مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
گل و گیاه ناردونه
گل و گیاه ناردونه

گل و گیاه ناردونه

گل خوب ـ حال خوب
هیچ چیزی مثل گُل‌ها حال آدم را خوب نمی‌کند؛ هیچ چیزی هم مثل حال خوب، آدم‌ها را گُل نمی‌کند
4 سال در باسلام
60 محصول
+100 فروش
آخرین فعالیت
در 3 ساعت
گل و گیاه ناردونه
تهران
گل و گیاه ناردونه
تهران
4 سال در باسلام
60 محصول
+100 فروش
آخرین فعالیت در 3 ساعت
پیام غرفه‌دار: 😊یه گل بکار زندگیت عوض شه😊

ارسال گل و گیاه و ملزومات با اسنپ در تهران

درباره

غرفه گل و گیاه ناردونه

قصه محصول

همه چیز از یک برگ شروع شد. سال 82 یکی از دوستان، برگی از یک بنفشه آفریقایی را به مادرم هدیه داده بود. آن وقت‌ها، مادر چیزی از نگه‌داری بنفشه‌ها نمی‌دانست و برگ را در گلدانی بزرگ که از خاک باغچه پر شده بود قلمه زد. حدود یک سال و نیم بعد، گلدانی بزرگ و پر گل روی میز مادرم ظاهر شد. ناگفته نماند که در این مدت مادرم چه قدر برایش ذوق می‌کرد، چه قدر تک‌تک برگ‌ها و گل‌ها را می‌بوسید و قربان صدقه‌شان می‌رفت. صبح‌ها گلدان یک جا بود و بعد از ظهرها کنج دیگرِ اتاق، آفتاب می‌گرفت. هر سفری می‌رفتیم بنفشه کنارمان بود و نورچشمی مادر به شمار می‌آمد. آوازه بنفشه دوست‌داشتنی ما به همه فامیل رسیده بود و هر کسی یکی دوتا برگ هدیه گرفته بود.
مادر رفت و بنفشه، دوریش را تاب نیاورد و محبت‌های ما بی نتیجه ماند اما از آنجایی که خوبی هیچ وقت در جهان گم نمی‌شود، برگ‌های گیاهانی که مادر از قلمه‌هایش به بقیه هدیه داده بود به ما برگشت و یادگاری مادر از نو به زندگی ادامه داد.

درباره یک زندگی

من یک دانشجو هستم و امیدوارم همیشه دانشجو به معنای جویای علم، پر امید و تلاش‌گر و کنجکاو باقی بمانم. هنر می‌خوانم و به کارهای هنری خیلی علاقه‌مندم. علاقه‌ام به گل و گیاه به دوران کودکی‌ برمی‌گردد؛ به بابایی مهربان، با دستانی سراسر سبز. پدری که هر چه می‌کاشت حتی چوب خشک، به گیاهی سرسبز مبدل می‌شد. پدرم نه باغبان بود نه کشاورز اما درختان و گل‌های بسیاری کاشت و به ثمر رساند.
ایده تجاری‌سازی بنفشه و فروشش را همسرم پیشنهاد داد؛ کسی که ایده‌پردازی حرفه‌ای است و پر از فکرهای نو و جذاب! اولش مقاومت کردم که در و دیوارها خراب می‌شود و قیافه خانه به هم می‌ریزد اما با توضیحاتش قانع شدم. تابستان سال 93 با سرمایه‌ای نزدیک به صفر و با صد قلمه، کار را با فروش داخلی شروع کردیم؛ یعنی گل‌ها را به دوستان و آشنایان عرضه می‌کردیم‌. از اول، هدفمان فروشِ مجازی بود اما تا عملی شدن آن پنج ـ شش ماهی خاک‌خوری داشتیم.
الآن به لطف خدا، دو گل‌خانه در تهران داریم و با چندین تولیدکننده دیگر در تهران و شهرستان‌ها در ارتباطیم. حدود ده نفر با ما به طور غیر مستقیم کار می‌کنند. محصولات «ناردونه» به سراسر ایران ارسال می‌شود و به تازگی تولید سایر گل و گیاه‌ها را (به جز گل بنفشه) نیز آغاز کرده‌ایم.

درباره یک مکان

تهران، زادگاه من است. هر چند همه جای ایران سرای من است و هر شهر جذابیت‌های خاص خودش را دارد اما من تهران را عاشقانه دوست دارم. پرورش گل و گیاه در خانه واقعاً حس و حال آدم را خوب می‌کند و به انسان آرامش و نشاط می‌دهد؛ مخصوصاً بنفشه‌ها که تمام سال گل دارند و هر ماه به گل نشستن تعدادی جدیدی از آن‌ها را شاهد هستیم.
فرهنگ سفارش دادن اینترنتی، این روزها خیلی در ایران پیشرفت کرده است و به نظرم بیشتر خرید و فروش‌ها به این سمت می‌رود و «ناردونه» هم همین شیوه را برای ارائه محصولاتش انتخاب کرده است.

ارزشش را دارد

[align=justify]بنفشه‌ها خیلی احساساتی هستند‌ و توجه و مراقبت خاصی می‌خواهند؛ در عین حال، آرام و بی آزار هستند و صبوری را در وجود آدم نهادینه می‌کنند. یک اصطلاح در میان همه کلکسیونرها (مجموعه‌داران) و علاقه‌مندان به بنفشه وجود دارد: «بنفشه، اعتیاد‌آوره!».
حدود هشت‌‌صد نوع بنفشه در سراسر جهان شناخته شده است که هر کسی با داشتن یکی از آن‌ها هوس انواع دیگرش را می‌کند.[/align]
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه گل و گیاه ناردونه
مهستی فرید
11 مهر 98
قلمه ها رو چطور باید تهیه کنیم
گل و گیاه ناردونه
11 مهر 98
از بازار گل یا خودتون بکارین
م طالعی
21 اسفند 97
"هیچ چیزی هم مثل حال خوب، آدم‌ها را گُل نمی‌کند" آفرین چه تعبیر زیبایی
گل و گیاه ناردونه
21 اسفند 97
😊
عارفه مومن زاده
4 مهر 96
غرفه تون غرفه ای پر از روح زندگیه گل و گیاه توی خونه همش انرژی مثبته و خوش به حالتون که شبانه روز با این همه گل سرو کار دارید
گل و گیاه ناردونه
4 مهر 96
یک دنیا ممنون😊