ارسال رایگان سفارش های بالای 100 هزار تومن
جهان سالم
جهان سالم

جهان سالم

جمع لذت خرید و سلامتی در یک جا
فروش کل غرفه: +700 تاسیس: 9 بهمن 95
قم
پیام غرفه‌دار: سلام سکنحین انحیری و نان خرمایی ارسال شده بارکد رو فرستادم براتون

محصولات

غرفه جهان سالم
محصولی برای این غرفه ثبت نشده است.

درباره

غرفه جهان سالم

قصه محصول

مزه‌هاى خوش، اطراف زندگى روزانه ما را پر کرده است؛ چيپس‌ها، پفک‌ها، آب ميوه‌ها، کلوچه‌ها و نوشابه‌ها، همه با مزه‌هاى تند، شور و شيرين که با فرمول‌ها و ترکيب‌هاى شيميايى درست شده‌اند و روى خوراکى‌ها نشسته‌اند. اطراف ما، پر شده از مزه‌هاى مصنوعى و هيچ وقت آگهى‌ها و تبليغ‌ها و خبرها، انتخابى جايگزين و طبيعى را معرفى نکرده‌اند.
جهان اما خالى از خوش‌مزه‌هاى سالم نيست؛ خوش‌مزه‌هايى که نه فقط پدرها و مادرها که بچه‌ها را هم به نشستن و خوردن و باز خواستن ترغيب مى‌کند. برای نمونه، ترکيب «روغن زيتون، شيره انجير، هل، زعفران، پودر نارگيل و شکرِ نيشکر»، دل‌چسب‌ترين پاستيل دنيا را مى‌سازد؛ پاستيلى که نه تنها مضر نيست بلکه سرشار از فايده هم هست؛ پاستيلى که قديمى‌ترها اسمش را «مَسقطى» گذاشته‌اند.
نمونه ديگر از این خوردنى‌هاى طبیعی که مى‌تواند جايگزينى براى چيپس‌ها باشد، ترکيبى است از «آرد گندم، روغن کنجد و سبزيجات معطر» که تُرد، نازک، دل‌چسب و سالم است.
بعضى وقت‌ها اگر فرصت سفرى پيش آيد و بين راه بازارچه‌اى محلى پيدا کنيم، مى‌ايستيم و از ظرف‌هاى عسلى که کنار هم گذاشته‌اند، ميوه‌هاى تازه‌اى که از باغشان چيشده‌اند، و تخم‌مرغ‌هايى که از خانه آورده‌اند، نانى که در تنور پخته‌اند، سبدى پر مى کنيم و تا به خانه برسيم حسرت مى‌خوريم که کاش دستمان باز بود و راه‌ها کوتاه‌تر و فرصتمان بيشتر تا همه نيازهایمان را از دل طبيعت تأمين کنيم.
«جهان سالم» با همين دغدغه، شهرها و روستاهاى زيادى را سفر کرده و توليدکننده‌هاى محصولات کاملاً طبيعى را پيدا کرده و دَمِ دست خريدارها آورده است.

درباره یک زندگی

قدم به قدم تا جهان سالم
از هشت ـ نه سال پيش، آقاى محمد سعید براتى، مثل کسانی که امروز به سلامتی خورد و خوراک فکر می‌کنند، برای تغيير الگوى خوردنى‌ها در زندگى‌اش تصمیم گرفته است. او مثل خيلى‌هاى ديگر در همان سال‌ها روغن مصرفى‌اش را از آفتاب‌گردان و کلزا به زيتون و کنجد تغيير می‌دهد اما بر خلاف دیگران پيگير ادامه راه می‌شود؛ در سفرهایش، به هر روستا یا شهرى که رسيده یا به هر بازارچه‌اى که سر زده، از اوضاع و احوال و کيفيت توليد محصولات آن جا پرسيده و آهسته‌آهسته خوردنى‌هاى بيشترى را به سبد سلامت خانواده‌اش اضافه کرده است. وی در همان سال‌ها يکى ـ دو خانواده ديگر را هم همراه خود سر سفره سلامتى مى‌آورد و تقريباً در سال ٩٣ جمعشان به چيزى نزديک پنجاه خانواده مى‌رسد. دغدغه خريد محصول سالم بعد از اين سال‌ها به دغدغه شناخت توليدکننده‌هاى محصولات سالم تغيير مى‌کند و نتيجه‌اش مى‌شود فروشگاه «جهان سالم». و اکنون چشم‌انداز جهان سالم، ایجاد مؤسسه‌اى است که عهده‌دار پژوهش در حوزه «تغذيه سالم» باشد.

سال‌هاى بدخورى!
چیزی نزدیک به ده ـ دوازده سال پيش، همه چيز برای آقای براتی فرق مى‌کرد؛ روزگار قبل از ازدواج و زمانی که در شهرستان تحصیل می‌کرد. آن روزها، زندگى‌اش رنگى از سلامت نداشت، هفته‌اى يکى ـ دو بطرى نوشابه خانواده مى‌خورد و غذاى هر روزش دست‌کم يک بار فست‌فود بود. حالا اما «سلامتى»، سفره خوردنى‌هاى آقاى براتى است. خودش اولين کسى است که هر خوراکى تازه‌اى را امتحان مى‌کند و اگر معده‌اش واکنش منفى ندهد، اولين خان ورود به جهان سالم را پشت سر گذاشته است.
آقاى براتى تعريف مى‌کند که مدت‌هاست کسى از خانواده‌اش دکتر نرفته‌ و هيچ کدام گرفتار نسخه پزشک نشده‌اند. حالِ خوب اين سال‌ها، نه فقط به خاطر مصرف داروهای طبيعى و گياه‌هاى دارويى که بيشتر به خاطر تغيير الگوى مصرف و جايگزين کردن خوراکى‌هاى سالم با ناسالم‌ها بوده است.

درباره یک مکان

تا همين چند سال پيش، جهان سالم همان خانه آقاى براتى بوده است اما وقتى کم‌کم جمع علاقه‌مندان به خوردنى‌هاى خوش‌مزه بيشتر می‌شود و خريدهاى آقاى براتى هم افزايش پيدا می‌کند، به راه‌اندازى جاى مستقلى براى عرضه محصولاتش فکر می‌کند. سال 1394 فروشگاه جهان سالم راه مى‌افتد و ويترين پيدا مى‌کند و قفسه‌قفسه می‌شود. و حالا جهان سالم فروشگاهی روشن، بزرگ و زيباست؛ جايى در مرکز شهر قم و در دسترس همه.

ارزشش را دارد

در جهان سالم، دنبال داروهاى گياهى نباشید! جهان سالم يک عطارى بزرگ نيست! جهان سالم می‌خواهد سبد خريداران را پر از محصولاتى جديد، تازه و دوست‌داشتنى کند که خوردن و استفاده از آن‌ها، سلامت و لذت را با هم داشته باشد. جهان سالم، خوردنى‌ها را با محک طب اسلامى و طب سنتى مى‌سنجد و بعد از اطمينان از طبيعى‌بودن و دستکارى نشدن مواد اوليه، روى پيشخان فروش مى‌گذارد.
چون جهان سالم، از مواد اوليه کاملاً ارگانيک استفاده می‌کند و نیز برای بسیاری از محصولاتش خط توليد بزرگ کارخانه‌اى ندارد، توليد محصولاتش محدود است و حتى بعضى از آن‌ها را تنها به سفارش «باسلام» توليد مى‌کند. پس جهان سالم جاى پيدا کردن همين محصولات نابِ کم‌تعداد است.

این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه جهان سالم
هدیه - صفحه اول - بازار اجتماعی باسلام