برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

دیوار دفاعی در مقابل یبوست

تغذیه نامناسب، کم تحرکی و شیوه زندگی می توانند دست به دست هم دهند و شما را گرفتار یک دردسر شایع به نام یبوست کنند؛ یک بیماری عذاب آور که در طب سنتی از آن به ام الامراض یاد می شود؛ اما نگران نباشید!

ما به کمک شما آمده ایم تا با انتخاب موادغذایی مناسب در بازار باسلام، کمتر گرفتار آن شوید.

 پیشگیری بهتر از درمان

پزشکان عقیده دارند نخوردن آب کافی، کم تحرکی و ورزش نکردن، استرس و تغذیه نامناسب از عوامل اصلی ابتلا به یبوست  است. همان بیماری اسمش رو نبر که باعث می شود دستگاه گوارش شما دچار مشکل شود و عمل دفع به خوبی انجام نشود.

سه عامل اول به همت و اراده خودتان بستگی دارد اما در مورد تغذیه مناسب، بازار باسلام می تواند به شما کمک کند تا از راسته های مواد غذایی و عطاری، خوراکی های مناسبی را که هم خاصیت پیشگیری و هم کمک درمانی دارند انتخاب کنید.

توصیه معمول همه پزشکان استفاده از مواد غذایی دارای فیبر فراوان و موادی است که فعالیت دستگاه شما را تنظیم کند. پس در بازار متنوع باسلام همراه ما باشید.

بازار باسلام | basalam - روستای چین

 میوه های تابستان در زمستان

آلو و انجیر دو میوه ای هستند که فیبر خیلی زیادی دارند و مثل یک ملیّن عمل می کنند. وسط زمستان که خبری از میوه تازه نیست اما آلو و انجیر خشک شده در غرفه های بازارچه مواد غذایی باسلام فراوان است.

در غرفه ارگانیک سرای عقیق دارابگرد، انجیرهای خشک و خوش طعمی عرضه شده که با توجه به سلیقه و بودجه شما قیمت های مناسبی هم دارند. اگر همین الآن سفارش دهید، سمانه حقیقی، حداکثر تا سه روز دیگر انجیر معروف استهبان را برایتان ارسال می کند.


   


 

آلو هم از میوه های خشک و خوش خوراکی است که کدبانوهای خانه در بسیاری از خورش ها از آن استفاده می کنند. آلوی خورشتی و آلوی بخارای غرفه وجیسنک در بسته های ۲۵۰ گرمی و قیمت ۱۱٫۹۵۰ تومان به فروش می رسد.


   


سبوس نشه فراموش

در فرآیند تبدیل بسیاری از غلای به آرد معمولاً سبوس آن گرفته می شود. خصوصاً گندم و برنجی که جزو پرمصرف ترین غلات خانواده هاست. اما همین سبوس به علت فیبر زیادی که دارد، یکی از گزینه های همیشگی پیشگیری و درمان یبوست است.

غرفه سبوس سالمین از قم انواع سبوس گندم، برنج و جو را دربسته بندی مناسب آماده فروش کرده است. خانم بدری هاشمی، غرفه دار سبوس سالمین، این محصولات پر فایده را با تخفیف مناسب برای شما باسلامی ها در نظر گرفته، ضمن اینکه برای خریدهای بالای ۱۵ هزار تومان در قم و ۲۵ هزار تومان در سراسر کشور، هزینه ارسال رایگان است.


   


آشپزخانه حبوبات

حبوبات، این دانه های ریز و مغذی و البته فیبردار، دشمن درجه یک یبوست هستند. عدس، لوبیا، باقلا که در آش و همراه پلو  استفاده می شوند، کلی فایده ریز و درشت دارند.

اینجاست که باید قدر کدبانوی خانه و دستپخت هایش را دانست و  بهانه های الکی نگرفت. خانم های خانه اگر می خواهید حبوبات را در وعده غذایی اهل خانه قرار دهید. سری به راسته حبوبات در بازارچه مواد غذایی باسلام بزنید.

غرفه سبد سلامت، عدس یک کیلویی به قیمت ده هزار تومان، آماده ارسال کرده است. آقای پازوکی، غرفه دار محصولات سالم چشمه سبحان نیز انواع لوبیا را از چشم بلبلی ۹ هزارتومانی تا قرمز ۱۶ هزارتومانی برای فروش عرضه کرده است.. تهرانی ها سفارش های خود را از این غرفه رایگان دریافت خواهند کرد.


   


دمنوشت رو بنوش

هیچ چیز در هوای سرد و برفی، جای یک دمنوش گرم و طبیعی را نمی گیرد؛ خصوصاً اگر این دمنوش پرخاصیت برای دستگاه گوارش شما هم مفید باشد.

پژوهشگران، چای گیاهی را مناسب ترین نوشیدنی برای سلامت روده ها می دانند به شرط آنکه در مصرف آنها زیاده روی نشود و حتماً با پزشک تان در این باره مشورت کنید.

در طب سنتی، برگ گیاه سنا به عنوان یکی از درمان های یبوست استفاده می شود. برگ های این گیاه را باید به شکل جوشانده، مصرف کرد. برگ سنا را می توانید از غرفه طیبات تهیه کنید و البته اطلاعات تکمیلی را هم در صفحه این غرفه در بازار باسلام دریافت کنید.


   


 

دمنوش نعنا، زنجبیل، شیرین بیان، هم از نوشیدنی هایی هستند که در طب سنتی توصیه شده است. در راسته دمنوش ها در بازارچه عطاری باسلام، این گیاهان به صورت بسته بندی یا دمنوش آماده عرضه شده است که بسته به ذائقه تان می توانید از آنها استفاده کنید.


   


 

پیشنهاداتی که خواندید تنها بخش کوچکی از موادغذایی مناسب برای پیشگیری و درمان یبوست است. پس فیبرها را فراموش نکنید. موادغذایی با فیبرهای طبیعی توسط غرفه داران بازارچه موادغذایی باسلام به شما پیشنهاد شده است. با آگاهی و انتخاب محصول مناسب خود را انتخاب و با لذت نوش جان کنید.

خرید اینترنتی مواد غذایی از سراسر ایران

 

بیشتر بخوانید