🔹 ما خانم‌ها عاشق خرید و بازارگردی هستیم. البته ممکن است خانم‌هایی هم باشند که خیلی عاشق خرید نباشند. خب! پس بگذارید این مساله مهم را طور دیگری بگویم. تحقیقات نشان داده است که خانم‌ها در خرید دقت بسیار بیشتری دارند. در تحقیقی  در سال 2013 روی 2000 نفر، مشخص شد که مردها بعد از 26 دقیقه از خرید خسته می‌شوند ولی این مدت زمان در خرید خانم‌ها تا دو ساعت طول می‌کشد. بخاطر دقتی که خانم‌ها دارند، باعث می‌شود که دیرتر تصمیم بگیرند و از خریدشان لذت بیشتری ببرند.

🔹 حالا این لذت خرید را بگذارید در کنار شور و شوق روزهای نزدیک به نوروز و خرید از بازار اجتماعی باسلام. جایی که می‌شود از صدها غرفه در سراسر ایران به سادگی و اینترنتی خرید کرد.
بازارگردی اینترنتی و خرید را در بازار اجتماعی باسلام تجربه کنید!

مانتو

کارآفرین شدن در یک قدمی توست!

🔹 قصه کسب و کار یکی از غرفه‌دارهای باسلام که تولیدی کوچکی به راه انداخته

🔹 من مریم صمدی هستم، یک روز پاییزی در سال 1369 به دنیا آمدم. من آخرین فرزند و ته تغاری خانواده بودم. برای همین شاید آن موقع هیج کس فکرش را نمی‌کرد وارد کار تولید شوم و کارآفرینی کنم. ولی این اتفاق افتاد.

🔹 وقتی رفتم دانشگاه رشته‌ام فن‌آوری اطلاعات بود. یک روز به صورت کاملا اتفاقی و بدون اینکه برنامه ریزی قبلی داشته باشم به یک آموزشگاه رفتم و خیاطی یاد گرفتم. به صورت تک‌دوزی کار خیاطی می‌کردم. اما می‌خواستم کارم را گسترش بدهم و تولید بیشتری کنم. یک وام اشتغال گرفتم و کارگاه کوچکی نزدیک خانه‌مان اجاره کردم. با بهترین دوستم شروع به کار کردم. تیراژ پایین و مزد کم. ولی پیگیری و ادامه کار و تلاش و زحمت‌هایمان نتیجه داد و الان چهار نفر در کارگاه مشغول به کار هستند.

🔹 حالا هم مصمم هستم کارم را تا جایی پیش ببرم که خودم صاحب برند شوم و برند اختصاصی‌ام را روی تولیدات خودم درج کنم.
من کار سختی نکردم، تنها خودم را باور کردم و ایجاد شغل کردم.

انواع چادر

روسری حریر

شناسنامه انگلیسی، دغدغه ایرانی..

🔹 قصه کسب و کار یکی از غرفه‌دارهای باسلام که تولید و عرضه روسری ایرانی دارند

🔹من آسیه سلیمی هستم. پدر و مادرم در برادفورد انگلیس دانشجو بودند و من هم همان جا به دنیا آمدم. جامعه شناسی خواندم رشته کاری‌ام پژوهشگری دایره المعارفی و مدخل نویسی بود. من اصلا در فضای کالای ملی نبودم. بخصوص اینکه در یک کشور دیگر هم متولد شده بودم. تا اینکه در یک گروه تلگرامی عضو شدم به نام: ایرانی، ایرانی بخر!

🔹خود من اصلا تصور نمی‌کردم این قدر تنوع مدل روسری در ایران داشته باشیم. در آن گروه تلگرامی خانم‌هایی که عضو بودند عمدتا خانم‌های فرهیخته و مطلعی بودند. بحثی که مطرح شد این بود که ما کالاهای ایرانی خوبی داریم منتها توزیع خوبی نداریم. رفتیم و تیمی کوچک تشکیل دادیم و یک سری برندهای خوب شناسایی کردیم. تیمی دو سه نفره بودیم و از ابتدا هم خیلی جدی دنبالش نمی‌کردیم ولی وقتی استقبال خوب را دیدیم انگیزه‌هایمان قوی‌تر شد و کار را جدی‌تر دنبال کردیم.

🔹احساس می‌کنم خیلی انگیزه قوی باید داشته باشم. چون شناسنامه انگلیسی هم دارم هر زمانی که بخواهم می‌توانم به آنجا برگردم و شرایطم هم آنجا بد نیست. شرایط اینجا هم طوری است که هر کسی کاری انجام دهد همه می‌خواهند مثل آن را انجام دهند. بخصوص برای یک خانم هم که اینجا شرایط خاص خودش را دارد. من با یک سرمایه نه چندان زیاد کارم را شروع کردم. الان یک موسسه فرهنگی ثبت شده داریم که البته فقط از فضای آنجا برای کارمان استفاده می کنیم و ربط مستقیمی ندارد.

 

از اینجا: وارد غرفه خانم آسیه سلیمی (روسری ایرانی) شوید.

شال و روسری

ست روسری و ساق دست


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست