هر سال، مقدار زیادی حبوبات و گندم به خاطر سبزه سفره هفت‌سین از بین می‌رود؛‌ چون سبزه‌ها عمرشان کوتاه است و روز سیزده‌بدر دور ریخته می‌شوند. بیایید سبزه امسال را دور نریزیم. کافیست سبزه امسال را به جای آب، در خاک سبز کنید تا بعد از عید هم بتوانید گیاهان سبزشده را در باغچه خانه‌تان یا به خاک دیگری منتقل کنید تا به زندگی‌اش ادامه بدهد. 

 

برای کاشتن سبزه در خاک، انتخاب‌های زیادی دارید. از تخم مرکباتی مثل نارنج و پرتقال تا حبوبات یا حتی انواع سبزی. کافیست که خاک مناسب و نرم داشته باشید. بعضی از دانه‌ها مثل مرکبات و حبوبات را باید قبل از کاشتن، دو سه روز در آب یا پارچه نم‌دار نگه دارید تا جوانه بزند. ولی انواع سبزی‌خوردن را مستقیما باید در خاک بکارید. مثلا ریحان و شاهی خیلی زود سر از خاک بیرون می‌آورند.

 

غرفه‌داران باسلام با این طرح همراه شده‌اند. شما هم اگر از غرفه‌داران باسلام هستید و می‌خواهید از این طرح حمایت کنید، فرمی که در انتهای صفحه قرار دارد را پر کنید. ضمنا از سبزه‌تان عکس بگیرید و از طریق همین فرم برای ما بفرستید یا در اینستاگرام خود با هش‌تگ #سبزه_باسلام منتشر کنید تا دیگران هم از سرگذشت سبزه شما باخبر شوند.
بعد از این که اطلاعات غرفه‌ی خود را از طریق فرم برای ما ارسال کردید، ما یک تصویر گرافیکی مشابه تصویر بالا که اطلاعات غرفه‌ی شما روی آن ثبت شده است، آماده کرده و برایتان ارسال می‌کنیم. تصویر را در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید و از هش‌تگ #سبزه_باسلام برای آن استفاده کنید.

حامیان طرح

فرم حمایت از طرح


بسط و گسترش مطالب باسلام برای اهداف غیرتجاری و با لینک به منبع باعث خرسندی ماست