ارزش‌های باسلام

 

 

ارزش‌ها
باسلام را ارزش‌هایی ساخته‌اند که در زندگی ما باسلامی‌ها نقش پررنگی دارند و سعی می‌کنیم از آن‌ها فاصله نگیریم.

کوچک‌ها بزرگ‌اند
اینجا در درجه اول، جایی است برای رونق کسب‌وکارهای خانگی، کارگاهی، محلی و کوچک. این کسب‌وکارها ظاهرشان کوچک است، ولی تأثیرشان دست‌کمی از صنایع بزرگ ندارد.

بهتر هم می‌شود
باسلام موجود زنده است و مانند همه موجودات زنده، علائم حیاتی دارد. اصلی‌ترین علائم حیاتی برای باسلام، رشد است. همیشه جای بهتر شدن هست. چیزی به اسم مطلقا عالی وجود ندارد و همیشه می‌شود رشد کرد.

دست‌ها اهمیت دارند
ارزش هر محصول، به دستی است که آن را تولید کرده. محصولات بدون سازنده‌شان معنا ندارند و کسی که محصولی را تولید کرده، در ارزش آن محصول تأثیر مستقیم دارد. برای همین، باسلامی‌ها علاقه‌مند به قصه غرفه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای خردند.

فقط یک زمین داریم
زمین، امانتی در اختیار ما انسان‌هاست و جایگزینی برای آن نداریم. مهم است که محیط زیست‌مان را سالم نگه داریم و خرابش نکنیم. و کسب‌وکارهای خرد و خانگی، با محیط زیست مهربان‌ترند.

۱ به علاوه ۱ می‌شود ۳
هر انسانی یک فکر جدید است، یک توانایی جدید و یک خلاقیت نهفته. و انسان‌ها وقتی با هم همکاری می‌کنند، نتیجه کارشان چند برابر می‌شود. در ارتباط و دوستی و همکاری آدم‌ها با همدیگر، اتفاق‌هایی می‌افتد که اگر تنها بودند، اصلا رخ نمی‌داد.

شکست، پیروزی است
بازی هیچ وقت به پایان نمی‌رسد؛ هر شکست، قطعا مقدمه پیروزی بعدی است و بعضی درس‌ها را فقط در شکست می‌شود فهمید. هر شکست، یعنی فهمیدن مهم‌ترین مقدمات پیروزی.

تحول از خود ما شروع می‌شود
اگر قرار است اتفاق بزرگی در آینده بیفتد، اگر قرار است بهبود و اصلاحی اتفاق بیفتد، همگی از خود ما آغاز می‌شود. کسی از بیرون نمی‌تواند زندگی آدم‌ها را بهبود دهد. هر کسی باید خودش بخواهد و تصمیم بگیرد، هر جامعه‌ای باید از درون خودش بجوشد و هر گروهی باید خودش مصمم به تحول و پیشرفت باشد.