف کفیر بر روی حرکت روده، سهولت در هضم، تقویت ایمنی، کاهش شدت و مدت اسهال، اختلال خواب، افسردگی و اختلالات زیاد فکری موثر می‌باشد و به بازسازی فلور میکروبی غشاهای مخاطی سراسر دستگاه گوارش کمک می‌کند. میکروارگانیزم‌های آن غیربیماریزا بوده و برای تولید کفیر به مقدار زیادی لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و ساکارومیسز کفیر، نیاز می‌باشد. ترکیب کفیر، تغییرپذیر بوده و به عواملی همچون منبع چربی شیر، ترکیب دانه‌ها و تکنولوژی فرآوری کفیر مربوط می‌شود. محصولات گوناگونی مانند؛ کفیر منجمد خشک‌شده، کفیر شیر پس‌چرخ و قرص جویدنی کفیر از آن حاصل می‌شوند. فرایند تولید کفیر به دو صورت سنتی و صنعتی، اندکی متفاوت می‌باشد که بازدهی روش صنعتی به مراتب بیشتر خواهد بود.

کفیر، نوشیدنی غیرطبیعی تخمیری حاصل از شیر است که از کوه‌های قفقاز در روسیه سرچشمه گرفته‌است.

در روسیه به‌منظور معالجه یا جلوگیری از بعضی بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از لحاظ درمان‌شناسی و تغذیه‌ای، سرآغاز مصرف آن در بعضی از مناطق جهان، آسیای جنوب غربی، اروپای شمالی و شرقی، آمریکای شمالی و ژاپن بوده‌است. مصرف کفیر در جمهوری‌های شوروی سابق، مجارستان و هلند سال‌های زیادی است که توسعه یافته و در سوئد، نروژ، آلمان و فنلاند به‌خوبی شناخته شده و در مصر، استرالیا و برزیل به‌خوبی و در آمریکا و ژاپن به‌طور چشمگیری رشد داشته‌است.

براساس پاره‌ای از فرضیات، کفیر اولین بار توسط چوپانان عشایر قفقازی و بر اثر تخمیرشدنِ شیر تازه‌ای که در ظرف چرمیِ خود حمل می‌کردند کشف شد. اما پیش از آن نیز، در کوه‌های قفقاز، کفیر به داشتن خواص درمانی نسبت داده می‌شد.

در گذشته، نوبل لائورتا الایه متچانیتکوف آغازگر مطالعه بر روی خواص کفیر در اوایل سال 1900 میلادی بود.

محقق کانادایی، «تد فارنرث» کفیر را به‌دلیل طعم شامپاینی طبیعی و داشتن فهرست بی‌پایان خواص سلامت‌بخش، شامپاین فراورده‌های لبنی نامیده‌است.

احتمالاً واژهٔ کفیر ترکیبی است از واژگان کف و شیر همچنین احتمال دارد واژهٔ کفیر از واژهٔ ترکیکِیف به‌معنی احساس لذت گرفته شده‌باشد.

درباره یک مکان

این محصولات در محیط خانه و در محیط بهداشتی در آشپزخانه تهیه میشود

نظرات کاربران

غرفه کفیر سرا
محمدامین
19 تیر 98
سلام فرق دوغ کفیر با مایع کفیر چیست؟ لطفا در صورت امکان توضیحاتی راجع به کفیر پس چرخ کفیر خشک شده و قرص جویدنی بدهید و اگر من بخواهم با توجه به اینکه قارچ ش را می فروشید خودم تولید کنم می شود یا خیر ممنون از راهنمای تون
علی اصغر رمضانی
سلام و عرض ادب و احترام مایع کفیر، محصول مستقیم تخمیر شده از قارچ کفیر است و با آب مخلوط نشده ، تقریبا غلیظ هست و مشتری باید به نسبت غلظت دوغ مورد استفاده خود با آب مخلوط کرده و استفاده کند اما دوغ با مقداری آب و نمک و مقداری نعنا مخلوط شده و دیگر احتیاج به این کار نیست متاسفانه اطلاعاتی هم از قرص جویدنی و .. ندارم خوشحال میشم شما هم کمکمون کنید
هدیه - صفحه اول - بازار باسلام