مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
مزرعه زیتون فدک
مزرعه زیتون فدک

مزرعه زیتون فدک

تنها روغن زیتون فرابکر دارای گواهی ارگانیک استاندارد USDA در کشور ایران.
4 سال در باسلام
18 محصول
+9.2k فروش
آخرین فعالیت
13 ساعت پیش
برخی محصولات این غرفه از انبار باسلام ارسال می‌شوند
سید احمد بلندنظر
تهران
سید احمد بلندنظر
تهران
4 سال در باسلام
18 محصول
+9.2k فروش
آخرین فعالیت 13 ساعت پیش
برخی محصولات این غرفه از انبار باسلام ارسال می‌شوند
پیام غرفه‌دار: 📣 مشتریان خرید اولی فقط با لینک زیر وارد سایت باسلام شوند و تخفیف ویژه بگیرند 📣
basalam.com/@fadak/invite

همه اطلاع رسانی ها برای مشتریان خانگی، در کانال های زیر انجام میشود:
ایتا mazraehfadak@
تلگرام mazraehfadak@

محصولات

غرفه مزرعه زیتون فدک
زیتون درجه 1 فدک (شیشه ای)
4.7 (263 نظر)
27000 26000
تمام شد
سیر ترشی فدک
4.7 (54 نظر)
ناموجود
تمام شد
روغن زیتون فدک 3 لیتری
4.9 (176 نظر)
ناموجود
تمام شد
روغن زیتون فدک 1 لیتری
4.8 (487 نظر)
ناموجود
تمام شد
پونه خشک ارگانیک فدک
29٪
4.5 (12 نظر)
ناموجود
تمام شد
نعنا خشک ارگانیک فدک
29٪
4.8 (12 نظر)
ناموجود
تمام شد
دمنوش به‌ لیمو فدک
33٪
4.5 (21 نظر)
ناموجود
تمام شد
برگ درخت زیتون فدک
45٪
4.9 (8 نظر)
ناموجود
سرکه ارگانیک توت سیاه فدک
23٪
4.3 (8 نظر)
40000 31000
لیف گیاهی فدک سایز (1)
20٪
4 (2 نظر)
25000 20000
تمام شد
لیف گیاهی فدک سایز (3)
15٪
4.3 (3 نظر)
ناموجود

درباره

غرفه مزرعه زیتون فدک

قصه محصول

زمستان 1386 ←مجتمع «کشت و صنعت زیتون فدک»
برف می‌بارید. چند روز پشت سر هم برف می‌بارید. باد، برف‌های ریخته شده روی زمین را بلند می‌کرد و قدم زدن در هوای برفی مشکل می‌شد. برف آن سال برای همه خاطره شد. زمین و آسمانِ برفی، در دشت‌ها و بیابان‌های اطراف بیشتر به چشم می‌آمد. حتی در مزرعه و باغ‌ِ آبادی به نام «فدک» در کیلومتر پانزده جاده قدیم قم ـ کاشان. سرما درختان باغ را خشکانده بود. هیچ درختی در مزرعه فدک در برابر آن همه سرما نتوانسته بود تاب بیاورد، جز نهال‌هایی که در گلخانه در امان بودند و یک درخت دیگر! یک درخت زیتون در گلدانی فلزی، درست رو به روی گلخانه که برف‌های روی شانه‌اش را تکانده بود و آفتاب می‌گرفت. این درخت در ظاهر تفاوتی با انواع مشابه خودش نداشت اما این اول راه بود. تحقیقات جدی آقای بلندنظر ادامه پیدا کرد تا مدت‌ها بعد خبرگزاری‌ها و محافل علمی خبر تازه‌ای داشتند: گونه‌ی جدیدی از زیتون کشف شده است. مقاوم‌ترین درخت زیتون در برابر سرما به نام طوبی.

بیست و هفت سال قبل ←بیابانی در پانزده کیلومتری جاده قدیم قم کاشان
مسافرانی که بین قم و کاشان رفت و آمد می‌کردند، بیابانی پر از قلوه‌سنگ می‌دیدند و عده‌ای که در آن جا مشغول به کار بودند. فکر این که آن جا بخواهد باغ و مزرعه‌ای شود، بیشتر شبیه شوخی بود و به ذهن کسی هم راه پیدا نمی‌کرد.

امروز ← باغ و مزرعه‌ای آباد به نام «کشت و صنعت زیتون فدک»
دو بادگیر بلند و مزرعه‌ای آباد! تا چشم کار می‌کند سبزی و درخت است؛ 120 هکتار! بی هیچ دغدغه‌ای در مزرعه قدم می‌زنی و غرق تماشا می‌شوی. هیچ کس از تو چیزی نمی‌پرسد و مانع نمی‌شود. مثل یک بوستان عمومی، ورود و بازدید برای همه آزاد است. هر چه پیش‌تر می‌روی شگفت‌زده‌تر می‌شوی و قسمت‌های سازمان‌یافته و هماهنگ مجتمع بیشتر تو را سر ذوق می‌آورد. باغ زیتون، باغ پسته، گاوداری، بیست هکتار یونجه‌زار، واحد صنعتی فراوری زیتون، انبار محصولات، دامداری و ...، زنجیره‌ بی نقصی را به وجود آورده‌اند. هر یک از قسمت‌ها، قسمت دیگر را تامین می‌کند. تفاله زیتون و یونجه‌، خوراک دام‌ها می‌شود و گاوهای مزرعه، در کنار شیردهی و پروار شدن، نیاز به کود طبیعی را برطرف می‌کنند.

درباره یک زندگی

از کشت زیتون تا فراوری آن (روغن فرابِکر زیتون) همان کیفیت زیتون اسپانیا و یونان اما در خاک ایران!


بیست و هفت سال قبل ←بیابانی در پانزده کیلومتری جاده قدیم قم کاشان
مسافرانی که بین قم و کاشان رفت و آمد می‌کردند، بیابانی پر از قلوه‌سنگ می‌دیدند و عده‌ای که در آن جا مشغول به کار بودند. فکر این که آن جا بخواهد باغ و مزرعه‌ای شود، بیشتر شبیه شوخی بود و به ذهن کسی هم راه پیدا نمی‌کرد.

زمستان 1386 ←مجتمع «کشت و صنعت زیتون فدک»
برف می‌بارید. چند روز پشت سر هم برف می‌بارید. باد، برف‌های ریخته شده روی زمین را بلند می‌کرد و قدم زدن در هوای برفی مشکل می‌شد. برف آن سال برای همه خاطره شد. زمین و آسمانِ برفی، در دشت‌ها و بیابان‌های اطراف بیشتر به چشم می‌آمد. حتی در مزرعه و باغ‌ِ آبادی به نام «فدک» در کیلومتر پانزده جاده قدیم قم ـ کاشان. سرما درختان باغ را خشکانده بود. هیچ درختی در مزرعه فدک در برابر آن همه سرما نتوانسته بود تاب بیاورد، جز نهال‌هایی که در گلخانه در امان بودند و یک درخت دیگر! یک درخت زیتون در گلدانی فلزی، درست رو به روی گلخانه که برف‌های روی شانه‌اش را تکانده بود و آفتاب می‌گرفت. این درخت در ظاهر تفاوتی با انواع مشابه خودش نداشت اما این اول راه بود. تحقیقات جدی روی این موضوع ادامه پیدا کرد تا مدت‌ها بعد خبرگزاری‌ها و محافل علمی خبر تازه‌ای داشتند:
گونه‌ی جدیدی از زیتون کشف شده است. مقاوم‌ترین درخت زیتون در برابر سرما به نام: طوبی.

امروز ← باغ و مزرعه‌ای آباد به نام «کشت و صنعت زیتون فدک»
دو بادگیر بلند و مزرعه‌ای آباد!
تا چشم کار می‌کند سبزی و درخت است؛ 120 هکتار! بی هیچ دغدغه‌ای در مزرعه قدم می‌زنی و غرق تماشا می‌شوی. هیچ کس از تو چیزی نمی‌پرسد و مانع نمی‌شود. مثل یک بوستان عمومی، ورود و بازدید برای همه آزاد است. هر چه پیش‌تر می‌روی شگفت‌زده‌تر می‌شوی و قسمت‌های سازمان‌یافته و هماهنگ مجتمع بیشتر تو را سر ذوق می‌آورد. باغ زیتون، باغ پسته، گاوداری، بیست هکتار یونجه‌زار، واحد صنعتی فراوری زیتون، انبار محصولات، دامداری و ...، زنجیره‌ بی نقصی را به وجود آورده‌اند. هر یک از قسمت‌ها، قسمت دیگر را تامین می‌کند. تفاله زیتون و یونجه‌، خوراک دام‌ها می‌شود و گاوهای مزرعه، در کنار شیردهی و پروار شدن، نیاز به کود طبیعی را برطرف می‌کنند.

درباره یک مکان

«مزرعه فدک» در پانزده کیلومتری جاده قدیم قم ـ کاشان قرار دارد؛ باغی بزرگ و سبز که از تولید نهال زیتون تا فراوری نهایی آن، همه در همین جا انجام می‌گیرد.

ارزشش را دارد

[align=justify]خرید از مزرعه‌ نمونه آسیا به خودی خود جذابیت دارد. علاوه آن که روغن زیتون فرابکر (Extra virgin) تولید می‌کند؛ فرابکر، یعنی بهترین نوع روغن زیتون که برای به دست آوردنش حرارت ندیده است.
در این مزرعه، کشت زیتون به شیوه « کانال کود» کشت می‌شود؛ طرحی ابداعی که اختراعش به نام همین مزرعه ثبت شده است. در این شیوه کودرسانی، هیچ سم و کود شیمیایی استفاده نمی‌شود. این یعنی، زیتونی کاملاً طبیعی و ارگانیک. همان چیزی که شما دنبالش هستید.
[/align]
گواهی‌نامه‌ ثبت اختراع «کانال کود»
نشان استاندارد جهانی و اروپایی تولید محصول طبیعی
تشکیل «بانک ژنی زیتون» در مزرعه فدک با تأیید انجمن ژنتیک ایران
انجام مطالعات علمی بر روی انواع مختلف زیتون؛ مانند: بررسی‌های مورفولوژیک (مطالعه شکل و ریخت بافت زنده) و سیتولوژیک (مطالعه ساختار و ترکیب کروموزوم)
شناسایی بهترین گرده‌افشان برای سی نوع زیتون داخلی و خارجی
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه مزرعه زیتون فدک
قصه گو
4 بهمن 98
سلام دوباره ممنون از توضیحات خوبتون.بله حق با شماست. من دقت نکرده بودم و بعدا متوجه ضامن حلب شدم. عذرخواهی بابت قضاوت سریع و اینکه معرفی محصول رو هم کامل نخونده بودم. با این حساب همه چی عاااالیه و دیگه حرفی نمی مونه. پاینده باشید
سید احمد بلندنظر
4 بهمن 98
خواهش میکنم سلامت باشید. ان شاءالله به خوبی استفاده کنید و هر نکته ای بود حتما با ما یا پشتیبانی باسلام در میون بذارید.
قصه گو
25 آذر 98
سلام. من فدک رو به دلیل خاطره خوبی که از بازدید از این مزرعه داشتم و البته خب کیفیت عالیش دوست دارم. اما پیشنهاد میکنم به خریداران که روغن یه لیتری بخرن. من سه لیتری خریدم ولی سنگینه و استفاده ش خیلی سخته و کلی هم روغن هدر میره. من چندبار سرزدم و یه لیتری نداشتین و دیگه به اجبار سه لیتری خریدم. اگه میدونستم به این زودی شارژ میشه یه کم دیگه صبرمیکردم. ولی برام هنوز سواله که چرا با این همه کیفیت عالی همچنان "بسته بندی" پاشنه آشیل محصولات عالی ایرانیه؟ خداوکیلی چندین نفر توی همینجا به قوطی محصول و استفاده سختش اشاره کردن. اگه اینو درست کنین واقعا دیگه هیچ حرفی نمی مونه جز تحسین و تشکر.
سید احمد بلندنظر
25 آذر 98
سلام بر شما و اظهار نظرتون. بعد از چند سال آزمون و خطا رسیدیم به این حلب که روغن ارگانیک رو توی این نوع حلب میشه نگهداری کرد که به جنبه ارگانیک بودن این محصول خسارتی وارد نشه. همه مشتریان ثابت فدک میدونند که روی درب حلب یک ضامن داره که باید 5 سانت به سمت بالا بکشید و به راحتی استفاده کنید. معمولا مشتریانی که برای اولین بار خرید میکنند این مسئله رو دارند که توی معرفی محصول ذکر شده. ضمنا اکثر مشتریانی که یک لیتری یا سه لیتری میخرند پس از دریافت محصول روغن را در ظرف دیگری مثلا ظروف شیشه ای خالی میکنند و استفاده میکنند. و سه لیتری در مجموع مقرون به صرفه و ارزانتر هست.
ماهور
24 آذر 98
سلام زیتون پرورده میخواستم‌ندارید؟
سید احمد بلندنظر
24 آذر 98
سلام بر شما. خیر