ارسال رایگان ویژه سفارش‌های داخل اپلیکیشن
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن
عسل گلزار بردسیر
عسل گلزار بردسیر

عسل گلزار بردسیر

تولید عسل طبیعی گل محمدی از گلزار بردسیر کرمان
100٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: کمتر از 10 تاسیس: 14 بهمن 97
غرفه‌دار: امید قرائی
بردسیر ، كرمان

محصولات

غرفه عسل گلزار بردسیر

درباره

غرفه عسل گلزار بردسیر

قصه محصول

من امید قرائی هستم و 26 سال سن دارم. مهندسی صنایعم را که گرفتم، رفتم سربازی. از سربازی که برگشتم، پدرم هم بازنشسته شد و با مادرم تصمیم گرفتند برگردند شهرستان. برای همین تهران را رها کردند و رفتند بردسیر؛ جایی که پدرم به دنیا آمده بود و حالش را خوب می‌کرد. خیلی از عصرها را کنار آسیاب آبی گلزار، چایی می‌خورد و خستگی در می‌کند.

یکی از دوستان قدیمی پدرم که در بردسیر باغ مفصل گل‌محمدی دارد، به پدرم پیشنهاد همکاری داد. اول قرار بود برای فروش گل‌محمدی خشک همکاری کند، ولی سر از زنبوداری درآورد و حالا اکثر وقتش را با زنبورها می‌گذراند. مادرم هم می‌گوید از وقتی برگشته‌اند بردسیر، بابا ده سال جوان‌تر شده‌ است.

من و خواهر و برادرم، بعضی از آخر هفته‌ها اگر تعطیلی طولانی داشته باشیم، بر عکس همه تهرانی‌ها که می‌روند شمال، می‌رویم سمت جنوب! مخصوصا بهار و تابستان بردسیر، واقعا دیدنی است. از همین سفرها کم‌کم همکار پدرم شدم و فروش اینترنتی عسل‌هایش را شروع کردم. مدتی در اینستاگرام و تلگرام فروختم،‌ ولی در باسلام به خاطر اینکه تجربه خریداران ثبت می‌شود و مشتری‌های بعدی راحت‌تر اعتماد می‌کنند، آمدم باسلام.

عسل گل محمدی، یکی از مرغوب‌ترین و خاص‌ترین انواع عسل است. مخصوصا منطقه بردسیر کرمان، یکی از شاخص‌ترین مناطق ایران در پرورش گل‌محمدی است و تولیدات مربوط به گل‌محمدی‌اش را در کشورهای اروپایی هم می‌شناسند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولید عطر و ادوکلن، مشتری‌ عمده محصولات این منطقه‌اند.

کندوهای پدرم تمام بهار و تابستان در باغ‌های گل‌محمدی دوستش در گلزار بردسیر است. از اواسط پاییز تا اوایل اسفند هم اگر حوصله کند، کندوها را می‌برد شیراز. وگرنه زنبوره همان‌جا سه چهار ماه بی‌گل و گیاه را در یک سوله سرپوشیده با عسل‌های خودشان سر می‌کنند.

فروش اینترنتی عسل‌ها که راه افتاد، مادرم هم انگیزه پیدا کرد برای کار کردن. قرار شد گل‌محمدی‌هایی که مادرم خشک می‌کند را هم کنار عسل‌ها بفروشم. تبلیغات و فروش را من انجام می‌دهم، ولی ارسال محصولات را خود پدرم از یکی از دفاتر پستی بردسیر انجام می‌دهد و وقتی محصولات را دریافت می‌کنید، آدرس پستی خانه پدرم در بردسیر را روی جعبه می‌بینید.

واقعیت این است که اکثر عایدی این کسب‌وکار مال من است و پدر و مادرم سخاوتمندانه می‌گویند حقوق بازنشستگی پدر برایشان کافی است و سود چندانی از این کار نمی‌خواهد. همیشه بهشان مدیون بوده‌ام، حالا هم بیشتر از قبل. فقط خوشحالم که این کار باعث سرزندگی و سرحالی پدر و مادرم شده است.

نظرات کاربران

غرفه عسل گلزار بردسیر
خانم جباریان
4 شهریور 98
سلام قیمت عسلتون چنده وکی موجود میشه
هدیه - صفحه اول - بازار باسلام