مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
بورس برنج شمال آریا
بورس برنج شمال آریا

بورس برنج شمال آریا

✔ارسال به تمامی نقاط ایران بصورت پست سفارشی و پیشتاز ،به استثنای جزایر ایران که مسیر زمینی وجود ندارد و پست پیشتاز باید انتخاب شود
1 سال در باسلام
43 محصول
+600 فروش
آخرین فعالیت
1 ساعت پیش
فرزاد آریاخواه
خشکبیجار گیلان
فرزاد آریاخواه
گیلان، خشکبیجار
1 سال در باسلام
43 محصول
+600 فروش
آخرین فعالیت 1 ساعت پیش
پیام غرفه‌دار: محصولات موجود از نظر کیفی مرغوبترین و خالص و سورتینگ شده (خاک و سنگ ریزه گیری شده توسط فیلتر و الک) میباشد،و به هیچ عنوان دارای ناخالصی یا قاطی با برنجهای خارجی یا ایرانی نامرغوب نمیباشد، همه ی محصولات به قید ضمانت ،و در صورت نارضایتی ،مبلغ پرداخت شده ،بصورت کامل عودت داده میشود.

تخفیف های غرفه دار

۱۰ هزار تومان تخفیف برای هزینه محصول ۵ هزار تومان تخفیف برای هزینه ارسال

1000 تومان تخفیف بر روی سبد خرید

منقضی
شده

محصولات

غرفه بورس برنج شمال آریا

درباره

غرفه بورس برنج شمال آریا

قصه محصول

برنج ایرانی در کشور ما و در سایر کشور ها طرفداران بسیاری دارد. دلیل عمده ی آن، عطر و طعم خاص و خوش برنج ایرانی است. از طرفی دیگر، برنج ایرانی پس از طبخ، ماندگاری بیشتری نسبت به سایر برنج های خارجی دارد و با گذر زمان، عطر و طعم آن عوض نمی شود.
از این رو برنج ایرانی، به برنجی با کیفیت و مرغوب مشهور است. برنج ایرانی در قیمت نیز با سایر برنج های خارجی متفاوت می باشد. از این رو برخی از صادر کنندگان و فروشندگان برنج، سعی دارند برنج بدون کیفیت خود را با به کار بردن روش های مختلف، به جای برنج ایرانی و با قیمت برنج ایرانی به فروش برسانند.
یکی از این روش ها، اضافه کردن برنج بدون کیفیت، به برنج ایرانی با کیفیت می باشد. این نوع برنج به برنج قاطی و یا برنج مخلوط معروف است.
برنج قاطی از اضافه کردن برنج کهنه، برنج دانه شکسته، انواع برنج خارجی و برنج بدون کیفیت تشکیل شده است. گاهی تشخیص برنج اصل و یکدست از برنج قاطی به راحتی امکان پذیر نیست و خریدار پس از خرید و پخت برنج، متوجه ی قاطی بودن برنج و کیفیت پایین آن می شود.

روش‌های تشخیص برنج خوب

بدون مقدمه وارد بحث اصلی می‌شویم؛ نکته اول اینکه تشخیص تخصصی برنج کار ساده ای نیست البته در میان انواع برنج و تنوع ارقام زیاد آن ، این دشواری بیشتر و شامل برنج ایرانی میشود..
وباید بدانید که در همین راستا و برابر تخمینی از تعداد رقمهای برنج که در تحقیق دانشکده کشاورزی دانشگاه گیلان در بهار 97 صورت گرفت ، تعداد 121 رقم از ارقام بومی و خارجی موجود در کلکسیون موسسه تحقیقات برنج کشور واقع در رشت با 12 صفت مهم زراعی مورد ارزیابی قرار گرفت.
از آنجا که بافت برنج تقریبا به یک شکل بوده و نوع آن غالبا" فقط از نظر تجربی و پخت قابل امتحان است ، در هنگام خرید و در مواجه باظاهر خام برنج ، گاها خود افراد خبره، در تشخیص این محصول نیز دچار اشتباه می‌شوند، باید با آگاهی و دقت زیادی در هنگام خرید برنج مرغوب اقدام کرد ..
از گونه‌ی های برنج ایرانی  به ترتیب اولویت کیفیت می‌توان به هاشمی ، طارم ، علی کاظمی ، صدری ( شامل دم سیاه، دم زرد و دم سرخ)، بینام و ... اشاره کرد و از برنج های اصلاح شده و پرمحصول می توان از خزر  و سفیدرود نام برد.
روش‌های تشخیص برنج خوب فراوانند ولی در تشخیص برنج ایرانی مرغوب ، تقریبا میتوان گفت نداشتن خرده در برنج (البته تا حدود 4 درصد طبیعی می‌باشد) ، یکدست بودن برنج ، رنگ برنج ، سفت و نرم بودن برنج ، رگه داشتن و یا نداشتن برنج است. با وجود این راه ها ، بهترین و موثرترین راه تشخیص برنج خوب ایرانی پخت آن است که له شدن، کف کردن، آب کشیدن و نگاه تجربی به پخت برنج و شناختی قبلی از پخت برنج و البته عطر و طعم بی نظیر برنج با کیفیت ایرانی ، میتواند کمک خوبی برای خرید یک برنج مرغوب باشد.

درباره یک زندگی

معرفی کوتاه برنج هاشمی

برنج هاشمی ،از بهترین و برترین برنج های خوب و خوش پخت ایرانی است . علت نام گذاری برنج هاشمی به  نام هاشمی ، این است که کشاورزی که آن را پیدا کرد، آقای یوسف هاشمی نام داشت ایشان ساکن منطقه ی خمام و خشکبیجار گیلان هستند که در همان منطقه با تلاش ها و علاقه و پشتکار فراوان و جمع کردن و جدا کردن هر ساله ی بهترین دانه های جو مادر (تخم جو) محصولات خود ، مسبب پیدایش برنج معطر و اصیل ایرانی شد و برای همیشه این منطقه خاستگاه بهترین و باکیفیترین برنج اصیل ایرانی لقب گرفت . یوسف هاشمی ، در سال 1364 این برنج را کشف کرد و در اوایل سال های 1370 به تولید انبوه رسانید.

قیمت برنج هاشمی

به دلیل این که برنج هاشمی ، جزو برنج های اعلا به حساب می آید، قیمت بالاتری نسبت به برنج های دیگر دارد. وقتی در مغازه برنج فروشی هستید، بدانید که اگر تقاضای برنج هاشمی داشته باشید، با یکی از گران ترین برنج های ایرانی سر و کار خواهید داشت.
البته در پخت ، برنج هاشمی جبران این موضوع را خواهد داشت؛ آن هم وقتی که عطر و بوی آن ، در خانه و کوچه پیچید و به خانه همسایه هم رسید ! برعکس برنج های خارجی که انگار هورمون به خودشان تزریق کرده اند: فقط قد می کشند و بو ندارند . مزه هم که صفر !

شکل ظاهری برنج هاشمی

برنج هاشمی جزو برنج های قدبلند به حساب می آید. یعنی ساقه و خوشه آن بلندتر  از برنج های دیگر است. وقتی که خوشه آن را در کنار برنج های خوب دیگر ، همچون برنج علی کاظمی قرار می دهید، متوجه می شوید که طول بیشتری دارد. تعداد شلتوک هایی که در طول خوشه قرار گرفته اند باعث می شوند که قد برنج بیشتر بشود. هم چون جوان رشیدی که حضورش در شالیزار ، جولان طراوت و تازگی است. خوشه آن نیز طول بیشتری دارد و بلندتر از برنج های دیگر است.

#راهنمای_تشخیص_برنج_مرغوب هنگام خرید برنج ایرانی

1-یک دست بودن #برنج ( در هنگام خرید برنج ایرانی اگر دقت نکنید برنج‌های مخلوط با کیفیتهای مختلف ایرانی بهم یا #برنج_خارجی با ایرانی را به اسم #برنج_ایرانی یکدست به خانه خواهید برد ..!)
2- ضرب المثلی داریم که #هیچ_ارزانی بی حکمت نیست اگر برنج ایرانی خیلی ارزان بود به کیفیت آن شک کنید ..
3- #خوش_طعم و حس عطر بی نظیر و خوب برنج اصیل ایرانی
4- #نه زیاد خیلی تازه و همچنین نه زیاد خیلی کهنه بودن برنج
5-زود هضم بودن #برنج_مرغوب..
6- خرید از #فروشگاه های معتبر و #ضمانت_کیفیت..
منبع : دون دون
#برنج_ایرانی
#برنج_هاشمی
#دودی
#برنج_دودی

درباره یک مکان

رابطه زمین کشاورزی و برنج هاشمی

به دلیل این که برنج هاشمی ، ساقه بلندی دارد ، هر زمینی نمی تواند این برنج خوب را داشته باشد و پرورش بدهد. زمین کاشت برنج هاشمی ، باید از نظر مواد مغذی در حد مناسبی باشد؛ وگرنه در صورتی که توانایی شالیزار در حدی نباشد که بتواند تغذیه مناسبی را برای برنج هاشمی داشته باشد، این برنج خم می شود و ساقه های آن روی زمین می افتد. به این حالت  اصطلاحا گفته می شود که ساقه برنج ، خوابیده  یا افتاده است. این مساله همیشه جزو دغدغه های کشاورزان برنج کار است و به شدت از افتادن این اتفاق، واهمه دارند ؛ به خصوص اینکه افتادن ساقه برنج ، سبب می شود که هزینه بیشتری برای درو به کشاورز تحمیل بشود.

برنج هاشمی گیلان بر چند دسته تقسیم می شود؟

برنج هاشمی دو نوع کلی دارد: برنج هاشمی سرد و برنج هاشمی گرم. نوع سرد آن ، ساقه باریک تری نسبت به نوع گرم دارد. منظور از سرد بودن برنج هاشمی ، سرد بودن در طبع و مزاج نیست که در طب سنتی گفته می شود؛ بلکه منظور آن است که نوع سرد برنج هاشمی ، یک هفته تا ده روز دیرتر از نوع گرم تر آن می رسد.

#برنج_مخلوط_ایرانی_با_ایرانی
#برنج_هاشمی
#دودی
#برنج_دودی

#برنج_لاشه
#برنج_هاشمی
#برنج
#هاشمی
#سر_لاشه
#سورتینگ
#شکسته
#نیمدانه
#نیم_دانه
#دو_نیم
#برنج_دونیم
#برنج_شکسته
#برنج_شکسته_هاشمی
#برنج_لاشه_هاشمی
#نیمدانه_هاشمی
#نیم_دانه_هاشمی