با سلام - با سلام، جهان جای بهتری است

لذت کار در خانه و مادری

فرشته ذوالفقاری یک خانم ۲۶ ساله از مشهد است که هفت سال پیش با یک آقای هنردوست ازدواج کرد و خودش هم بسیار علاقه‌مند به کارهای هنری و خلاقانه است. از نقاشی روی سفال و ساخت ظروف فرانز گرفته تا خیاطی و بافتنی.

 

اول ازدواج کارهای هنری خانم ذوالفقاری به خوبی پیش می‌رفت تا اینکه خدا به این خانواده دو تا هدیه خیلی بزرگ داد؛ دو تا بچه دوست‌داشتنی. آمدن بچه‌ها باعث شادی این خانواده شد، ولی بعد از چند سال، خانم ذوالفقاری حس کرد که دوری‌اش از هنر، باعث خلأی در زندگی او شده، برای همین دوباره همت کرد و فعالیت هنری را با گلیم‌بافی و قالی‌بافی ادامه داد. 

 

ابتدای کار، اطرافیان این هنرمند مشهدی، کارش را جدی نگرفتند، ولی خودش به قدری کارش را جدی گرفت و برای آن وقت و انرژی و عشق صرف کرد که کارهایش مورد پسند دیگران قرار گرفت و سر و کله سفارش‌ها پیدا شد. اواخر سال ۹۵ بود که صد متر سفارش گلیم پرده برای او آمد.

 

خانم ذوالفقاری همچنان در خانه و پیش فرزندانش زندگی می‌کند و از همان‌جا کار می‌کند و به کار کردنش در خانه، افتخار می‌کند و خوشحال است که با اراده خودش توانسته به هدفی که می‌خواسته، برسد.

 

در غرفه سرپرده ترنج، شما آثار هنری مختلف با تکنیک‌های متنوع را می‌بینید، اما آنچه بیش از هر چیز در تخصص صاحب هنرمند این غرفه است، سرپرده‌های گلیمی است که در کمتر مغازه‌ای در سطح شهرها می‌توانید پیدا کنید. 

 

محصولات و آثار هنری خانم ذوالفقاری را در غرفه «سرپرده سنتی ترنج» ببینید و سفارش بدهید.

21 بهمن 1396 نوشته : حامد آقا جانی دسته : داستان غرفه دار

نظر شما درباره این محصول
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. ( ورود - ثبت نام )
; ;