مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
مستر عطار
مستر عطار

مستر عطار

🔅با 300 هزار تومان خرید، ارسال رایگان
🎗️عرضه داروهای طب سنتی و نوین
🎗️معادل سازی داروهای شیمیایی
1 سال در باسلام
348 محصول
+50 فروش
آخرین فعالیت
در 2 ساعت
مستر عطار
غرفه‌دار: مستر عطار
قوچان خراسان رضوی
مستر عطار
خراسان رضوی، قوچان
1 سال در باسلام
348 محصول
+50 فروش
آخرین فعالیت در 2 ساعت
پیام غرفه‌دار: 🔅با 300 هزار تومان خرید ، ارسال رایگان

💢 جهت دریافت مشاوره محصول خریداری شده در چت باسلام و یا واتس آپ در خدمتتونم

درباره

غرفه مستر عطار

قصه محصول

💢 مواد موثره گیاهان دارویی شامل ترکیبات پیچیده شیمیایی هستند که در اندام‌های مختلف گیاهان دارویی تولید و ذخیره می‌شوند و معمولاً به عنوان مواد اولیه داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درباره یک زندگی

💢 پس از انجام یک سلسله تبدیلات تکنولوژیک که گیاه دارویی را به داروی گیاهی مبدل می‌سازد، این دارو محتوی مواد مختلفی است که اکثر آن‌ها روی بدن انسان تاثیر می‌گذارند. رشته‌ای که به بررسی این مواد (ساختمان و وضعیت آن‌ها در گیاه، تغییرات و سیستم تبدیل آن‌ها که در طول زندگی گیاه، تهیت داروهای گیاهی و سپس در طول مدت انبار شدن آن ایجاد می‌شود) می‌پردازد، فیتوشیمی (شیمی گیاهی) نامیده می‌شود. شیمی گیاهی در ارتباط تنگاتنگ با فارماکولوژی (مطالعت تاثیرات مواد دارویی بر بدن انسان، مکانیسم و سرعت تاثیر آن، جذب و دفع و موارد مصرف آن‌ها یعنی کاربردشان علیه بیماری) است. فارماکولوژی نیز به نوبه خود همکاری نزدیکی با پزشکی بالینی دارد.

درباره یک مکان

💢 مواد موثره گیاهان دارویی دو نوع هستند: اول مواد حاصل از سوخت و ساز اوّلیه (اساساً ساکارید) یا مواد مورد نیاز و حیاتی، که در همت گیاهان سبز با عمل فتوسنتز به وجود می‌آیند. نوع دوم مواد حاصل از سوخت و ساز ثانویه که در اثر جذب ازت توسط گیاه تولید می‌شوند. این تولیدات ظاهراً اغلب برای گیاه بدون فایده هستند، ولی بر عکس اثرات درمانی آن‌ها قابل توجه‌است. منظور از این ترکیبات اسانس‌های روغنی (یا اسانس طبیعی)، رزین‌ها و آلکالوئیدهای مختلف نظیر تریاک است. عموماً این مواد در حالت طبیعی به‌طور خالص یافت نمی‌شوند و به حالت ترکیب با عناصر دیگری همراهند که به صورت مکمل اثرات آن‌ها را تقویت می‌کنند. با این حال حتی اگر گیاه دارویی فقط یک مادت فعال داشته باشد باز اثر آن روی بدن انسان مفیدتر از همان ماده در حالت به دست آمده از سنتز شیمیایی است.

این خاصیت، ارجحیت گیاه درمانی یا استفاده از داروهایی را که ریشت گیاهی دارند به ثبوت می‌رساند. در اینجا مادت موثر تنها یک ترکیب شیمیایی نیست، بلکه دارای تعادل فیزیولوژیک است که بدن آن را بهتر تحمّل می‌کند و اثرات جانبی نیز بر جای نمی‌گذارد که دلیل خوبی است بر ارجح بودن طب طبیعی.

🎗️ما در این جا جهت معادل سازی داروهای شیمیایی با داروهای طب نوین سنتی در خدمتتون هستیم.
این غرفه در سراسر اینترنت