مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
محصولات گیاهی بهار
محصولات گیاهی بهار

محصولات گیاهی بهار

گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
4 سال در باسلام
2 محصول
+20 فروش
آخرین فعالیت
6 ماه پیش
حوریه رئیسی
غرفه‌دار: حوریه رئیسی
کاشان اصفهان
حوریه رئیسی
اصفهان، کاشان
4 سال در باسلام
2 محصول
+20 فروش
آخرین فعالیت 6 ماه پیش

محصولات

غرفه محصولات گیاهی بهار
سرمه بادام
5 (2 نظر)
50000

درباره

غرفه محصولات گیاهی بهار

درباره یک زندگی

با سلام
من حوریه رئیسی هستم. اجدادم در منطقه‌ای از کاشان املاک زیادی داشتند و رئیس آن منطقه به شمار می‌آمدند. به همین دلیل «رئیسی» نام خانوادگی ما شده است. الآن 31 سال دارم و احساس می‌کنم با تجربه این سال‌ها، زمان برداشتن گام‌های بلند در کار و فعالیتم است.
در کاشان زندگی می‌کنم و کودکی‌ام را هم همین‌جا گذرانده‌ام. نسبت به شهرم تعلق‌خاطر عمیقی دارم. دوست دارم کاشان علاوه بر این ‌که مهد گیاهان دارویی است، در بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی هم رتبه یک را داشته باشد. به همین خاطر با همراهی عده‌ای از اساتید و دانشجوها و دوستانم، شرکتی را به نام «کشت و صنعت بهار دارو سیلَک» تأسیس کردم. به دلیل افزایش تقاضای گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در بازار و از طرفی کمبود اقلام باکیفیت و با مواد مؤثره فراوان، این فعالیت با استقبال چشمگیری روبه‌رو شد. امیدوارم روزی برسد که بزرگ‌ترین و مجهزترین کارخانه تولید و فرآوری گیاهان و داروهای گیاهی را بسازم و آیندگان آن را ادامه دهند.
من از کودکی به کارهای هنری علاقه‌مند بودم و در دوران کودکی و نوجوانی این هنرها را می‌آموختم. در شانزده‌سالگی هنرکده‌ای تأسیس و در آن کلاس‌های آموزشی هنری را برگزار کردم. در هجده‌سالگی در رشته مهندسی کشاورزی پذیرفته شدم و تا 22سالگی به تحصیل و تولید گیاهان پرداختم. سپس مسئول آزمایشگاه و مدرس مقطع دیپلم دانشگاه علمی ـ کاربردی شدم. در این سال‌ها در مسیر تحقیق و توسعه گیاهان دارویی تلاش کردم. پس‌ازآن در مقطع کارشناسی ارشد گیاهان دارویی پذیرفته شدم. زمانی که در این مقطع تحصیل می‌کردم، متوجه کاستی‌هایی در بازار گیاهان دارویی کشور و به‌خصوص شهر خودم شدم.
پس از اخذ کارشناسی ارشد، مسئول گروه‌های آموزشی رشته گیاهان دارویی شدم و در مقاطع کاردانی و کارشناسی تدریس می‌کردم. سپس در 28سالگی با همراهی اساتید و دانشجویانم به حوزه اقتصادی گیاهان دارویی وارد شدم. متأسفانه مشکل عمده در این مسیر گرفتن مجوزهای لازم به‌ویژه کد بهداشتی است که فقط در صورت داشتن کارخانه به برخی محصولات داده می‌شود. برای ایجاد کارخانه سرمایه هنگفتی لازم است که فعلاً مهیا نشده است. در حال حاضر از راه تدریس سرمایه‌ام تأمین می‌شود.
اکنون شرکت بهار دارو سیلک، برای حمایت از کشاورزان و تغییر الگوی کاشت و جبران کم‌آبی، با بسیج مهندسان کشاورزی همکاری دارد.
آرزو می‌کنم در آینده‌ای نزدیک محصولات عطاری‌ها که غیردقیق و با مواد مؤثره کم است، جایشان را به محصولات و گیاهان دارویی دقیق، باکیفیت و با مواد مؤثره فراوان دهند.

درباره یک مکان

ارزشش را دارد

ارزشمندی محصولات ما به شناخت دقیق گیاهان دارویی، داشتن مواد مؤثره فراوان و درنهایت حمایت از تولید داخلی و کشاورزان مربوط است.