مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
عسل کندو
عسل کندو

عسل کندو

عرضه مستقیم و بی واسطه انواع عسل و فرآورده های زنبور عسل _ کاملا طبیعی از تولید کننده نمونه
کلیه عسلها دارای ساکارز زیر 2 میباشند .
2 سال در باسلام
9 محصول
+10 فروش
آخرین فعالیت
8 روز پیش
سیدمهدی موسوی
غرفه‌دار: سیدمهدی موسوی
بندرماهشهر خوزستان
سیدمهدی موسوی
خوزستان، بندرماهشهر
2 سال در باسلام
9 محصول
+10 فروش
آخرین فعالیت 8 روز پیش
پیام غرفه‌دار: به ازای هر 500 هزار تومان خرید،یک بسته گرده گل هدیه بگیرید

درباره

غرفه عسل کندو

قصه محصول

همه چیز درباره عسل وخواص عسل

عسل یک واژه عربی است که در فارسی آن را انگبین می‌گویند و عبارت است از شهد گل‌ها که زنبور عسل توسط خرطوم کوچک خود آن را مکیده و از راه دهان به کیسه بسیار کوچک خود موسوم به کیسه عسلی وارد می‌کند. وقتی میزان شهد جمع‌آوری شده به حدود "40" میلی‌گرم رسید، گل‌ها را رها کرده و به سمت کندو پرواز می‌کند. جالب اینکه برای تهیه یک کیلو عسل، زنبور باید شهد "20" میلیون گل را جمع و به کندو حمل کند. جالب‌تر این است که زنبور عسل خاصیت ثابت گلی دارد، یعنی تا وقتی که مشغول جمع آوری شهد یک گل است، روی سایر گل‌ها نمی‌نشیند.
 
خواص و مواد موجود در عسل:
 عسل از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان استفاده کرده است و شامل قندهایی چون گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، کلسیم، کلریدسدیم، گوگرد، آهن و فسفات است. در ضمن اینکه ویتامین هایی همچون B1 ، B2 ، B6 ، B3 ، B5 و C نیز براساس کیفیت و نوع عسل به نسبت های متفاوت در آن دیده می شود.
علاوه بر موارد ذکر شده در حد کمی مس، ید و روی نیز در عسل وجود دارد. به همین جهت در حال حاضر زنبورهای عسل یکی از بخش های اساسی و اصلی اقتصاد کشاورزی سالم به حساب می آیند. از ویژگی های مهم عسل خاصیت میکروب کشی آن است. عسل یک ضدعفونی کننده طبیعی است. تحقیقات انجام شده در سال های اخیر نشان می دهد که گذاشتن آن بر روی زخم ها مانع عفونت می شود. از آنجایی که عسل حاوی مواد آنتی باکتریایی است می تواند بخوبی باعث بهبود زخم ها شود.
زنبور عسل پیش از رسیدن به کندو در بین راه مقداری از آب شهد را جذب می‌کند و چون شهد گل‌ها حاوی "50" تا "80" درصد آب است،‌ با این عمل میزان رطوبت عسل را به حدود 17 تا حداکثر25 درصد می‌رساند، یعنی حدودا از هر سه گرم شهدی که زنبور عسل به کندو می‌آورد، یک گرم عسل به دست می‌آید. البته عسل مناطق شمالی کشور به علت بالا بودن رطوبت هوا از آب بیشتری برخوردار است و لذا آبکی می‌باشد، ولی عسل مناطق کوهستانی از آب کمتری برخوردار می‌باشد.
 
زنبور عسل نوعی از آنزیم دیاستاز به نام انورتاز را نیز به شهد اضافه می‌کند که این آنزیم به همراه مواد قندی و نشاسته‌ای که چهار پنجم وزن عسل را تشکیل می‌دهند، عامل اصلی متبلور شدن یا شکرک ‌زدن عسل به شمار می‌روند. لذا این باور که عسل غیرطبیعی شکرک می‌زند صحیح نیست، بلکه دلیل متبلور شدن و رسوب دادن عسل طبیعی وجود دیاستاز و همچنین کربوهیدرات ها می‌باشد. دیاستاز، ‌ذرات خیلی ریز عسل را به خود جذب کرده و باعث ته‌نشین شدن آن می‌شود. مقدار گلوکز عسل هر چه بیشتر باشد، زودتر متبلور و ته‌نشین می‌شود. این خاصیت فقط در عسل‌های طبیعی و غیرتقلبی دیده می‌شود، زیرا تنها عسل‌های طبیعی حاوی دیاستاز هستند. مدت زمان شکرک زدن یا متبلور شدن عسل بسته به نوع گل متفاوت است و حتی در مورد عسل اقاقیا به چهار سال هم می‌رسد. در کشورهای اروپایی عسل سفت شده و متبلور شده را بیشتر می‌پسندند.
تشخیص عسل طبیعی و غیرطبیعی از طریق مزه کردن غیرممکن است. برای مصرف کننده یک راه بیشتر وجود ندارد و آن هم استفاده از ابزارهایی است که بدن در اختیارش گذاشته است. با چشمانش شکل ظاهری عسل را ارزیابی می‌کند، با بینی‌اش آن را بو می‌کند و با زبانش آن را مزه می‌کند.
اگر مجموعه خصوصیات باب طبعش بود و اگر عسل عطر و طعم گل‌ها را داشت، آن عسل واقعی است و ارزش آن را دارد که بهایش را در حد معقول بپردازد. لازم به ذکر است مزه، عطر، طعم، رنگ و بوی عسل فقط مربوط به گل هر منطقه می‌باشد و به نژاد زنبور عسل بستگی ندارد. نوع نژاد فقط در پرکاری و کم‌کاری تاثیر دارد.
همان طور که قبلا اشاره شد چهار پنجم وزن عسل را کربوهیدرات‌ها تشکیل می‌دهند و بقیه آن عبارت است از: پروتئین، املاح معدنی، عناصر معطر، آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، گرده گل و آب .
هر 100 گرم عسل 330 کیلوکالری انرژی تولید می‌کند. لذا عسل، غذایی مقوی و انرژی‌زاست و به کمک دیاستازهایش چربی‌های اطراف قلب را آب می‌کند. به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و بیماران قلبی توصیه می‌شود.
 
چگونه عسل در درمان زخم ها موثر است؟
زمانی که عسل با رطوبت بدن تماس پیدا می کند. آنزیم گلوکز اکسیداز که توسط زنبورها در عسل ایجاد شده است به آرامی آزاد می شود و پراکسید ئیدروژن ضد عفونی کننده به میزان زیادی آزاد می شود و می تواند در حدی که به خود بافت آسیب نرساند، باکتریها را نابود کند. در ادامه با جذب مایعات و مواد مقوی به منطقه آسیب دیده باعث رشد سلولی و جلوگیری از خشک شدن زخم می شود.
فعالیت استمیک عسل باعث حضور یک لایه از مایع بین بافتها و بانداژ می شود و باعث می شود در هنگام نیاز بدون درد جابه جا شود و سلولهای جدید پاره نشود. به همین جهت در برخی بیمارستانهای دنیا برای درمان زخم بستراز ترکیبات آن استفاده می شود.
ویژگی های منحصر به فرد:
 
1_ به راحتی هضم می شود: مولکول های قند موجود در آن می توانند به راحتی به سایر قندها تبدیل شوند، به همین جهت حتی حساس ترین معده ها نیز می تواند آن را به سادگی هضم کند.
2_ منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان است: نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و همچنین بیماریهای قلبی دارد.
3_ سطح کالری آن پایین است: در مقایسه با سایر مواد قندی 40% کمتر کالری دارد، هرچند انرژی آن بسیار بالاست، اما به وزن بدن شخص اضافه نمی کند.
4_ به سرعت در خون پخش می شود: وقتی با میزان مناسبی آب مخلوط شود. پس از 7 دقیقه در جریان خون پخش می شود و با آزادسازی ملکول قند به عملکرد بهتر مغزکه اصلی ترین مصرف کننده قند در بدن است، کمک می کند و مانع بروز خستگی می شود.
5_ در سلامت و ساخت عوامل خونی موثر است: بخش مهمی از انرژی مورد نیاز برای این مورد تامین می کند، به علاوه باعث تمیز شدن خون می شود.
 


دارچین و عسل را با هم بخورید :
 
مخلوط عسل و دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان قدیم و حال می باشد.
امروزه دانشمندان بر این عقیده هستند که عسل با وجودی که شیرین است، اما اگر در مقدار معین مصرف شود حتی برای بیماران دیابتی هم مضر نمی باشد.
مجله معروفی در کانادا به نام Weekly World تعداد 95 نوع بیماری که توسط عسل و دارچین درمان شده اند را نام برده است.
در این مقاله با عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.
 
ورم مفاصل
- یک قسمت عسل را در 2 قسمت آب گرم حل کرده و به آن 1 قاشق چای خوری پودر دارچین بیافزایید. خمیر حاصله را روی محل درد به آرامی بمالید. درد بعد از 15 دقیقه از بین خواهد رفت.
- همچنین بیماران دچار ورم مفاصل می توانند، 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و بنوشند. این عمل را هر روز باید انجام دهند تا بیماری شان معالجه شود.
- مطالعات انجام شده روی این بیماران نشان داده است که، اگر این بیماران قبل از صبحانه مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل با 4/1 قاشق چای خوری پودر دارچین را میل کنند، درد آنها بعد از 1 ماه از بین خواهد رفت. بیماران مورد مطالعه نمی توانستد راه بروند اما بعد از استفاده از این روش، توانستند به راحتی شروع به راه رفتن بدون درد کنند.
 
جلوگیری از ریزش مو
- قبل از حمام کردن، 1 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و روی سر خود بمالید و 5-15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را بشوئید.
 
عفونت مثانه
- 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در 1 لیوان آب گرم حل کرده و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه را از بین برود.
 
درد دندان
- 5 قاشق چایخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و خمیر حاصله را روی دندان خراب بمالید. این عمل را 3 بار در روز انجام دهید تا دندان خراب و دردناک درمان شود.
 
کلسترول
- 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 3 قاشق چای خوری پودر دارچین را در مقداری برابر 2 لیوان چای حل کرده و آن را بنوشید. بدین وسیله بعد از 2 ساعت کلسترول خون به اندازه 10درصد پایین می آید.
- تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف عسل خالص در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بسیار مفید است.
 
سرماخوردگی
- به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل گرم با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن، سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.
- عسل محتوی مواد مفید طبیعی است و به این ترتیب از آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند.
 
ناباروری , باردار شدن
- زنان می توانند از پودر دارچین برای باردار شدن استفاده کنند.
- زنان نابارور مقداری پودر دارچین را با 2/1قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و آن را به طور مرتب در روز روی لثه یا دهان خود قرار دهند. این کار باعث می شود که مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.
- مردان 2 قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند تا این مشکل برطرف شود.
 
معده درد
- مخلوط عسل و پودر دارچین ، درمان کننده درد معده، زخم معده و نفخ می باشد.
 
بیماری قلبی
- خمیر عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و آن را بر روی نان به جای مربا قرار دهید. این روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه میل کنید.
- این روش باعث پایین آوردن کلسترول، کاهش ضربان قلب، به راحتی نفس کشیدن، بهتر شدن جریان خون و جلوگیری از بیماری قلبی می شود.
 
بهبود سیستم ایمنی
- استفاده روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود.
- عسل، محتوی مقدار زیادی ویتامین و آهن می باشد و بدن را مقاوم می کند.
- استفاده روزانه از عسل، باعث عملکرد بهتر گلبول های سفید خون می شود و درنتیجه بهتر با ویروس ها و باکتری های وارد شده به بدن می جنگد.
 
سوء هاضمه
- قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید. این کار باعث می شود که اسید معده ترشح شود و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.
 
تاول
- 3 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط کرده و قبل از خواب، روی تاول بگذارید و صبح مخلوط مالیده شده بر روی تاول را با آب گرم بشویید. اگر این کار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید، تاول را از ریشه از بین خواهید برد.
 
عفونت پوستی
 - تمام عفونت های پوستی و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچین درمان می شوند.
 
کاهش وزن
- 1 فنجان آب،عسل و پودر دارچین را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالی بنوشید.
- اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشید، از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می گردد.
 
سرطان
- عسل و دارچین، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است.

درباره یک زندگی

با سلام
خدمت دوستان ومراجعه کنندگان به غرفه عسل کندو شرح مختصری از خودم و دلیل اینکه به کار زنبورداری پرداخته ام را برای شما بیان میکنم :
اینجانب متولد سال 1361
فارغ التحصیل در رشته دامپزشکی سال 1383 و همزمان بعداز پایان دوره کاردانی در اداره دامپزشکی مشغول به کار شدم مهندسی کشاورزی گرایش امور دام1385 هستم
همزمان نیز دوره تلقیح مصنوعی واصلاح نژاد دام را در مرکز اصلاح نژاد وبهبود تولیدات دامی گذراندم وموفق به اخذ گواهی مربوطه شدم
کارشناس ناظر ساماندهی جهاد کشاورزی از سال 1385تا 1389
در سال 1386 با توجه به داشتن تحصیلات مهندسی کشاورزی گرایش اموردام که در رشته مربوطه دروس عملی وتئوری وآموزش های لازم را در رابطه با پرورش زنبور عسل گذرانده بودم به این کار اکتفا ننموده ودوره تکمیل تر و گواهی فنی آموزش ومهارت پرورش زنبور عسل را زیر نظر اداره ترویج جهاد کشاورزی گذراندم و موفق به اخذ مدرک مربوطه شدم وسپس درکنار کار کارشناسی ساماندهی ونظارت روستاها و همزمان کار در کلینک وداروخانه دامپزشکی شهرستان با خرید 5 کندوی عسل شروع به زنبورداری نمودم بعداز چندماه با آشناشدن با یکی از دوستان زنبوردار مشغول در جهاد اقدام به شراکت نمودم واقدام به افزایش کندوهای خودم به 200 کندو نمودم

درباره یک مکان

دوستان عزیز در رابطه با مکان زنبورداری می بایست یک زنبوردار اطلاعات کلی از منطقه و مکانی که قرار است کندوهای خودرا مستقر کندمطابق مطالب ذکر شده در ذیل را که توضیح داده ام داشته باشد که این موضوع در تولید عسل ودرجه وکیفیت عسل تاثیر به سزایی دارد :
تقویم زنبورداری با توجه به شرایط آب و هوایی و زمان گلدهی گیاهان هر منطقه تنظیم میشود.
زنبورداران به روشهای مختلفی در طی سال کندوها را مدیریت میکنند. آنها با استفاده از تجارب و دانش روز روشی را انتخاب میکنند که باعث افزایش تولید عسل، گرده، جمعیت و سایر مواردشوند، از آنجا که پرورش زنبور عسل تحت تاثیر وضعیت آب و هوایی و زمان گلدهی گیاهان هر منطقه قرار دارد؛ بنابراین یکی از مهمترین نکات در فعالیت زنبورداری انتخاب صحیح محل زنبورستان است.
هدف اصلی این بخش انتخاب محل مناسب برای ایجاد زنبورستان و شروع فعالیت زنبورداری است. در انتخاب مکان زنبورستان عواملی نظیر آب و هوا، نوع پوشش گیاهی و زمان گلدهی گیاهان تاثیر به سزایی دارند؛ لذا برای موفقیت در پرورش زنبور عسل آشنایی با نوع پوشش گیاهی، فصول تولید شهد و گرده گیاهان اهمیت زیادی دارد؛ لذا زنبوردار با آگاهی کامل از پوشش گیاهی منطقه، گیاهان شهدزا، گرده زا و زمان گلدهی گیاهان در طول سال، میتواند اقدام به پرورش زنبور عسل کند.

(شرایط آب و هوایی نور، درجه حرارت، باد، هوای شرجی و مه آلود، رطوبت و بارندگی) در فرایند پرورش زنبور عسل در یک منطقه تاثیر به سزایی دارد. از طرف دیگر، با شناخت اقلیم یک منطقه میتوان مقدمات لازم را برای پرورش زنبور عسل پیش بینی نمود.
بررسی همزمان وضعیت آب و هوا و زمان گلدهی گیاهان شهدزا در هر منطقه اطلاعاتت مفیدی برای
مدیریت بهتر کلنیها در اختیار زنبوردار قرار میدهد.
بررسی اقلیم منطقه
عوامل متعددی در انتخاب یک منطقه برای پرورش زنبور عسل دخالت دارد، از آن جمله میتوان به موارد
زیر اشاره کرد:
1- تنوع و تراکم گیاهان شهدزا و گرده زا
2 - وسعت منطقه زیر پوشش گیاهان مفید برای زنبور عسل
3 - تداوم و مدت زمان شهدزایی و گرده افشانی گیاهان
4 - طول دورهٔ گلدهی گیاهان
5- تراکم تعداد کندو در منطقه
6 - فاصله تا منبع شهد
7- وجود راه ارتباطی مناسب جهت سهولت دسترسی به منطقه، انتقال کندوها و نزدیکی به بازار فروش
8- امنیت منطقه از نظر سارقان و حیواناتی مانند خرس، پرندگان زنبورخوار
9 - نزدیکی به منابع آبی مناسب برای دسترسی زنبور عسل
10- دور بودن از مناطق مسکونی، مراکز پرجمعیت و مناطق شهری
11- دور بودن از دامداریها به دلیل آلودگی تولیدات زنبور عسل
12- جهت و شدت بادهای غالب منطقه
یکی از مهمترین نکات مدیریتی در پرورش زنبورعسل انتخاب صحیح محل استقرار کندوها است. از شرایط مطلوب و الزم برای محل استقرار کندوها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
1 -رعایت فاصله زنبورستانها از یکدیگر
رعایت فاصله زنبورستانها از یکدیگر مساله مهمی است. به عنوان مثال در شرایطی که بیماریهای مسری در زنبورستانهای مجاور شیوع یابد، در صورت رعایت فاصله میتوان بیماریها را کنترل کرد. حداقل فاصله
الزم برای زنبورستانها از یکدیگر در هر منطقه 6کیلومتر است .
1- محل استقرار کندوها
اهمیت رعایت فاصله مناسب در زنبورستانها
1 - جلوگیری از شیوع بیماریهای مسری
2 - تولید عسل بیشتر با استفاده از منابع شهد موجود در منطقه
3 - جلوگیری از کاهش کیفیت محصول منطقه به دلیل گرده افشانی بیش از حد

2 -بهداشت منطقه زنبورستان و اهیمت آن زنبور عسل نیز مانند سایر حیوانات به برخی از بیماریها حساس است و متاسفانه بیشتر بیماریها باعث
انهدام بخش عمدهای از کلنیهای زنبور عسل میشود و خسارات جبران ناپذیری به زنبوردار تحمیل میکند.
بنابراین اقتصادی ترین اقدام برای جلوگیری از ابتلای زنبورها به بیماری، توجه زنبوردار به بهداشت منطقه
است.
در صورتی که کارخانه ها و واحدهای دامپروری دارای مواد فاضلابی هستند که برای زنبور عسل ایجاد
مسمومیت میکند؛ بنابراین رعایت فاصله حداقل 3 کیلومتر از مسیر فاضلاب آنها الزامی است.
-آلودگیهای صوتی
محل استقرار کندوهای زنبورعسل باید از نقاط پر سر و صدا مثل جاده های پر رفت وآمد، کارخانه ها به اندازه کافی دور باشد تا سرو صدا موجب هراس و عصبی شدن زنبورها نشود.
استقرار کندوها در مکانی به دور از آلودگی صوتی
4 -اهمیت رعایت فاصله زنبورستان ازمناطق مسکونی
زنبورها با توجه به شعاع پرواز خود ممکن است تا 5 کیلومتر از محل زنبورستان دور شوند.
نزدیک بودن زنبورستان در فاصله 200 متری از مناطق مسکونی مشکلاتی از قبیل ورود به منازل به دلیل
وجود مواد شیرین و آب، نیش زدن افراد ایجاد کرده و از طرف دیگر هنگام غروب با فعال شدن چراغهای
روشنایی زنبورعسل با نور مصنوعی از کندو خارج شده و در اطراف چراغهای برق تجمع پیدا میکنند
5 -میزان نزدیکی زنبورستان به جاده
نزدیکی به جاده یک مزیت است زیرا حمل و نقل، بارگیری و تخلیه کندوها را تسهیل میکند اما اگر در جاده رفت و آمد وسایط نقلیه؛ زیاد صورت میگیرد به دلیل برخورد زنبورها با خودروها و همچنین سر و صدای ایجاد شده توسط آنها، توصیه نمیشود.
6 -بهترین مناطق برای استقرار کندوها
بی تردید بهترین مکان استقرار یک زنبورستان در یک باغ یا مزرعه بزرگ است که محصول آن توسط زنبور
عسل گرده افشانی میشود. در این صورت علاوه بر تولید عسل برای زنبوردار، محصوالت کشاورز به قدر
کافی گرده افشانی میشود. محیطی که گل و گیاه در آن اندک بوده یا فقط مدت کوتاهی از سال در آن گل وجود دارد، برای زنبورداری مناسب نیست.
چنانچه کندوها در ساحل دریا یا رودخانه مستقر شوند، زنبورها برای نوشیدن و جمع آوری آب به طرف آنها رفته و به دنبال آن جریان آب رودخانه یا امواج دریا، بیشتر زنبورها را غرق میکند و به این ترتیب خسارتسنگینی به جمعیت کلنیها وارد میشود.
7-استقرار کندوها روی پایه یا سکو
سطح زمین زنبورستان باید حداقل 30 سانتیمتر بالاتر از زمینهای اطراف باشد.
8 -فاصله کندوها از یکدیگر در یک زنبورستان
در یک زنبورستان رعایت فاصله 2/5 متر بین دو کندو و ایجاد یک فاصله 4 متری بین ردیفهای کندو ضروری است. البته قابل ذکر است که بسیاری از زنبورداران برای راحتی فعالیت بازدید از کلنیها فاصله بین دوکندو را حدود یک متر و یا کمتر در نظر میگیرند.
9 -جهت استقرار کندوها در زنبورستان
چنانچه منطقه ای که زنبورستان در آن مستقر است، بادخیز نباشد میتوان کندوها را به گونه ای در زنبورستان مستقر کرد که دریچهٔ پرواز آنها به سمت شرق یا جنوب باشد، در این صورت با طلوع خورشید، نور به سمت جلوی کندوها می تابد و زنبورها سریعتر فعالیت روزانه خود را آغاز میکنند.
در مناطق بادخیز، دریچهٔ پرواز باید در جهت مخالف وزش باد باشد تا به خصوص در زمستان باد سرد به داخل کندوها وارد نشود و در سایر مواقع نیز موجب ناراحتی زنبورها و کاهش فعالیت آنها نگردد.
-مسافت مکان جدید زنبورستان تا مکان قبلی
شعاع پرواز مفید زنبور عسل به 2 کیلومتر و حداکثر به 6 کیلومتر و گاهی به 12 الی 13/5 کیلومتر میرسد. برای جلوگیری از مراجعه زنبورها به مکان قبل، مکان جدید باید بیش از 6 کیلومتر از آن فاصله داشته باشد.
11 -فاصله کندوها از هم در یک زنبورستان در یک زنبورستان بین کندوها به میزان حداقل 2/5 متر از هم باید رعایت شود.
12 -نحوه استقرار کندوها در زنبورستان
محل استقرار کندوها در زنبورستان باید به گونه ای طراحی شود که زنبورهای پرواز کننده از کندوهای
مختلف مانعی در جلوی زنبورهای دیگر نباشند. به همین دلیل در زمان استقرار کندوها ممکن است از
طرح هایی مانند زیگزاگ، مربع، گروهی، موازی و مانند آن استفاده شود.
زنبورعسل در دمای 16 تا 32 درجه سانتیگراد دارای حداکثر فعالیت است، در دمای 34 تا 39 و 8 تا
16 درجه سانتیگراد به تدریج از فعالیت آنها کاسته میشود و در دمای کمتر از 8 درجه سانتیگراد و
بیش از 39 درجه سانتیگراد از کندو خارج نمیشوند.
13 -عدم وجود دشمنان زنبور عسل
دشمنان طبیعی زنبور عسل شامل مرغ زنبورخوار، خرس، زنبور قرمز، موریانه و مورچه میباشد که قابلیت نابودی و یا کنترل آنها وجود ندارد، بنابراین لازم است زنبورستان در مناطقی در نظر گرفته شود که این دشمنان طبیعی وجود نداشته باشند
تعیین گیاهان مفید در زنبورستان
با وجود این که حدود 73 درصد از اراضی کشور را علفزارهای بسیار فقیر و بیابانهای خشک تشکیل میدهد ولی تنوع گونه های گیاهی به خصوص گونه های بومی کشور بسیار زیاد است؛ لذا آشنایی پرورش دهندهٔ زنبورعسل با نوع پوشش گیاهی، فصول تولید شهد و گرده گیاهان اهمیت زیادی دارد. یعنی زنبوردار باید بداند در یک منطقه کدام گیاه شهدزا و گرده زا وجود داشته و در چه مواقعی از سال قابل بهره برداری است.
گیاهانی که در دشت، نواحی نیمه گرمسیر و نواحی کوهستانی رویش می یابند، با هم اختلاف داشته و فصل گلدهی آنها نیز متفاوت است. این موضوع به زنبورداران کمک میکند تا با انتقال کندوها امکان استفاده از گیاهان برای زنبورها فراهم شود.
گیاهان مورد استفاده توسط زنبور عسل
1 گیاهانی که زنبور عسل منحصراً از شهد آن برای تغذیه یا تهیه عسل استفاده میکند.
2 گیاهانی که زنبور عسل فقط از دانه گرده آنها برای تغذیه استفاده میکند.
3 گیاهانی که زنبورعسل شهد و گردهٔ آنها را مورد استفاده قرار میدهد.
به طور کلی گیاهانی چون گزنه، مریم گلی، توتون، پنبه، آفتابگردان، یونجه، شبدر، اسپرس، بیدمشک،
َگون، آویشن، خردل، زعفران، نخود، لوبیا، نعنا، سیب، گلابی، مرکبات، اقاقیا، کاج، گیاهان زینتی و طیف
بسیار وسیعی از دیگر گیاهان زراعی و باغی، جنگلی و مرتعی به عنوان منابع شهد و گرده برای زنبور عسل
محسوب می شوند.

تقویم زنبورداری یک منطقه
برای تنظیم تقویم زنبورداری یک منطقه نیاز به داشتن اطلاعات از تاریخ گلدهی گیاهان وجود دارد.
زنبورداری موفق تر است که شناخت کاملی از تاریخ گلدهی گیاهان داشته باشد. با توجه به این اطلاعات
می توان از بهترین روشهای مدیریتی با توجه به فصول مختلف سال استفاده کرد.
شروع گلدهی گیاهان، زمانی است که چند غنچه اولیه به طور کامل باز شود و پایان گلدهی زمانی است که گلها پژمرده شده و تشکیل میوه آغاز شود. با ثبت زمان گل دهی و مدت دوام گلها در طول یکسال،
اطلاعات لازم برای تاریخ گل دهی گیاهان، جمع آوری شده و میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
ً نوش یا شهد کمتر ترشح میشود، در گلهای شکوفا شده، میزان آن در صورت وجود در غنچه گل، معمولا
شرایط محیطی مناسب افزایش می یابد. در مرحله پژمردگی مقدار ترشح نوش یا شهد کاهش می یابد، زمان باز شدن گل با ترشح نوش ارتباط مستقیمی دارد. بعضی گیاهان فقط در صبح، برخی در عصر و دسته ای از گیاهان در تمام طول روز نوش ترشح می کنند.
تعیین گیاهان مفید در زنبورستان
تاریخ گل دهی میتواند بر مواردی از جمله تعیین محل مناسب برای استقرار کندوها، زمان مناسب برداشت عسل، تنظیم رشد کلنی در زمان جریان شهد و تولید سایر فرآورده های زنبور عسل را تحت تاثیر قراردهد.
برای مقایسه افزایش وزن کندوها با افزایش میزان گلدهی گیاهان، باید کندوها هفته ای یکبار توزین
شوند.

به طور کامل و جامع نمیتوان گفت که هرزنبورســتان به چه میزان پوشــش گل نیازمند اســت، زیرا امکان شــمارش و تعیین تعداد گلها، تعداد زنبورها و میزان شهد گلها به طور دقیق امکان پذیر نیست. از طرفی
عوامل مطرح شــده در هر شــرایطی به طور چشمگیری تغییرات زیادی را نشان می دهند و بستگی به عوامل زیادی دارند.
اما بدون محاسبه هم نمیتوان اقدام به استقرار کندوها در مکانی نمود که تعداد گل به جمعیت زنبور عسل تناسبی ندارد، زیرا اگر این عمل رخ دهد زنبوردار دچار خسارت میشود، اما میتوان برآورد تقریبی را انجام داد.
در ابتدا باید استعداد و مقدار جمعیت کلنیهای زنبورستان خود را برآورد کنید یعنی مشاهده کنید که چه تعداد زنبور عسل وجود دارد. برای این منظور ابتدا تعداد کندوها را در تعداد قابهای هر کندو ضرب کنید البته قبل از آن باید از تعداد قابهای جمعیت موجود در داخل هر کندو اطلاع پیدا کنید.
هر قاب کامل به قابی گفته می شود که دو طرف قاب به طور کامل مملو از جمعیت زنبور کارگر بالغ باشد و
اگر جمعیت، نصف دو طرف یک قاب را فرا گرفته است، هر دو قاب رادر مجموع یک قاب محاسبه می شود و درصورتی که جمعیت50 درصد سطح 10 قاب را پوشانده باشد، آن جمعیت حدود 5 قاب محاسبه میشود.
اگرروی کف، بدنه و سقف یک کندو زنبور عسل مشاهده شود، به طور تقریبی آنها حدود نیم یا یک قاب فرض میشوند. در ادامه مقدار تقریبی تعداد زنبور عسل در کل زنبورستان به دست می آید تا تعداد کل قاب کندوهای مورد نظر برای استقرار در زنبورستان مشخص شود.
حال برای محاسبه تعداد زنبورها باید تعداد قاب کندوها را ضرب در تعداد زنبور هر قاب کرد. یک قاب استاندارد کندوی النگستروت پر از جمعیت حدود 6000 زنبور وجود دارد و این 6000 را در تعداد کل قابها باید ضرب کرد.
اگر در یک زنبورســتان 40 کندوی النگســتروت وجود داشته باشد بهطوریکه 20 کندو دارای 10 قاب
زنبور، 15 کندو دارای 8 قاب و 5 کندو دارای 6 قاب زنبور باشد. تعداد قابها و زنبورها را محاسبه کنید.
پرسش
تعیین گیاهان مفید و تراکم آن در منطقه
محاسبه تعداد گل به کلنی زنبور عسل در زنبورستان نکته دوم محاسبه تقریبی تعداد گل میباشد که کار بسیار ساده ای است. اگر گل مربوط به درخت باشد، با استفاده از فرمول زیر برآورد میشود:
تعداد درخت در هر هکتار× تعداد شاخه در هر درخت× تعداد گل در هر شاخه= تعداد گل در هر هکتار باغ
در صورتی که گل موجود در منطقه به صورت غیر باغی باشد تعداد تقریبی گل به صورت زیر محاسبه
میشود:
10000 متر مربع( مساحت هر هکتار)× تعداد بوته در هر متر مربع× تعداد گل در هر بوته= تعداد گل در هر هکتار مرزعه)

استعداد گل چیست؟
زمانی که تعداد تقریبی زنبورها و گلها محاسبه شود، زنبوردار باید اطلاعاتی در رابطه با استعداد گلها داشته باشد. در ابتدای تعریف استعداد گل باید بیان شود که هر گل دارای یک مقدار شهد و گرده است که این
میزان در گیاهان مختلف متغیر است. در مجامع جهانی زنبورداری، برای نشان دادن مقدار تقریبی استعداد گل، گیاهان را از لحاظ تولید شهد و گرده به 5 دسته زیر تقسیم میکنند.
1_ آن هایی که اصلا شهد یا گرده تولید نمی کنند(0)
2 -آن هایی که مقدار تولید کمی دارند( 1 )
3 - آن هایی که مقدار تولیدشهد یا گرده متوسط دارند.(2)
4 آن هایی که تولید شهد یا گرده زیاد دارند. (3)
5 آنهایی که خیلی زیاد شهد یا گرده تولیدمیکنند (4)
برای محاسبه تعداد گل نسبت به جمعیت زنبورستان باید بدانید که: هر پرواز زنبورعسل حدود10 دقیقه
به طول می انجامد و در هر پرواز روی 100 گل می نشیند و زنبورعسل روزانه 6 تا 14 پرواز برای شهد و گرده انجام میدهد. با این محاسبه زنبورعسل روزانه 600 تا 1400 گل را ملاقات می کند. اگر یک کندو دارای 10 هزار فروند زنبور عسل باشد جمعیت این کندو روزانه روی 6 تا 14میلیون گل می نشینند. اگر به
طور متوسط هر گل 2/0 میلی لیتر شهد داشته باشد، در این صورت به طور تقریبی هر 5 هزار گل یک گرم
شهد، هر 15 هزار گل یک گرم عسل و هر 15 میلیون گل یک کیلوگرم عسل تولید می‏ کند. در فصل شهد
هر کندوی قوی روزانه حدود 1 تا 2 کیلوگرم عسل طبیعی تولید میکند. پس اگر جمعیت کلنیها نسبت
به گلها نامتناسب باشد. یعنی جمعیت زنبور خیلی بیشتر از گل باشد. روزی که زنبوران برای چرا بر روی
گلها می روند این اتفاق می افتاد که در طول روز بیش از چندین زنبور به یک گل سر می زند و می بیند که قبلا شهد این گل برداشته شده و همین رفت و آمد زنبوران بین گلهایی که شهدی برای زنبورعسل ندارند
باعث می شود که انرژی و وقت زنبور تلف شده و راندمان تولید کاهش یابد و 10 هزار زنبوری که قرار بود در روز روی 6 تا 14 میلیون گل شهد دار بنشینند به یک میلیون گل شهددار هم نرسیده اند و به جای ذخیره کردن یک تا 2 کیلو عسل 100 گرم عسل هم ذخیره نکرده اند که این مقدار ذخیره شده نیاز کندو را هم تامین نمی کند .
یک نکته خیلی مهم این است که شما باید شعاع مفید پروازی زنبور عسل را 1200 متر در نظر بگیرید و تعداد گل این منطقه را به کل زنبورانی که در این شعاع قرار گرفته اند، محاسبه کنید. پس اگر مشاهده کردید در یک منطقه جمعیت زنبورعسل بیش از حد ظرفیت چرای گلهای آن منطقه است باید محل دیگری را برای استقرار کندوها در نظر بگیرید.

اهمیت آب در زندگی زنبور عسل چیست؟
زنبورعسل برای انجام چه فعالیتهایی از آب استفاده میکند؟
زنبورعســل نیز مانند ســایر جانداران به آب نیاز دارد. با در دســترس بودن آب سالم و بهداشتی، بازده کندوها افزایش یافته و زنبورستان از سلامت بهتری برخوردار می شود، به طوری که در بعضی موارد نبود یا کمبود آن، فعالیت های داخل کندو را کاملا مختل می نماید. کندوها در هر مکانی که قرار دارند باید دسترسی کامل به آب آشامیدنی داشته باشند. زنبورعسل آب مورد نیاز خود را به طورمستقیم از طریق آشامیدن و یا غیر مستقیم از شهد گل تهیه می نماید. نیاز زنبور عسل به آب بستگی به رطوبت هوا، میزان آب از دست داده توسط زنبور عسل، سیستم دفع و سیستم تنفسی دارد.
حداکثر فاصله کندو تا منبع آب سالم باید 50 متر باشد.
زنبورعسل آب را به چند منظور جمع آوری و وارد کندو می کند:ً
1- برای پرورش نوزادان خصوصادر بهار که پرورش لاروها در کندو با مقدار آب موجود رابطه مستقیم دارد نه گرده، زیرا گرده به میزان فراوان در کندو وجود دارد.
2 - برای رقیق کردن عسل
3 - برای تنظیم رطوبت داخل کندو و جلوگیری از خشک شدن لاروها و تخم های ملکهٔ زنبور عسل.
4 - برای تنظیم دمای کندو: به خصوص زمانی که دمای هوا بیش از 40 درجه سانتیگراد باشد، در غیر این صورت لاروها قادر به ادامه حیات نخواهند بود.
5- برای دفع مواد زاید از بدن: زنبورعسل مواد دفعی مایع تولید میکند و برای ادامه حیات باید مرتبا آب
بیاشامد.
6 - برای مواقعی که زنبور عسل از غذای جامد و عسل رس کرده (شکرک‌زده ) تغذیه می کند، مصرف آب
ضروری است .
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه عسل کندو
حامد
25 فروردین 98
سلام.عسل ها مربوط به چه مناطقی هستند و کی برداشت شدند؟
سیدمهدی موسوی
25 فروردین 98
سلام دوست عزیز اگر شما به قسمت توضیح کامل محصول مراجعه نماییدکلیه توضیحات از زمان برداشت ،خاصیت محصول ومصارف آنها جهت استفاده در درمان بیماریها و مناطقی که کندوها درآن مناطق در زمان قشلاق وییلاق جهت جمع آوری گرده وعسل برده می شوند بیان شده است .