ارسال رایگان ویژه سفارش‌های داخل اپلیکیشن
دریافت لینک دانلود اپلیکیشن
صنایع غذایی گاخ
صنایع غذایی گاخ

صنایع غذایی گاخ

تولید، بسته بندی و فروش میوه خشک و محصولات فرآوری شده از میوه و سبزی
94٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: +100 تاسیس: 15 دی 97 آخرین فعالیت: 1 روز پیش
غرفه‌دار: زهرا نصر
زنجان
پیام غرفه‌دار: ❤تخفیف 10درصدی طلایی آخر تابستون برای خرید بالای 150هزارتومان
کد کوپن: 9j4xt3cnqf
تاریخ انقضا: 1مهر

❤تخفیف 5درصدی
نقره ای آخر تابستون برای همه خریدها
کد کوپن: c7jvy7gmn3
تاریخ انقضا: 1مهر


دارای پروانه بهداشتی و نشان سیب سلامت از سازمان غذا و دارو با شماره 30/1088-1

درباره

غرفه صنایع غذایی گاخ

قصه محصول

دلایل کارآفریتی و ایده مدیر صنایع غذایی گاخ:

شاید‌ خودش هم باور نمی‌کرد که بعد از طی دوران خدمت در قامت یک مدیر مدرسه، در لباس کار و کارآفرینی قدم بردارد. همه چیز از باغ مادر بزرگ شروع می‌شود. روزهای خوش دوران کودکی و چیدن زردآلو، آن روزهای خوش سپری می‌شود؛ غافل از اینکه روزی وارد صنعت خشک کردن انواع میوه‌جات می‌شود.
ایده او برای ورود به این صنعت در زنجان جدید بود، اما باید سختی‌های راه را قبول می‌کرد تا بتواند در کسب و کار برای زنان شهر قدم بردارد. زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست که امور زندگی‌شان را با این کسب و کار می‌چرخانند و به نوعی به روزهایی امید بسته‌اند که مدیر مجموعه‌شان برای آنها ترسیم کرده است.

اهداف راه‌اندازی گاخ
صغری منتخبی مدیر صنایع غذایی گاخ در بخشی از صحبت‌هایش درباره راه‌اندازی مجموعه صنعتی و اهداف آن بیان می‌کند: در سال‌های خدمتم در آموزش و پرورش، همیشه به فکر سلامتی روح و جسم دانش‌آموزان و بهبود تغذیه سالم و تغییر الگوی مصرف از تنقلات ناسالم به تغذیه سالم آینده‌سازان ایرانم بودم. ازطرفی در آخرین سال‌های خدمتم در مدارس زنجان، مشکلات معیشتی خانواده‌های دانش‌آموزان را می‌دیدم و همیشه در این فکر بودم که بعد از پایان دوره خدمت، برای تامین رفاه و آرامش نسبی آنها قدمی بردارم که در این راستا با سرمایه اندک از خدمت در آموزش و پرورش و پیش زمینه ذهنی درباره صنعت میوه خشک، این کار را شروع کردم.
این کارآفرین شهر زنجان یکی دیگر از دلایلی که به سراغ صنعت میوه خشک رفت را؛ هدررفت بسیارزیاد میوه و محصولات کشاورزی و ازطرفی وجود این محصولات در منطقه زنجان و طارم و استان‌های همجوار زنجان برشمرد که در این راستا صنایع غذایی گاخ، با گذشت کمتر از سه سال، با فعالیت میوه‌جات خشک و محصولات فرآوری شده از میوه و سبزی توانست در این مدت، روز به روز روند توسعه فعالیت‌ها را در پیش بگیرد.
منتخبی درباره پرسنل مشغول به کار در این صنعت اظهار می‌کند: در طول سال‌های آخر خدمت، خانواده‌هایی را می‌دیدم که با مشکلات معیشتی دست به گریبان هستند و این مسئله موجب شد تا زمینه برای شروع فعالیت در این صنعت رقم بخورد.
وی درباره روند توسعه صنایع غذایی گاخ و تبدیل کارگاه به کارخانه اعلام می‌‌کند: مجموعه ما اکنون در سایت کارگاهی، در یک مکان اجاره‌ای با حمایت دانشگاه علوم پزشکی زنجان و معاونت غذا دارو دانشگاه توانست در آغازین سال فعالیت خود، پروانه بهداشت و نماد سیب سلامت را دریافت کند .
این کارآفرین شهر زنجان ادامه داد: با حمایت مدیرکل سازمان صنعت و معدن و مدیر شهرک‌های صنعتی در شهرک صنعتی، زمینی برای ساخت کارخانه خریده‌ایم، اما هنوز به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت در دریافت تسهیلات دولتی و ... نتوانسته‌ایم برای توسعه این مجموعه قدمی برداریم.
منتخبی با بیان روند مکانیزه شدن فعالیت‌های این شرکت در بخش‌های مختلف تولید، بسته‌بندی تا فروش و بازاریابی یادآور می‌شود و می‌گوید: باتوجه به اخذ مجوزهای سلامت و باتوجه به کیفیت محصول عرضه شده تلاش می‌کنیم با صادرات محصولات گاخ، نام "گاخ" را در سطح جهانی معرفی نماییم.

ایده راه‌اندازی گاخ
مدیر صنایع غذایی گاخ در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره ایده راه‌اندازی این صنعت اظهار می‌کند: در دوران کودکی خانه ویلایی مادربزرگم برایم پراز خاطره بود. در منزلشان باغ بزرگی داشتند و تابستان‌ها بعد از چیدن زردآلو، آن‌ها در پشت بام بدون از گرد و خاک گاخ می‌کردیم و امروز با گذشت سال‌های طولانی، وقتی این کار را انجام می‌دهم، روزگار خوش کودکی در ذهنم زنده می‌شود. البته قبل از اینکه به این کار وارد شوم، 10سال در منزل به شکل تجربی، خشک کردن انواع میوه‌جات را دنبال می‌کردم.
منتخبی در تکمیل صحبت‌هایش اضافه می‌کند: دخترم که در تبریز دانشجو بود دچار ناراحتی معده شد و چون می‌دانستم خوردن میوه‌جات خشک در بهبود درمان تاثیر دارد، با دستگاه خشک‌کن خانگی همین کار را انجام می‌دادم و همین امر باعث شد تا بعد از دوران بازنشستگی به فکر راه‌اندازی مجموعه‌ای با نام گاخ باشم.
وی با تکیه بر اهمیت دادن به محصولات کشاورزی و جلوگیری از هرگونه ضایعات میوه‌جات، اضافه کرد: متاسفانه تولید ضایعات میوه در کشور ما بالا است درحالی که می‌توان با فن‌آوری آنها، محصولات سالم را جایگزین تنقلات ناسالم کرد.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه صنایع غذایی گاخ
هدیه - صفحه اول - بازار باسلام