مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
انگشترسازی ابراهیمی
انگشترسازی ابراهیمی

انگشترسازی ابراهیمی

رکاب های دست‌ساز با سنگ‌های تراش خورده اصیل
5 سال در باسلام
54 محصول
+30 فروش
آخرین فعالیت
19 ساعت پیش
مهدی ابراهیمی
غرفه‌دار: مهدی ابراهیمی
قم
مهدی ابراهیمی
قم
5 سال در باسلام
54 محصول
+30 فروش
آخرین فعالیت 19 ساعت پیش
پیام غرفه‌دار: یکصد سال تضمین اصالت محصولات

درباره

غرفه انگشترسازی ابراهیمی

قصه محصول

قصه محصول

استاد ابراهیمی آن‌چنان هنر و ذوق خود را روی آفرینش انگشتر‌هایش خرج می‌کند که انگار از سلیمان نبی سفارش ساخت انگشتر نبوت را گرفته است. تراش‌هایی دقیق بر سنگ‌های مرغوب, همر‌اه با قالب و فرم و طرحِ رکاب، ترکیبی ماندگار ایجاد می‌کنند که برای خلقش باید دانش و تجربه و حس زیباشناسی یک استاد را در دست داشت.
تناسب ارزش نگین، دور حلقه رکاب، جنس و کاربرد سنگی که به کار می‌رود, نیاز و سلیقه مشتری، همه و همه از عناصر تعیین کننده تولد یک انگشتر منحص به فرد است. شناخت معادن و سنگ‌های طبیعی و تشخیص تفاوت آن با شیشه و سنگ‌های مصنوعی و نیز جغرافیای فرهنگی نگین، از دیگر اطلاعاتی است که باید در سینه‌ی یک استاد کار بلد وجود داشته باشد. تراش‌های دقیق و هنرمندانه گاهی از یک انگشتر، یک اثر هنری خارق العاده و بدیع می‌سازد.

درباره یک زندگی

مهدی ابراهیمی از سال 1366 کارش را در دکان طلا فروشی نزد برادران میره ایی آغاز کرد و یک سال بعد شروع به یادگیری طلا سازی در رشته ملیله و زنجیر بافی نزد اساتید برجسته این رشته - برادران دانائیان - نمود
پس از آن به ساخت انگشتر نقره و زیورآلات سنتی روی آورد
در سال 1375 که هنوز صنایع دستی قم, پا نگرفته بود آقای ابراهیمی تحت نظر اتحادیه صنف طلا و جواهر و ساعت قم مشغول تولید انگشتر و نگین بود. در سال 1381 در اولین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان قم از استاندار وقت لوح تقدیر گرفت و بدین ترتیب باعث حضور امیدوارانه انگشتر سازان آتی قم در نمایشگاه های مختلف شد . و در سال 1381 به عنوان اولین نفر از صنف تولیدکنندگان نقره و طلا پروانه بهره برداری کارگاهی را از سازمان صنایع دستی گرفت تا اولین نفری باشد که در صنف انگشترسازان چنین پروانه‌ای را صاحب شده باشد. آن زمان سازمان صنایع دستی مستقل بود و با گردشگری ادغام نشده بوده. و در ادامه سالهای بعد در شهرهایی چون اهواز. یزد. زنجان. بندرعباس. قم و تهران (چندین مرتبه) در نمایشگاه های صنایع دستی و طلا و جواهر شرکت کرده است آقای ابراهیمی در سال 1394 لوح تقدیر شرکت در نمایشگاه موزه ملی رو صاحب شد تا ثابت کند که کیفیت و دقتی که در تولید آثارش وجود دارد محصول سه دهه فعالیت و تلاش پرثمر در این حوزه , و تجربه هایی است که به شکل موروثی به او رسیده است.
برپایی نمایشگاه شخصی وی در کاخ موزه نیاوران و گالری جهان نما در بهمن 1396 جزو مهمترین اجرا های نمایشگاهی وی است
کارگاه آقای ابراهیمی شباهتی به کارخانه‌های سری سازی چینی ندارد. هر رکاب انگشتر, یک اثر هنری است که با انتخاب درست نگین، یک بار برای همیشه، آفریده می‌شود و بر انگشت هنردوستان خوش می‌نشیند.
انگشترهای آقای ابراهیمی هم‌چون دیگر آثار هنری هرکدام مختصات و ویرگی های خاص خودشان را دارند و بر اساس همین ویزگی های منحصر به فرد است که هرکدام مشتری ویژه خود را طلب می کنند. رکاب‌هایی با عیار نقره ثابت 95 که برای نگین انگشتر از سنگ‌های اصلی چون : زمرد، توپاز، حدید، فیروزه، عقیق، یاقوت سرخ، درّ نجف، زبرجد، یاقوت کبود، درّ مودار (روتایل) و نگین های خطی قدیمی استفاده می شوند. علاوه بر این آقای ابراهیمی سابقه درخشان و صادقانه سه ده فعالیت و همچنین پیشینه خانوادگی و موروثی را در کارنامه خود دارد.
و تابحال بخاطر حضور موثر در نمایشگاه های استانی و ملی بسیاری لوح تقدیر دریافت کرده .
در سال 1396 با تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در رشته طلا نقره و جواهر اقدام به گسترش این هنر اصیل در قم کرد
مهدی ابراهیمی همچنین بعنوان آزمونگر سازمان محترم فنی و حرفه‌ای و یاری این سازمان سعی در استاندارد سازی این هنر دارد
وی تاکنون با شرکت در 9 نمایشگاه خارجی بین المللی هنر فاخر انگشتر سازی ایران را به جهانیان معرفی کرده است
همچنین فروشگاه و مکان ارائه آثار وی در خیابان ارم . پاساژ برلیان طبقه همکف و در طبقه دوم میباشد

درباره یک مکان

در کارگاه استاد ابراهیمی . شاگردان بسیاری مشغول یادگیری این هنر های زیبا میباشند
همچنین فروشگاه و مکان ارائه آثار وی در خیابان ارم . پاساژ برلیان طبقه بالا میباشد . در این مکان انواع جواهرات معروف چون عقیق و فیروزه و تا جواهراتی ناشناخته چون روتایل. گارنت. آکوامرین. . . وجود دارد که برای علاقمندان به جواهرات بسیار جذاب است

ارزشش را دارد

تاکید آقای ابراهیمی درساخت انگشتر بر نوآوری, خلاقیت و پرهیز از کپی سازی است. تمامی مراحل از ابتدا تا انتها بصورت کاملا دست ساز انجام می‌گیرند. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد تولیدات این استاد می توان به: استفاده از جواهرات اصلی و با کیفیت عالی در ساخت قطعه جواهری، تاکید بر بی نقص بودن جواهر ساخته شده مخصوصا از لحاظ فنی بطوری که مصرف کننده در استفاده از آن کاملا احساس راحتی داشته باشد، طولانی بودن عمر کارهای دست ساز به علت استفاده از مواد اولیه عالی نقره با آلیاژ های انحصاری مان که موجب استحکام و جلاپذیری بیشتر نقره است، اشاره کرد.
تلفیق نگین و طرح رکاب, از جمله کارهایی است که توسط ایشان‌ بصورت تخصصی انجام می شود تا جواهری متفاوت به مشتری عرضه شود. چینش نگین ها بصورت خیلی تخصصی و با صبر و حوصله زیاد اجرا می شود. کارهای ما از لحاظ استحکام و مخراج کاری های آن با ظرافت و بصورت گارانتی ۵ ساله عرضه می شود.
ویژگی دیگری که کار دست آقای ابراهیمی را حتی از دیگر آثار دستی دیگر متایز می‌کند ترکیب مدل های سنتی و مدرن است که باعث شده طرح و فرهنگ ایرانی در کنار به روز بودن و نوآوری آثار مدرن جلوه بیشتری داشته باشد. سبک مشبک کاری و مرصع کاری روی انگشتر جزء ابداعات ویژه آقای ابراهیمی است. طرح ها و مدل هایی که الان الگوی تقریبا تمام هنرمندان این رشته قرار گرفته است.
سال 1375 هنوز صنایع دستی قم وجود نداشت و اون زمان من تحت نظر اتحادیه صنف طلا و جواهر و ساعت قم بودم.
سال 1381 در نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان قم استاندار به همراه رئیس سازمان صنایع دستی قم از غرفه ما دیدن کردند و همون سال لوح تقدیر گرفتم.
سال 1382 پروانه بهره برداری رو گرفتم که تو صنف خودمون من اولین نفر بودم. اون موقعی بود که هنوز سازمان صنایع دستی مستقل بود و با گردشگری ادغام نشده بوده.
سال 1393 پروانه تولید انفرادی رو از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم تجدید کردم.
سال 1394 لوح تقدیر شرکت در نمایشگاه موزه ملی رو گرفتم.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه انگشترسازی ابراهیمی
محمد رضا مهرابی فر
15 آذر 97
از راهنمایی ات تشکر میکنم . ولی من چن کیلو خامشو دارم که به صورت سنگه چن میخرن؟کجا میخرن؟
محمد رضا مهرابی فر
15 آذر 97
سنگ خام فیروزه کیلویی چقدر است خرید وفروشش ازاده ؟ کجا میشه فروخت.
مهدی ابراهیمی
15 آذر 97
سلام میتوانید به مغازه های انگشتر و نگین بفروشید. و قیمت هم بسته به کیفیت جنس . توافقی هست
کاربر مهمان
13 دی 96
سلام.دوره آموزش انگشتر سازی هم دارید؟شرایط شرکت چگونه است؟
مهدی ابراهیمی
13 دی 96
سلام دوره حرفه‌ای 4 ماه شهریه 2200