چای و دم‌نوش با طعمِ دورهمی

 چای و دم‌نوش‌ها پای ثابت دورهمی ما ایرانی‌هاست. بخصوص که این دورهمی یک مهمانی فامیلی یا دوستانه باشد. تصور یک مهمانی یا یک جلسه بدون چای و دم‌نوش سخت اگر نگوییم غیرممکن، ولی خیلی سخت است! در ایام نوروز و عید همان‌قدر که برای خریدن آجیل و میوه حواس‌مان جمع است، چقدر به فکر خرید چای و دم‌نوش‌ها هستیم؟

جدای از این که چای و دم‌نوش تهیه می‌کنیم مهم است بدون اسانس و مواد شیمیایی باشد. چیزی که در چای‌های خارجی به وفور یافت می‌شود ولی در عوض، اکثر چای‌های ایرانی بدون مواد شیمیایی و افزودنی‌هاست. 

توی دورهمی‌های عیدانه، جای دم‌نوش‌ها و چای ایرانی را خالی کنید:

دم‌نوش‌های گیاهی و میوه‌ای

چای سبز

  چی می‌شه که بعضی از چای‌ها سیاهند، بعضی سبز؟

اگر به دنبال جوابی ساده و روشن هستید این یادداشت را از دست ندهید. مطلبی که از غرفه گیلانما در سایت باسلام نقل شده

چای؛ سیاه یا سبز؟! شاید هم سفید!!

چای سیاه، که پراستفاده‌ترین چای در دنیای غرب است، در واقع همان چای سبز است که برگ‌هایش را بیشتر خشک می‌کنند، و این کار باعث می‌شود طعم و رنگ آن تغییر کند. از آنجائی که چای سیاه را به میزان بیشتری تخمیر و اکسیده می‌کنند، برگ آن هم تیره می‌شود و آن عطر معروف خود را می‌گیرد. به محض اینکه طعم و عطر چای به میزان لازم ارتقاء پیدا کرد، فرایند اکسیداسیون را متوقف می‌کنند. پس از آن برگ‌ها را در اندازه‌های مختلف خرد می‌کنند و دسته بندی هم طبق اندازۀ آنها صورت می‌گیرد. چای سیاه در واقع پایه‌ای است که انواع مختلف چای را از می‌گیرند.🌱برگ‌های چای سبز اصلا تخمیر نمی‌شوند. آن ها در هوای گرم، خشک می‌شوند و بعد به سرعت آن ها را بخار می‌دهند.🌱چای سفید، از برگ‌های چای رسیده به دست می‌آید. وقتی غنچه چای هنوز باز نشده است، آن را می‌چینند و قبل از این که برگ‌های چای خشک شوند، آنها را بخار می‌دهند. به این دلیل نام سفید را بر آن گذاشته‌اند که غنچه‌های چای، کرک‌هایی دارد و هنگامی که چای خشک می‌شود، این کرک‌ها به رنگ سفید در می‌آیند. طعم و کیفیت چای ها نیز بایکدیگر متفاوت است و بستگی به زمان برداشت و به اینکه از کدام قسمت از برگ چای تولید شده دارد.

💠همانطور که، فرآیند تولید چای‌ها با هم متفاوت است، هر چای نحوه طبخ و دم کشیدن متفاوتی از یکدیگر دارند، برای مثال باید دقت نمایید که از دم کشیدن چای سبز، بیش از حد خودداری شود ، زیرا مزه‌ی چای را تلخ می‌نماید. خوشبختانه چای علاوه بر اینکه نوشیدنی لذتبخشی است، برای سلامتی هم مفید است.چای سیاه قوتبخش قلب، باعث جلوگیری ازسرطان، چربی سوز، محرک سیستم ایمنی، و تسکین دهندۀ آرتروز است، ضمن اینکه با ویروس می‌جنگد و کلسترول زدا هم هست. و چای سبز، سرشار از آنتی اکسیدان‌های طبیعی به همراه خواص ضد سرطان، کاهش دهنده وزن، شاداب کننده پوست، کاهش کلسترول ...است. همۀ اینها برای بوتۀ کوچکی که آن را داخل​​​​​ مقدار کمی آب داغ بریزند، بد نیست!

چای سیاه

قصه جای خالی دم‌نوش‌های مادربزرگ...

بهار که می‌رسید پدربزرگ با دستان خودش گل‌های محمدی باغ را می‌چید و به خانه می‌آورد. بچه‌ها را بیدار می‌کرد. همه در کنار هم گل‌ها را پرپر می‌کردند. مادربزرگ گاهی عرق گلبرگ‌‌ها را می‌گرفت و گلاب می‌کرد. گاهی هم گلبرگ‌ها را آسیاب می‌کرد و داخل ماست یا آب‌جوش و عسل می‌ریخت. نوشیدنی‌های خانه پدربزرگ همیشه عطر و مزه گل محمدی داشت.
دوران زندگی ما ولی حسابی فرق کرده است. صبح از خواب می‌پریم و متوجه می‌شویم ساعت موبایل زنگ نزده یا زده و ما بیدار نشدیم. اگر دیر برسیم سر کار قطعاً اخراج خواهیم ‌شد. مجبور می‌شویم قید صبحانه سالمِ نان و آب‌جوش و عسل را بزنیم و با خوردن یک قلپ چای کیسه‌ای یا نسکافه آماده، بی‌خیال صبحانه سالم و مقوی شویم.
برای مسافرت هم چاره‌ای نداریم جز این ‌که سبک سفر کنیم. از سر ناچاری کیسه ‌چای را در لیوان آب‌جوش می‌زنیم. رنگ است یا چای؟ به هر حال، سر می‌کشیم و به طبیعت نگاه می‌کنیم ولی جای خالی مزه‌ای طبیعی را زیر زبانمان حس می‌کنیم. جای خالی دم‌‌نوش‌های طبیعی مادربزرگ؛ دم‌نوش عسلی با بوی گل محمدی.
تا قبل از بلورسازیِ شربت نیشکر و به وجود آمدن شکر، عسل تنها ماده خوراکی برای طعم‌دهی و شیرین‌سازی بود. اجداد ما هر وقت می‌خواستند دهان خودشان را شیرین کنند، یک قاشق عسل در دهان می‌گذاشتند. بی راه نیست که در سنت ازدواج ما ایرانی‌ها، بعد از خطبه عقد، عروس و داماد عسل در دهان هم می‌گذراند؛ چون حتی عروس و دامادها هم باید بدانند که هرچند ازدواج شیرین است اما هیچ شیرینی، طعم واقعی عسل را ندارد حتی ازدواج!

(نویسنده: سید محمدحسین محمدی)

غرفه‌های منتخب چای و دم‌نوش

چند نوع چای می‌شناسید؟

این یادداشت به نقل از غرفه محصولات گیلانی حاج اکبر در سایت باسلام است. 

چای سرگل:
چای سرگل پیچیده شکل است و دارای طعمی تلخ تر و گس تر نسبت به انواع چایی های دیگر ایرانی است. چای سرگل از درجه بالایی از کیفیت و عطر و طعم رادارا می باشد و در خوشرنگی و خوش طعمی بسیار خوش آوازه است.

چای ممتاز:
چای ممتاز در میزان تلخی و گس بودن، درجه متعادلی دارد. میزان تولید این چای طبیعی در ایران رتبه نخست را دارا می باشد. این چای پرفروش ترین چای ایرانی در بین هموطنان عزیز می باشد.

چای قلم:
چایی قلم، درشت تر از سایر انواع چایی هاست و شکل ظاهری شبیه قلم دارد و به همین علت نام این نوع چایی را چای قلم می گویند. این چایی با چوب چایی که از ساقه چای در خود دارد یکی از خوش رنگ ترین چایی ایرانی است.

چای بهاره :
‎ ‎نیز از دیگر نام های چای ایرانی می باشد که معمولا در نامگذاری اسم چایی شنیده و دیده می شود. این نام به چایی های تولیدی فصل بهار اطلاق می شود. همانطور که می دانید محصول چای شمال در سه فصل بهار و تابستان و پاییز تولید می شود و به محصولاتی که در فصل بهار تولید می شود چای بهاره می گویند. رنگ چای بهاره بیشتر، طعم آن تلخ تر و مزه آن گس مانند است.

لوازم چای و دم‌نوش


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست