مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
عرقیات کاویان
عرقیات کاویان

عرقیات کاویان

🏡خانگی🏺سنّتی🌿طبیعی⁦⬆️⁩180📨رایگان
3 سال در باسلام
365 محصول
+4.1k فروش
آخرین فعالیت
3 ساعت پیش
برخی محصولات این غرفه از انبار باسلام ارسال می‌شوند
محمد کاویان
غرفه‌دار: محمد کاویان
قم
محمد کاویان
قم
3 سال در باسلام
365 محصول
+4.1k فروش
آخرین فعالیت 3 ساعت پیش
برخی محصولات این غرفه از انبار باسلام ارسال می‌شوند
پیام غرفه‌دار: ◀ارسال رایگان بالای 180 هزار تومان

درباره

غرفه عرقیات کاویان

قصه محصول

بسم الله الرحمن الرحیم

📚 طب یکی از قویترین ابزارهای حفظ سلامت افراد و جوامع بشریست. علمی عمیق و دقیق که ریشه ای هزاران ساله در تمدنهای کهن بشری دارد.
در عصر حاضر مبنای بسیاری از علوم، نشات گرفته از علوم قدیمی تر است اما متاسفانه به نظر میرسد بسیاری مبانی در طول تاریخ تغییر کرده و یا حتی به فراموشی سپرده شده است. بازگشت به این مبانی و بازنگری آن ها و کشف گنج های مدفون در این علوم و تجربیات ارزشمند بشری می تواند اثری عمیق در آینده جوامع ایجاد کند.
ولی همیشه هر حرکت و جنبشی با آفاتی روبروست.

یکی از این آفات که وجهه طب ما را مخدوش می کند استفاده از تولیدات بی کیفیت است که باعث بدبینی بسیاری از مردم به میراث عمیق طبی ما می شود.

شخصا در اوایل کار با محصولاتی مواجه شدم که با تجویز آن ها با تاثیر گذاری پایین روبرو بودم.
بر آن شدم تا محصولی تولید کنم که سالم، موثر و مورد اطمینان باشد و خدا را شاکرم که نتیجه همان شد که انتظارش می رفت.

درباره یک زندگی

به نام حق

🌾طبیعت واقعا جذابه بخصوص برای بچه ها.
منم از بچگی ازین قاعده مستثنا نبودم و یکی از تفریحاتم در کودکی ریز شدن تو طبیعت اطرافم بود.
بخصوص که پدر و مادرم اهل روستا بودن و ازین لحاظ خیلی برام خوب شد.
زندگی تو خونه های قدیمی روستایی با دیوارهای چوبی و کاهگلی که وقتی میخوابیدی تنه های درخت رو زیر سقف میدیدی که به هم بافته شده بودن واقعا لذتی وصف شدنی برام داشت. خونه هایی که روی سقف های سفالیشون گل و گیاه هم رشد میکرد.
وقتی با پدر بزرگ و مادربزرگم برای کمک به زمین کشاورزی میرفتم اشتیاق و کنجکاویم روز به روز با دیدن گیاهان جدید که بعضیاشون اسمهای محلی هم داشتن بیشتر میشد.
مثل ککه مار و اوکنف و ...
وقتی بزرگتر شدم متوجه شدم گیاه ها خاصیت های شفابخش دارن و از اونموقع یک اشتیاق فوق العاده ای تو وجودم زبونه کشید.
یادمه اولین جرقه این داستان اینطور برام زد که یک روز یک مریضی پیش اومد. یادمه سرماخوردگی بود.
مادر بزرگم اومد تو حیاط با دستش یک علف رو گرفت و به سمت بالا کشید. داخل کف دستشو فوت کرد و آشغالاش رفتن. دیدم تو کف دستش کلی تخمای ریز تقریبا سیاهرنگه.
میخواست اونا رو دم کنه برای درمان.
من تازه اونجا فهمیدم علف فقط برای گاو نیست.
یادمه به اون گیاه میگفتن بارتنگ که در واقع همون بارهنگه که یکی از گیاهان دارویی معروف و بسیار پرخاصیته.
بعدها متوجه شدم درمان بسیاری از حتی سخت ترین بیماریهامون خیلی به ما نزدیکه.
سال ها بعد که آروم آروم گیاهان دارویی شروع کردن به در اومدن از انزوا منم عشقمو که کار روی گیاهان دارویی بود پیدا کردم و مطالعاتمو با یک سری جزوات آموزشی که به سختی هم گیرشون آورده بودم شروع کردم.
بعدها رفتم سراغ قانونچه و قانون و مخزن الادویه و ... و تازه متوجه شدم که علم طب چه دریای عمیق و وسیعیه و چه گنج هایی دارن تو کتابخونه های این مملکت خاک میخورن و چه علومی که بشر امروز تشنه اوناست و جوامع مریض بشری رو میتونن با اصولشون احیاء کنن ولی تو کنج عزلت بسر میبرن.

درباره یک مکان

🏡 من یک مستاجرم و مستاجری رو دوست دارم چون حق انتخاب دارم. هرچند خونه داشتن تو شهر مقدس قم برام یک آرزوی قشنگه. به همین خاطر وقتی خواستم کارمو شروع کنم به این فکر بودم که اگه بخوام خونمو عوض کنم با تشکیلات عرقگیریم چه کنم. آیا میتونم تو خونه جدید جا بدمشون. اونموقع تو یک خونه با یک حیاط قشنگ زندگی میکردم. ماه ها نشستم و طرح ریختم تا بتونم یک دستگاه عرقگیری سنتی ولی قابل تکه تکه شدن و جاسازی تو جاهای مختلف رو طراحی کنم. و قطعات رو به روش های مختلف آماده کردم و نتیجه بحمدالله همونی شد که میخواستم. بخصوص با ارتقائهایی که تو این سالها تو دستگاه ایجاد کردم. مثل تبدیل لوله های عبور بخار از آهن گالوانیزه به استیل و ... .
الان هنوز مستاجرم و هرچند آپارتمان نشینم ولی از نعمت یک بالکن باصفا و نسبتا جادار برخوردارم که تونستم همونجا کارگاهمو دایر کنم. و برنامم اینه که این سیستم تولید خانگی رو گسترش بدم بدون صنعتی شدن. چون به نظرم محصولات خونگی یه چیز دیگن. چون هر دستی یه برکت و صفایی خاص به خودش داره که حس زیباش به مصرف کننده منتقل میشه.

ارزشش را دارد


این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه عرقیات کاویان
س ر
8 شهریور 98
سلام روزتون بخیر خوشحال میشوم از غرفه اجیل سرای چکه بازدید داشته باشید و نظراتتون رو بهم منعکس بفرمایید. https://basalam.com/chekke احترام
محمد کاویان
8 شهریور 98
علیکم السلام. تخفیفم بدین بما. محصولات خوبی دارین🙂
سعید دست پاک
12 اسفند 97
سلام بادرنجبویه همون فرنجمشک هست یا فرق دارن؟
محمد کاویان
12 اسفند 97
سلام دوست عزیز. الان اینچنین که فرمایش کردین گفته می شود. اما اونچه به تحقیق رسیده این است که دو گیاه نزدیک به هم هستند و حتی بدل همدیگر هم بکار برده می شوند.
مجتبی
17 دی 97
سلام خسته نباشید برا بار دوم خرید میکنم از غرفه تون لطفا یه تخفیف بدین مشتری همیشگیتونم پک کاسنی قبلا خریدم الانم لازم دارم
محمد کاویان
17 دی 97
سلام مرد عزیز و شریف. این پک ها رو با تخفیف بالا خدمت شما تقدیم میکنم.