بهار و زیبایی را نمی‌شود از هم جدا کرد. همان طور که بهار و تازگی را هم نمی‌شود از هم جدا کرد. آدمی هم که عاشق زیبایی و تازگی. شاید برای همین است که این همه بهار را دوست داریم. بهار هم بیکار نمی‌نشیند و از رنگ‌های طبیعی نهایت استفاده را می‌کند. زیبایی بهار طبیعی است. بهار به کسانی که دوست دارند زیباتر باشند یاد می‌دهد که با رنگ‌های طبیعی می‌شود سالم‌تر و طبیعی‌تر زیبا باشیم.

در زمانی که مواد شیمیایی به همه جای زندگی‌مان راه پیدا کرده‌اند بخصوص توی مواد آرایشی بهداشتی، در بازار اجتماعی باسلام می‌شود مواد آرایشی بهداشتی طبیعی پیدا کرد و خرید. می‌شود هم سالم‌تر زیبا بود،‌هم طبیعی‌تر!

کرم‌های نرم کننده و مرطوب کننده

ضدآفتاب‌های گیاهی

تجربه یک مشتری از رُژ لب طبیعی

از همین اول بگویم که هرچه تلاش کردم و گشتم غر پیدا نکردم، کاملا هم دوستش داشتم. رژلب گیاهی از گروه فرآورده های طبی و طبیعی گندم همانی ست که درباره‌اش حرف می‌زنم.

یک رژلب آرایشی ولی سالم که نه تنها آسیب نمی‌رساند که مفید هم هست، خوش طعم هم هست، خوش رنگ هم هست. بسته بندی‌اش هم زیباست. تولید کننده‌اش هم خوش ذوق بوده و همراهش یک پد سایه فرستاده که به بهترین شکل مورد استفاده قرار دهیم.

تولید کننده‌اش می‌گوید این رژلب گیاهی، از عسل و روغن کرچک و روغن نارگیل و ویتامین ای ساخته شده. البته به همه اینها می‌شود با دیدن ظاهر و چشیدن طعم و تجربه‌اش هم ایمان آورد.

رنگ قرمزش از آن خوش رنگ‌هاست که همه بی حوصلگی‌ها و خستگی‌ها را از بین می‌برد. خیلی ماندگار نیست اما از نمونه دیگر رژهای گیاهی بسیار ماندگارتر است. در کل به راحتی می‌شود برای مهمانی و عروسی و اینطور موارد استفاده کرد و لذتش را برد.

پوشش‌دهی بسیار قوی دارد. حس چربی زیادی ندارد و آزار دهنده نیست اما در عین حال ترمیم کننده بسیار قوی برای لب‌های پوست پوست شده و خشک است.

برای پاک کردنش هم مثل هر رژلب دیگری نیاز به آرایش پاک کن هست. البته با آب و صابون هم می‌شود اما از جهت سلامت پوست بهتر است که از مواد شوینده مخصوص صورت استفاده کرد.

من که حسابی لذت بردم.

رژ لب طبیعی بدون سرب

رژ لب (جامد)

سرمه‌های طبیعی، سرمه اثمد

سرمه برای چشم مفید است یا مضر؟

🔹 به‌طور کلی سیاه کردن مژه و ابرو تأثیر خوبی در کمک به شکستن نور آفتاب می‌کند؛ اما با این‌ حال به نظر می‌رسد بین متخصصین بر سر این که سرمه استفاده کنیم یا نه اختلاف نظر وجود دارد. این حساسیت وقتی اهمیتش را نشان می‌دهد که بدانیم چشم یکی از حساس‌ترین اعضای بدن است و ورود روزانۀ مواد خارجی به آن موجب حساسیت‌های فراوانی می‌شود. شاید بزرگ‌ترین مسئله این باشد که در بسیاری از سرمه‌ها عناصری از فلزات سنگین وجود دارد. سرب یکی از این فلزات سمی است که تقریباً در تمام مواد آرایشی و بهداشتی صنعتی وجود دارد. استفادۀ مدام از سرمه‌های صنعتی، ریمل و مداد چشم تقریباً به‌ طور یقینی زیان‌آور است. اما پس چرا در طب سنتی این‌قدر به سرمه کشیدن اهمیت داده‌شده؟

🔹 بسیاری ازسرمه‌ها نه ‌فقط برای زیبایی که برای رفع مشکلات چشم و بیماری‌های آن استفاده می‌شده و می‌شود. در طب سنتی برخی از انواع سرمه به‌ عنوان درمانی برای خونریزی مدام و زخم‌های پوستی و مخاطی، بند آوردن ریزش اشک مداوم، برطرف کردن ورم‌ها و التهاب چشمی، درمان کم‌پشتی ابرو و مژه و از همه مهم‌تر تقویت بینایی استفاده می‌شود.

🔹 در سرمه‌های سنتی خبری از فلزات سنگینی نیست و این باعث می‌شود که دست‌کم مطمئن باشیم از مضرات آن در امان هستیم. اما نکتۀ قابل‌ توجه در مورد سرمه‌های سنتی، مکان و روش تهیۀ آن‌هاست. اگر این مواد در محل‌های آلوده و یا با وسایل آلوده تولید شوند نه تنها باعث درمان چشم می‌شوند که شاید به‌شدت برای چشم مضر باشند. پس پیشنهاد می‌کنیم نه از فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان غیر معتبر سرمه بخرید و نه این‌که به فکر درست کردن سرمه در خانه بیافتید.

سرمه‌دان و لوازم سرمه

کیف لوازم آرایشی


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست