این روزها دور و برمان پر از ویروس های کشنده و ترسناک مثل آنفولانزا و کروناست. تنها راه مبتلا نشدن هم تقویت سیستم ایمنی بدن و رعایت بهداشت فردی است. داروی امام کاظم یکی از پودرهای دارویی پرخاصیت برای افزایش مقاومت بدن است.

همیشه داروها قرص و شربت و کپسول نیستند که با یک یا چند بار خوردن روی خروارها درد ما خاک بریزند و از شرشان راحت شویم. گاهی جمع چند گیاه یا خوردنی معمولی می‌تواند یک ترکیب دارویی تمام عیار بسازد و ما را از مبتلا شدن به خیلی از بیماری‌ها حفظ کند.

یکی از داروهای گیاهی استخوان‌دار، داروی امام کاظم است. دارویی که به‌راحتی تهیه می‌شود، ماندگاری خیلی زیادی دارد و بر خیلی از دردهای بی‌درمان دوا است.

داروی تابستانه امام کاظم - داروی امام کاظم- مجله باسلام
داروی تابستانه برای درمان سرماخوردگی موثر است.

داروی امام کاظم یک داروی مختصر ولی به‌شدت مفید است

می‌گویند در دوران امام کاظم علیه‌السلام شخصی به بیماری سختی دچار شد. هرچه طبیب در آن اطراف بود جمع شدند و هر دارویی که فکرش را بکنید، تجویز کردند. داروها اثری نداشتند. امام کاظم داروی مخصوصی را پیشنهاد دادند که با استفاده از آن ترکیب، بیمار سلامتی‌اش را به‌دست آورد.

این داروی سنتی یک داروی ساده اما به شدت مفید است و دو ترکیب مختلف دارد. یک ترکیب به داروی امام کاظم زمستانه معروف است و دیگری داروی تابستانه نامیده می‌شود.

هلیله سیاه- داروی امام کاظم- مجله باسلام
هلیله سیاه یکی از مواد اصلی داروی زمستانه امام کاظم است

داروی امام کاظم زمستانه چه تفاوتی با داروی تابستانه دارد؟

هلیله سیاه و شکر سرخ، دو پای ثابت این دارو هستند. برای تهیه‌ی داروی امام کاظم زمستانه باید مصطکی را به این ترکیب اضافه کنید و داروی تابستانه نیز از ترکیب هلیله سیاه، شکر سرخ و رازیانه به‌دست می‌آید.

برای تهیه‌ی آن باید مقدار مساوی از هر سه ماده را با هم مخلوط کنید و به‌صورت پودر درآورید. البته پودری که خیلی نرم نباشد و هنگام استفاده کمی در گلو بماند تا اثر بیشتر و بهتری داشته باشد.

روی بسته‌ی داروی امام کاظم بنویسید هر ده روز یک قاشق

بله درست متوجه شدید؛ این دارو را باید در فصل تابستان و هم‌چنین زمستان هر ده روز یک‌بار مصرف کرد. فرقی نمی‌کند بیمار باشید یا نه، مهم این است که با این نوع مصرف، دست رد به سینه‌ی خیلی از بیماری‌ها خواهید زد. درواقع یک قاشق چای‌خوری این دارو مثل زره‌ای می‌ماند که می‌پوشید و بیماری‌ها را با کوچک‌ترین ضربه‌ی شمشیر به دو نیم تقسیم می‌کنید.

بهتر است کودکان هر ده روز یک‌بار نصف قاشق چای‌خوری از این دارو را مصرف کنند.

مصطکی- داروی امام کاظم- مجله باسلام
مصطکی یکی از ترکیبات داروی امام کاظم است

معجزه‌ی داروی امام کاظم برای سرماخوردگی

همه‌ی چیزهایی که درمورد مصرف این دارو گفتیم فقط تا جایی کار می‌کند که سرماخوردگی یا آنفولانزا زمین‌گیرتان نکرده باشند. وقتی پای ویروس‌های موذی وسط می‌آید شما هم باید تاکتیک جنگی‌تان را تغییر دهید و سه روز پشت سرهم از دارو برای درمان سرماخوردگی بخورید. بعد از سه روز نیز باید هر سه روز یک‌بار از دارو میل کنید تا دوباره سلامتی‌تان را به‌طور کامل به‌دست بیاورید.

این مطلب را هم از دست ندهید: همه چیز درباره داروی جامع امام رضا(ع)

فراموش نکنید بعد از خوردن دارو تا یک ساعت چیزی نخورید و اجازه دهید سید داروها کار خودش را به بهترین شکل انجام دهد.

نوبتی هم باشد نوبت صحبت از خواص داروی امام کاظم است

در کتاب طب الائمه‌ی ابن بسطام آمده است اگر کسی داروی زمستانه امام کاظم و همین‌طور داروی تابستانه را در این دو فصل و هر ده روز یک‌بار مصرف کند، تا آخر عمرش به هیچ مرضی مبتلا نخواهد شد. همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد که این داروی ساده و به نظرمعمولی خواص بی‌نظیری دارد و مرهم مهمی روی بسیاری از دردها و بیماری‌ها است.

داروی امام کاظم- خواص داروی امام کاظم- مجله باسلام
داروی امام کاظم برای همه سنین قابل استفاده است

در ادامه در مورد بعضی از خواص داروی امام کاظم صحبت می‌کنیم:

 • برای افزایش شیر مادر مفید است.
 • کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند می‌توانند روی کمک این دارو حساب کنند.
 • همان‌طور که گفتیم برای سرماخوردگی، آنفولانزا و سرفه بسیار مفید است.
 • این دارو برای کاهش فشار خون به کار می‌رود.
 • پاک کننده‌ی سموم بدن است.
 • کسانی که از کمبود اشتها رنج می‌برند بهتر است این دارو را به‌طور مرتب مصرف کنند.
 • خاصیت بازکنندگی کبد، طحال، سینه، مثانه، کلیه و… را دارد و می‌تواند دردهایی را که در اثر سردی در این اندام‌ها به‌وجود آمده، تسکین دهد.
 • مسهل و ملین است.
 • خاصیت رقیق کنندگی خون را نیز دارد.
 • مصرف این دارو می‌تواند پوست‌های چرب را روشن‌تر و درخشان‌تر کند.

این مطلب را هم از دست ندهید: جدوار، حب جدوار و خواص شگفت انگیز آنها

 • مصرف آن برای استحکام استخوان و هم‌چنین اعصاب مفید است.
 • این دارو می‌تواند دندان‌ها را جلا دهد و خاصیت سفید کنندگی داشته باشد.
 • برای کاهش لکه‌ها و هم‌چنین چین و چروک‌های پوست فایده‌های زیادی دارد.
 • سرشار از پتاسیم است و به همین دلیل فشار خون را کنترل و از خطر ابتلا به سکته پیشگیری می‌کند.
امام کاظم ع (زمستانه)
طب معصومین علیهم السلام از شهر تهران
از نزدیک ببینید امام کاظم ع (زمستانه)

حرف آخر باسلام

این ترکیب ساده‌ می‌تواند حسابی برایتان معجزه کند. این دارو مثل یک واکسن طبیعی در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها عمل می‌کند و مقاومت بدن را در برابر عوامل بیماری‌زا تاحد خیلی زیادی افزایش می‌دهد.خبر خوب اینکه شما به راحتی می‌توانید این داروی معجزه‌گر را از بازارچه باسلام تهیه کنید.

از یاد نبرید که روش مصرف دارو خیلی مهم است. اگر آن را دقیقا مطابق دستور مصرف کنید و تا یک ساعت بعد نیز چیزی نخورید می‌توانید به‌مرور زمان تاثیرات شگفت‌آورش را ببینید. خلاصه‌ی کلام این‌که این دارو هم درمان است و هم می‌تواند دربرابر خیلی از بیماری‌ها مثل یک سد محکم و قاطع بایستد.

در کنار مصرف این دارو، ویتامین سی و آب میوه‌های طبیعی فراموش نشود. توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا و آنفولانزا را رعایت کنید. شما داروی دیگری برای افزایش مقاومت در برابر ویروس‌ها میشناسید؟
تجربیات و اطلاعاتتان را در بخش نظرات با ما و همه‌ی خوانندگان مجله باسلام به اشتراک بگذارید.