دکوری‌ها خانه را زیباتر می‌کنند. در این شکی نیست. بخصوص اگر متناسب با فضا و حال و هوای خانه انتخاب شده باشد می‌توانند جلوه بهتری به خانه بدهند. برای همین در بسیاری از خانه‌های ما دکوری‌ها جزئی از لوازم زندگی است. روی دیوار، کنار مانیتور، روی اُپن آشپزخانه، کنار آن پنجره باز و ...
ولی مهم است که دکوری خاص و تک باشد نه از سری‌سازی‌های کارخانه‌ای. در بازار اجتماعی باسلام طیف بسیار متنوعی از انواع دکوری‌های دست‌ساز، محلی و خانگی را می‌توانید ببینید که می‌توانند به وسایل زندگی شما تنوعی تازه ببخشند.

ماگ‌ها

صنایع دستی میناکاری

جاشمعی‌ها

تابلوهای دکوری

تابلوفرش‌ها

تابلوهای نقاشی

تابلوهای معرق چوب

دنیای شفاف شیشه و رنگ‌های بازیگوشِ ویترای

داستان غرفه‌دار

من مریم هستم. کارم بازی با رنگ‌‌ها و خلق تصویرهای خیالی‌ام و واقعیت بخشیدن به آن‌هاست. هنرم طراحی و مصور کردن رؤیاها و افکار پشت پلکم است.من دختر کوچکی بودم که همیشه معلم‌ها نقاشی پایین مشق‌ها و دیکته‌هایش را به بقیه نشان می‌دادند. اما خب همیشه همه چیز در مسیر خودش پیش نمی‌رود. موقع انتخابِ رشته، تازگی و جذابیت کامپیوتر، دست پدرم مرا به دنیای صفر و یک وارد کرد. ولی پس از چهارده سال بالاخره با تصویرسازی به آغوش هنر برگشتم. از تجربه کار با نرم‌افزارها هم کمک گرفتم تا با تلفیق هنرِ دست و دیجیتال بتوانم سرعت طراحی‌ام را بیشتر کنم.اولین روز آشنایی من و ویترای، در واحد تکنیک پیشرفته دانشگاه بود. همان جا بود که دنیای شفاف شیشه و رنگ‌های بازیگوشِ ویترای، من را نه یک دل بلکه صد دل عاشق خودشان کردند. بلافاصله بعد از پایان دانشگاه دنبال مطالعه بیشتر رفتم و بیشتر تجربه کردم؛ تمام رنگ‌های ایرانی و خارجی، معروف و غیر معروف را امتحان کردم تا بهترین و حرفه‌ای‌ترینشان را وارد کارگاهم کنم.بخش مهم و اصلی کارم طراحی و تصویرسازی است که زمان زیادی از من می‌گیرد و سیر پیشرفت تابلوها و تدارک برای نمایشگاه‌ها و شرکت در برنامه‌های مختلف را کند می‌کرد تا این که دو هنرجوی خوب به کارگاهم وارد شدند. بعد از یادگیری، آن ‌قدر کارشان تمیز و دقیق بود که با هم یک گروه شدیم. حالا من فرصت بیشتری برای طراحی دارم و دوستانم زیر نظر خودم رنگ‌آمیزی‌ها را انجام می‌دهند.آرمتی یعنی چه؟اسم گروهمان را با ریزبینی و کلی جستجو در فرهنگ نام‌ها و اسامی پیدا کردم. از آن جایی که من بسیار عاشق طبیعت و اساطیر باستانی هستم، «آرمتی» را انتخاب کردم. آرمتی، یعنی فرشته نگهبان زمین. زیباست نه!؟

از اینجا: انواع طرح‌های تابلوی ویترای در غرفه ویترای آرمتی را ببینید!

دیوارکوب‌ها

از اینجا: دیوارکوب‌های بیشتر را ببین

سفالگری با مدرک یونسکو و نشان هنری اداره ارشاد

استاد سرکارپور تمام عمرش را به پای این حرفه و هنر آبا و اجدادی‌اش گذاشته است. سفال‌گری هنری است که از پدرش به یادگار مانده. ولی خاطره‌های فراوانی از بی اعتنایی‌ها به این هنر بسیار کهن دارد. در مقاله‌اش که به سفارش بنیاد ایران شناسی تحت عنوان «از خاک تا افلاک» نوشته به قدمت این هنر اشاره کرده است: هفت هزار سال
استاد ایرانی، هنرمند جهانی
فراموشیِ سفال، از دست دادن میراثی هفت هزار ساله است. رضا سرکارپور یک تنه جور همه را می‌کشد. به دنبال همین تلاش‌ها سال 91 مدرک درجه سه هنری را از اداره ارشاد گرفت. شیوه‌ی کاملا بومی و سنتی سفالگری سرکارپور و کیفیت محصولاتش کارشناس‌های سازمان جهانی یونسکو را مجاب کرد مدرک گواهی اصالت به آثار هنری‌اش بدهد.

زیورآلات سفالی


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست