در باسلام، روزانه سفارش‌های زیادی ثبت می‌شود و مشتریان و غرفه‌دارانی از سراسر ایران با هم در ارتباطند و محصولات مختلف با پست و باربری و پیک و... از جایی به جای دیگر در حرکت‌اند. برای اینکه این محصولات از زمان ثبت سفارش تا زمان تحویل به مشتری، مسیر درستی را طی کنند، باسلام همیشه در کنار مشتری‌ها و غرفه‌داران است و آن‌ها را در همه گام‌های فعالیت در باسلام، همراهی می‌کند.

این همراهی توسط تیم «رضایت مشتری» انجام می‌شود. اعضای این تیم، همگی افراد مهربان، خوشرو، مؤدب، دلسوز، با حوصله، مسلط به گفت‌وگو و پیگیری، سریع و باهوش‌اند ولی نیاز به همکار جدیدی مثل خودشان دارند؛ کسی که بتواند خیلی زود مشکل هر مشتری یاغرفه‌دار را تشخیص دهد، از سریع‌ترین و درست‌ترین راه ممکن مشکل کاربر را حل کند، از گفت‌وگو با آدم ها خسته و ملول نشود و مهم‌تر از هر چیز، اعضای بازار اجتماعی باسلام را از صمیم قلب دوست داشته باشد و مشکل آن‌ها را مشکل خودش بداند.

برای عضویت در تیم رضایت مشتری، یک ویژگی‌ مهم دیگر هم لازم است؛ آن هم توانایی ذهنی حل مسئله و تحلیل سیستم است. چون یکی از اصلی‌ترین وظایف تیم رضایت مشتری این است که مشکلات پرتکرار را متوجه شوند، ریشه این مشکلات را کشف کنند و بتوانند با ارائه پیشنهادهای دقیق جهت توسعه باسلام، جلو تکرار آن مشکلات را بگیرند. این توانایی، اگر مهم‌تر از توانایی‌های قبلی نباشد، به همان اندازه اهمیت دارد.

شما هم اگر از توانایی‌های فوق برخوردارید، شدیدا جای شما در اتاق هیجان‌انگیز «رضایت مشتری» باسلام خالی است. لطفا رزومه خودتان را برای ما ارسال کنید و بگویید چطور می‌توانید تحول بزرگی در این اتاق ایجاد کنید و سطح رضایت مشتری در باسلام را به طور جدی ارتقاء دهید. منتظر پیغام شنیدنی شما هستیم.

 

قبل از جلسه لطفا این کارها رو انجام بدید: 

خودتون در باسلام یک غرفه راه اندازی کنید و غرفه خودتون رو هم با اپلیکیشن و هم از طریق سایت مدیریت کنید.
در بازار بچرخید و غرفه‌ها رو ببینید. از باسلام خرید کنید (از کوپن اولین خرید استفاده کنید) و یک غرفه رو که فکر می‌کنید از بقیه غرفه‌ها بهتره رو انتخاب کنید.
ویدئوهای باسلام رو در کانال باسلام در آپارات تماشا کنید.
باسلام توی اینستاگرام، دو تا صفحه داره. صفحه اصلی باسلام و صفحه قصه باسلام. این دو صفحه رو یه مرور بکنید.
توی تلگرام یک گروه داریم به نام گروه تجربه خرید باسلام که مشتری‌ها تجربه خریدشون رو اونجا می نویسن. تجربه ها رو بخونین و با حال و هوای مشتری‌ها آشنا بشین.
این صفحه‌ها رو ببینین: باسلام چطور کار می‌کند، قوانین و شرایط استفاده، تسویه حساب با غرفه‌داران، تخفیف‌های پستی، شرایط بازگرداندن کالا، جعبه ابزار
آخرین اخبار باسلام رو در وبلاگ رسمی باسلام ببینید.
کاتالوگ معرفی باسلام رو دانلود کنید و مطالعه کنید.
در صفحه ی فرصت‌های شغلی باسلام، با ویژگی‌های فردی مورد نیاز آشنا بشید.
مدرسه باسلام رو ببینید.
ارزش‌های باسلام رو هم حتما بخونید.

 

 

کارهایی که ما از شما میخوایم به صورت ریز به این صورت است:

1- شما در اتاق رضایت کاربر که یکی از مهمترین قسمت های باسلام هست مستقر خواهید شد. اینجا جایی است که ما به صورت مستقیم با کاربران که شامل مشتریان و غرفه داران باسلام هست ارتباط خواهیم داشت.
2- شما در این اتاق باید بتوانید مشکل افراد را به طور کامل حل کنید.
3- یکی از کانال های اصلی ما برای ارتباط با کاربران پشتیبانی انلاین سایت هست که شما از این طریق با کاربران ارتباط دارید و باید بتوانید مشکل یک کاربر رو هم خوب متوجه بشید و هم به سرعت آن را حل کنید. حتما در پشتیبانی باسلام خودتان یک سوال بپرسید.
4- ساعت پاسخگویی ما از ساعت 9 الی 19 بوده.
5- شما باید صبور، سریع و صمیمی باشید.
6- پرونده بازی در یک روز کاری نباید مانده باشد و با پرونده های بسته دفتر رو ترک میکنیم
7- رهگیری سفارش از غرفه دارها بابت ارسال کالاهاشون که مطمئن باشیم کالای بدون تعیین تکلیف در سیستم نداریم
8- پیگیری صورتحساب های روزانه و کمک به محقق شدن به تراکنش و ارتباط با مشتری
9- پیگیری نظرات مشتریان و اقدام بر اساس نظرات
10- تولید محتواهای هلپ و تکمیل راهنماهای مورد نیاز مشتریان
11- منتوری غرفه دارها و کمک به ارتقای غرفه ها در هر فرایند خرید
12- نوشتن یوزر آستوری نیازهای کاربر جهت تحویل به تیم پروداکت برای بهبود یو ایکس و ارتقاء پروداکت

اگر شما همان کسی هستید که ما دنبالش می‌گردیم، همین الان اطلاعات زیر را برای ما بفرستید

 در حداکثر ۳۰۰ کلمه برایمان بگویید چرا فکر می‌کنید این موقعیت شغلی برای شما مناسب است و فکر می‌کنید می‌توانید به خوبی در آن از تخصص و تجربه‌های قبلی خود استفاده کنید و ارزش‌های جدیدی را به باسلام اضافه کنید،
یک روز کاری‌تان در باسلام را برایمان توصیف کنید. از اینکه صبح چگونه خودتان را برای حضور در باسلام آماده می‌کنید تا اینکه چطور در باسلام حاضر می‌شوید و چه کارهایی را تا شب پیگیری خواهید کرد. یکی از اولین پست‌های شبکه اجتماعی که برای باسلام می‌سازید را برایمان تهیه کنید و بفرستید.
آی‌دی اینستاگرام و رزومه خودتان به همراه اطلاعات بالا و همچنین سوالاتتان را به آدرس jobs@basalam.ir ایمیل کنید.


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست