مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
فراورده‌های شترمرغ لطیفی
فراورده‌های شترمرغ لطیفی

فراورده‌های شترمرغ لطیفی

هدف: رضای خدا، نفع جامعه و سود اقتصادی
4 سال در باسلام
23 محصول
+900 فروش
آخرین فعالیت
در 3 ساعت
مرتضی لطیفی پاکده
قم
مرتضی لطیفی پاکده
قم
4 سال در باسلام
23 محصول
+900 فروش
آخرین فعالیت در 3 ساعت

درباره

غرفه فراورده‌های شترمرغ لطیفی

قصه محصول

صبر، تفکر و استقامت، از ویژگی‌های بارز شخصی‌ آقای لطیفی به نظر می‌رسد. ایشان شعار کاری جالبی هم دارد: کاری انجام می‌دهم که رضای خدا، نفع جامعه و سود اقتصادی در آن وجود داشته باشد. به خاطر پایبندی به شعارش، به کسانی که می‌خواهند شترمرغ را در منزلشان نگهداری کنند جوجه نمی‌فروشد؛ چرا که معتقد است در این شرایط به جانور زبان‌بسته آسیب می‌رسد و خدا را خوش نمی‌آید. جذاب‌ترین موفقیتش را در کسب و کار، راه‌اندازی واحد روغن‌کشی از شترمرغ و نشر دانش این کار بین عموم تولیدکننده‌ها می‌داند. اکنون بعضی از قواعدی که به صورت استاندارد بین تولیدکننده‌های روغن شترمرغ رعایت می‌شود، نتیجه کار آقای لطیفی است.

درباره یک زندگی

آقای لطیفی، جوانی است تنومند، گرم، صمیمی و خوش‌صحبت که بدون هیچ بخلی، اطلاعاتی را که نیاز دارید در اختیارتان می‌گذارند. او اکنون (سال 95) سی‌ساله است. وی چند سالی را در حوزه علمیه درس ‌خوانده است و مدرک کارشناسی ارشد زنبورداری هم دارد. برادرش هم قبلاً زنبوردار بوده است اما خودش علاوه بر زنبور عسل، در پرورش مرغ بومی، مرغ شاخ‌دار، گاو و گوسفند، جوجه‌کشی و کشاورزی هم ماجراجویی کرده است. الآن سال‌هاست به صنعت شترمرغ روی آورده است و در مزارع، کارگاه‌ها و کتاب‌خانه‌ها، دنبال تجربه، مهارت و دانش می‌گردد. همچنین آن چه را که در دانشگاه آموخته است به دیگران منتقل می‌کند.

درباره یک مکان

کارگاه کوچکی را در طبقه پایین منزل پدری‌اش در قم، راه‌اندازی کرده است اما سعی می‌کند تا حد امکان کارها را برون‌سپاری کند. پیش خودش، این‌طور حساب کرده است که اگر از سایر تولیدکننده‌ها استفاده کند، هم می‌تواند آن‌ها را فعال‌تر و به رشد اقتصاد کشور کمک کند و هم بیشتر می‌تواند بر کیفیت محصولاتش نظارت و رسیدگی کند. به همین دلیل، کارگاهش محدود به یک جا نیست و پر و روغن شترمرغ، از کشتارگاه‌های سراسر کشور جمع‌آوری و برای آقای لطیفی ارسال می‌شود.
ایشان چون به استفاده از مواد ارگانیک تاکید دارد با روش خودش، پرها را شستشو می‌دهد تا برای بوزدایی مجبور به استفاده از مواد شیمیایی نشود.

ارزشش را دارد

از جمله تفاوت‌های کاری آقای لطیفی این است که چند روز بعد از فروش محصول، با مشتریان تماس می‌گیرد و نظر آن‌ها را درباره محصول خریداری شده جویا می‌شود. همچنین خریدار هم می‌تواند پیشنهاد یا انتقادش را به آقای لطیفی بگوید. و در صورت عدم رضایت خریدار از محصولاتی که ‌خریده است، آقای لطیفی بدون قید و شرط، آن‌ها را پس می‌گیرد یا در صورت تمایل خریدار، محصول جدیدی را جایگزین می‌کند.
برای آقای لطیفی، صداقت خیلی مهم است. ما این را از تأکیدش روی این موضوع فهمیدیم: «به مشتری‌ها یادآوری کنید در ساخت گردگیرها نهایت دقت و امانت‌داری را به کار می‌برم اما به خاطر ماهیت پر شترمرغ، ممکن است وزن محصول چند گرم از سفارشِ ثبت‌شده، کمتر یا بیشتر باشد».
گردگیرهای پر شتر مرغ را می‌توانید با رنگ اصلی پرِ شتر مرغ یا پرهای رنگ‌شده خریداری کنید. برای رنگ‌آمیزی پرها از رنگ طبیعی استفاده می‌شود. البته به خاطر اختلاف در رنگ خود پرها، ممکن است رنگ محصولی که شما دریافت می‌کنید کمی با رنگ عکسی که می‌بینید، متفاوت باشد. البته پرهای استفاده شده در این گردگیرها، قبل از ساخت محصول شستشو داده می‌شوند که به دلیل پیچیدگی این کار، بعضی از تولیدکنندگان از آن صرف نظر می‌کنند و به جای شستشو، از مواد شیمیایی برای بوزدایی از پرها استفاده می‌کنند (استفاده از این گردگیرهای غیرطبیعی، در درازمدت می‌تواند به مصرف‌کننده آسیب برساند) اما گردگیرهای آقای لطیفی، محصولی کاملاً طبیعی و ارگانیک است.
محصولات گروه آقای لطیفی، پیش از این در نمایشگاه‌های مختلف محصولات ارگانیک، گیاهان دارویی، نمایشگاه‌های بوستان گفتگو و نمایشگاه‌های مختلف فصلی بهاره و پاییزه عرضه شده است.

نظرات کاربران

غرفه فراورده‌های شترمرغ لطیفی
میکائیل
19 تیر 98
سلام یک شماره تماس جهت خرید عمده لطف کنید
مرتضی لطیفی پاکده
19 تیر 98
صفر نهصد دوازده، ششصدوپنجاهویک، دو صفر دوازده،
غلامرضا کیومرثی
6 تیر 98
سلام آقای لطیفی آیا روغن خوراکی و گوشت شترمرغ هم موجود هست و قیمت چنده؟ باتشکر کیومرثی
مرتضی لطیفی پاکده
6 تیر 98
با عرض سلام، روغن شتر مرغ برای تمامی استان ها قابل ارسال هست با سفارش قبلی، کیلویی چهل و پنج هزار تومان، اما گوشت شتر مرغ یک تیکه بدون چربی و رگ و ریشه فقط برای قم موجود هست و کیلویی صد و بیست هزار تومان.
فاطمه جم
23 خرداد 98
سلام,سفید آب روغن شتر مرغ چه مزیتی نسبت به سفیدآبهای موجود در بازار داره؟ ورچغن ساق پای شتر مرغ آیا برا افتادگی پوست صورت به خاطر لاغری موثره؟مرسی از پاسخگویی شما
مرتضی لطیفی پاکده
23 خرداد 98
سلام در مورد سفید اب باید عرض کنم یکی اینکه تو ترکیبات روغن شترمرغ داره و نسبت به سفیداب معمولی بسیار لطیفتره فلذا میشه برای صورت هم قابل استفاده است روغن ساق برای موردی که فرمودید مفیده