با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

عشق هفت ساله و رکود شغلی

 

آقای مرشدلو متولد نیشابور است ولی اکنون با همسرش مشهد زندگی می‌کنند. اوایل ازدواجشان توی کار کامپیوتر بود ولی با آمدن گوشی‌های هوشمند به بازار، کار خرید و فروش کامپیوتر به طور جدی با کساد مواجه شد. دیگر مردم تمایل چندانی به خرید کامپیوتر نداشتند. خلاصه، کار آقای مرشدلو متوقف شد. ولی خودش متوقف نشد.

 

خیلی زود، آقای مرشدلو و همسرش وارد یک کار هنری شدند و کسب‌وکار جدیدی راه انداختند: سرمه‌دوزی. سرمه‌دوری کار ظریف و زمان‌بری است و تولید یکی دو نفره، آن قدرها بصرفه نیست و لازم است که به صورت گروهی انجام شود. برای همین، کم‌کم کارشان را گسترش دادند و از دیگران هم دعوت کردند تا با آن‌ها کار کنند. حتی شروع کردند به آموزش سرمه‌دوزی به کسانی که علاقه‌مند به کار بودند ولی بلد نبودند. 

امروز، نزدیک به هفت سال از آن روزهای نخست می‌گذرد و تا کنون، حدود هشتصد نفر از زنان و مردان علاقه‌مند به این هنر، سرمه‌دوزی را پیش آقای مرشدلو و همسرش یاد گرفته‌اند و سی‌نفر همچنان با آن‌ها همکاری می‌کنند و از این راه، صدها خانواده در مشهد کار می‌کنند و درآمد دارند.

گاهی یک مشکل ناخوشایند باعث تغییراتی در زندگی آدم‌ها می‌شود که خیرش نه فقط به خودشان که به دیگران هم می‌رسد. شاید همیشه نباید از اتفاق افتادن مشکلات ناراحت و رنجور شد؛ چه بسا مشکلی که پیش آمده، شروع یک تحول بزرگ و یک برکت بی‌پایان باشد.

محصولات آقای مرشدلو و همسر و گروه هنری‌اش را می‌توانید در غرفه «سرمه دوزی چکاوک» ببینید و به صورت اینترنتی سفارش بدهید. 

 

غرفه سرمه‌دوری چکاوک، تولیدکننده و عرضه‌کننده انواع رومیزی‌های ترمه، کیف‌های سرمه‌دوزی شده، جانماز و سجاده‌های ترمه، سرویس عروس و داماد و... 

 

مشاهده غرفه سرمه‌دوزی چکاوک

14 بهمن 1396 نوشته : حامد آقا جانی دسته : داستان غرفه دار

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;