روستای گلوزه در ویکیپدیا | گزارش اجرای طرح | مسئولیت اجتماعی

 

درباره طرح

قدرت نوروزی، اصالتا اهل روستای گلوزه است. روستایی که قرار است اتفاق‌های خوبی در آن بیفتد. او تجربه موفق کاشت مرکبات در روستاهای نزدیک به گلوزه را دیده است.حالا آقای نوروزی به کمک برخی دوستانش در روستا آستین همت بالا زده است تا با کمک اهالی 200 نهال مرکبات بکارند و از آنها مراقبت کنند تا روستا خرمی و صفای بیشتری پیدا کند.با صحبت‌هایی که با جهاد کشاورزی شده، کارگاه‌هایی آموزشی برای اهالی روستا برگزار می‌شود. کارگاه‌هایی برای روش نگهداری از نهال‌ها و چیزهایی که برای بهره‌برداری بهتر لازم است.وقتش رسیده که ما هم آستین همت را در کنار اهالی گلوزه بالا بزنیم و با خریدن حتی یک نهال سهمی در این مشارکت اجتماعی داشته باشیم.

روستای گلوزه اینجاست: استان ایلام، شهرستان دهلران، بخش زرین آباد (مشاهده در گوگل مپ)

 

قیمت هر نهال نیمه بالغ پرتقال به همراه هزینه حمل آن به روستای گلوزه 25هزارتومان است. با خرید هر نهال، هزینه آن در اختیار تیم درخت‌کاری در روستای گلوزه قرار می‌گیرد.
اجرای این طرح برای باسلام، هیچ‌گونه منفعت مالی ندارد.
 

هدف طرح

این پروژه برای کاشت 200 نهال پرتقال در بازه زمانی 15 الی 20 اسفند ماه 1396 نیازمند 5 میلیون تومان می باشد. در این پروژه خود اهالی هم در حد توان مشارکت کرده و هر کس می تواند بین یک تا چند نهال را خریداری نماید.
مدت زمان تعیین شده برای تامین مالی این پروژه 10 روز میباشد و مبالغ جمع آوری شده در این مدت به کاشت نهال اختصاص می یابد.
مسئولیت کاشت نهال با دهیاری و جوانان روستای گلوزه با هماهنگی آقای نوروزی از اهالی و معتمدین این روستا می باشد. بعد از تامین این هزینه باسلام گزارش های کاشت نهال را در همین صفحه منتشر خواهد کرد و ناظر اجرای پروژه خواهد بود.

 

همه ما مسئولیم

همه افراد نسبت به جامعه اطرافشان مسئول هستند. این مسئولیت علاقه‌مندی آنها نسبت به اتفاقات اطراف‌شان است.فردی که مسئولیت اجتماعی دارد در برابر تغییرات اطرافش منفعل نیست و با حضور فعال خود سعی در بهتر شدن اوضاع و روابط و رفتارهای اجتماعی می‌کند. این شور و علاقه‌مندی به اطراف و جامعه تبدیل به نوعی منش و سبک زندگی او می‌شود. همچنین این مسئولیت پذیری را به دیگران نیز منتقل می‌کند و اطرافیانش را به حضور فعال دعوت می‌کند. در این صفحه تلاش می‌کنیم بعضی طرح‌های مرتبط با مسئولیت اجتماعی را به شما معرفی کنیم و از همه کسانی که نسبت به بهتر شدن جامعه و جهان اطراف‌شان دغدغه دارند دعوت کنیم مشارکت فعال داشته باشند.

 

مسئولیت اجتماعی فردی برای دستیابی به مسئولیت اجتماعی گروهی

از نظر اجتماعی مسئول بودن یعنی آدمها و سازمان‌ها می‌بایست با اخلاق و با حساسیت نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و محیطی رفتار کنند. تلاش برای برقراری مسئولیت اجتماعی، به افراد، سازمان‌ها و دولت کمک می‌کند تاثیری مثبت بر پیشرفت، کار و جامعه داشته باشند.
 
مسئولیت اجتماعی فردی درمقایسه با مسئولیت اجتماعی گروهی مفهومی جدید است اما قدمتی برابر با قانون طلایی “با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود،” دارد. مسئولیت اجتماعی فردی با ایجاد یک موضع فعال نسبت به تاثیرگذاری مثبت بر دیگران و محیط بیرون از دایره خود بسط می‌یابد. مسئولیت اجتماعی فردی اساس مسئولیت اجتماعی گروهی است زیرا یک اجتماع از افراد  تشکیل شده است و درنتیجه فرهنگ مسئولیت اجتماعی را مشخص می‌کند. این رابطه آمیخته بین مسئولیت اجتماعی گروهی و مسئولیت اجتماعی فردی است. افراد از نظر اجتماعی مسئولیت‌پذیرتر شده و در واکنش به این اجتماع ها باید برای برآوردن نیازهای افراد مسئولیت‌پذیری اجتماعی بیشتری پیدا کنند. سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) عنوان می‌کند: «در پی افزایش جهانی شدن، ما نه تنها نسبت به آنچه می‌خریم هوشیارتر شده‌ایم، بلکه نسبت به نحوه تولید محصولات و خدماتی که دریافت می‌کنیم نیز آگاهی بیشتری پیدا کرده‌ایم. محصولاتی که از نظر محیطی مضر هستند، کار کودکان، محیط‌های خطرناک کاری و سایر شرایط غیرانسانی نمونه‌هایی از مسائل و مشکلاتی هستند که مطرح می‌شوند. همه سازمان‌ها و شرکت‌ها که به دنبال سود و اعتبار طولانی‌مدت هستند کم‌کم متوجه می‌شوند که باید مطابق با هنجارهای درست عمل کنند.»

افرادی که مسئولیت اجتماعی دارند از شرکت‌ها و سازمان‌ها تقاضا دارند که مسئولیت‌پذیری اجتماعی بیشتری پیدا کنند.

منبع: مردمان

قیمت هر نهال نیمه بالغ پرتقال به همراه هزینه حمل آن به روستای گلوزه 25هزارتومان است. با خرید هر نهال، هزینه آن در اختیار تیم درخت‌کاری در روستای گلوزه قرار می‌گیرد.
اجرای این طرح برای باسلام، هیچ‌گونه منفعت مالی ندارد.

 

این طرح را با دوستان خود در فیسبوک به اشتراک بگذارید.

این طرح را با دوستان خود در توئیتر به اشتراک بگذارید.

این طرح را از طریق ایمیل برای دوستان خود ارسال کنید.

این طرح را در پینترست پین کنید.

این طرح را در لینکداین با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

عکس‌ها: حسن الماسی


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست