مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
بافتنی‌های آذین
بافتنی‌های آذین

بافتنی‌های آذین

می شود با قلاب و کاموا یا نخ تریکو، رنگ به رنگ، دنیایی پر از شادی و زندگی ساخت؛ آذین عاصمی، سال هاست مشغول این دنیاست.
4 سال در باسلام
21 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت
17 روز پیش
خانم عاصمی
غرفه‌دار: خانم عاصمی
تهران
خانم عاصمی
تهران
4 سال در باسلام
21 محصول
کمتر از 10 فروش
آخرین فعالیت 17 روز پیش
پیام غرفه‌دار: شما هم مثل من چیزای رنگی رنگی دوست دارین؟بیاین ببینین چقدر رنگ توی غرفه من هست 🥰🥰🤗🤗🤗🤗

درباره

غرفه بافتنی‌های آذین

قصه محصول

روایت:
نشسته است توی غرفه‌ای در نمایشگاه صنایع دستی. پاییز شده است و در نمایشگاه بافتنی‌ها و لباس‌های گرمی را که قلاب بافی کرده آورده.
غرفه‌ی آذین مثل همیشه میان غرفه‌های پوشاک، می‌درخشد. خانم آذین عاصمی مادر بارداری را می‌بیند که با پسر کوچکش به غرفه آمده‌اند. شال گردن و کلاه آبی و نارنجی پسرک را به یاد می‌آورد که پارسال بافته بود. خوش‌حال می‌شود که امسال هم قصد خرید دارند.
مادر و پسر از دیدن محصولات قلاب بافی آذین، ذوق زده شده‌اند. پسرک با خوش‌حالی به شال و کلاه‌های نوزادی زیبا که در طرح‌های مختلف و رنگ‌های متنوع و شادی روی میز چیده شده‌اند نگاه می‌کند و با اشتیاق کودکانه به مادرش می‌گوید: «مامان! از اینا برای آبجی بخر».
خانم عاصمی پاپوش‌های نوزادی کوچک و دوست داشتنی را هم به مادر نشان می‌دهد. پاپوش‌های رنگارنگی که با گل‌های ظریف و قشنگی تزئین شده‌اند. با دیدن پتوهای نوزادی نرم و زیبا چشم‌های مادر می‌درخشد.
غرفه هر لحظه شلوغ‌تر می‌شود. بیشتر خانم‌ها پتوی نوزادی می‌خواهند. مادر باردار و پسرک هم علاوه بر شال و کلاه و پاپوش، پتوی نوزادی خوش رنگی برای نوزادشان انتخاب می‌کنند.

درباره یک زندگی

روزی که آن گوشواره را دید هیچ وقت یادش نمی‌رود. شش سال قبل بود که گوشواره‌ی قلاب بافی شده یکی از دوستانش را دید. همان لحظه احساس کرد باید یکی مثل این را ببافد. قبل‌ترها به کلاس پته دوزی و سوزن دوزی هم می‌رفت ولی قلاب بافی بیشتر به دلش چسبید و با آن ارتباط برقرار کرد. آن قدر که نیازی به رفتن به کلاس ندید و با دیدن بقیه انواع محصولات و سر زدن به سایت‌های آموزشی یک قلاب باف حرفه‌ای شد. حالا همین تجربه‌ی موفقش را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و در صفحه‌ی اینستاگرامش پست‌های آموزشی هم دارد.
بعضی‌ها آفریده شده‌اند برای کارهای هنری. فرقی هم نمی‌کند کجا و به چه کاری مشغول باشند. آذین عاصمی رشته تحصیلی و کارش گردش‌گری و هتل داری بود. چند سالی هم در هتل کار کرد ولی روحیه‌ی هنرمندش بالاخره او را به این وادی کشاند. دنبال یک بهانه بود که آن گوشواره‌ی قلاب بافی بهانه را به دل بهانه گیرش داد.
از کار هتل و امور گردش گری فاصله گرفت ولی هنوز هم با این همه طرح رنگارنگ و متنوع قلاب بافی مخاطبانش را دعوت به یک گردش می‌کند. گردش در سرزمین رنگ‌ها و طرح‌ها.
یک میل بافتنی و کاموا تنها چیزهایی هستند که این دنیای رنگارنگ را می‌سازد. اگر یک روز خواستید محصولی قلاب دوزی شده با رنگ‌های شاد و روشن را تجربه کنید، محصولات آذین به سلیقه‌ی شما پاسخ می‌دهد. اگر هم خواستید سلیقه و طرح موردنظرتان روی محصولی اعمال شود، یک بار هم به آذین عاصمی سفارش دهید. پیش بینی اش سخت نیست. احتمالا شما هم یکی از مشتریان ثابت محصولات آذین می‌شوید.
راستی! برای کسی که بخواهد رمز و راز این زنجیره‌ها و طرح‌ها را بداند دوره‌های آموزشی هم می‌گذارد. دو ترم شش ماهه ی مقدماتی و پیشرفته

درباره یک مکان

خانم عاصمی، محصولات قلاب‌بافی زیبا و متنوعش را در منزل خودش تولید می‌کند و در نمایشگاه‌های صنایع دستی که توسط سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود، هم‌چنین بازارچه‌هایی که به مناسبت‌های گوناگون در نقاط مختلف شهر تهران برپا می‌شوند، شرکت می‌کند.
غرفه‌ی «آذین» با رنگ‌های دل‌انگیز محصولاتش، در هر نمایشگاه و فروشگاهی خیلی زود توجه بازدیدکنندگان را جلب می‌کند.
خانم عاصمی می‌گوید ارتباط نزدیک و رو در رو با مشتریان در این نمایشگاه‌ها باعث می‌شود که با دیدن چهره‌های پر از شادی و اشتیاق آن‌ها، انگیزه‌ی من برای کار، چند برابر شود.

ارزشش را دارد

خانم آذین عاصمی در طول سال‌های فعالیتش همیشه بر استفاده از نخ و کاموای ایرانی تأکید داشته و تلاش کرده باور مردم را در مورد برتری کاموای ترک بر کاموای ایرانی تغییر دهد. او می‌گوید همیشه کاموای ایرانی می‌خرد، چون بیشتر تولید‌کننده‌های ایرانی، محصولی مرغوب‌تر از کاموای ترک ارائه می‌دهند.
محصولاتی که با کاموا و نخ تریکوی تولید مشهد و تبریز بافته می‌شوند، بسیار مقاوم هستند و حتی در صورت شست‌و‌شو با ماشین‌ لباس‌شویی هم آسیبی نمی‌بینند. رنگشان ثابت است و نرمی و شکل اولیه را حفظ می‌کنند.
خانم عاصمی کارهایش را با دقت و حوصله‌ی فراوان می‌بافد تا علاوه بر ظرافت هنری، از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشند. او برای سلیقه مشتری اهمیت زیادی قائل است و سفارش‌ها را طبق نظر آن‌ها ارائه می‌دهد و برای انتخاب محصول بهتر، راهنمایی‌شان می‌کند.

نظرات کاربران

غرفه بافتنی‌های آذین
بهار بهارنه
4 مرداد 96
سلام خسته نباشید چه کارهای زیبایی. بااون رنگهای جذابش همه سلیقه ای رو مجذوب خودش میکنه
Emad omidkhah
4 مرداد 96
کار های بسیار زیبا و دنیای متنوع رنگهاش همیشه چه برای کوچیک تر ها و چه برای بزرگتر ها جذاب بوده، همیشه اولین گزینه کادو واسه بهترین دوستام هم بوده. هنر دست با ظرافت و کیفیت بی نظیر.
کاربر مهمان
3 مرداد 96
كارهاي خانم عاصمي بسار زيبا و متنوع و كاربردي هستند.