مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
فیروزه کوبی پرنسا
فیروزه کوبی پرنسا

فیروزه کوبی پرنسا

تولید و ساخت انواع ظروف فیروزه کوبی با سنگ فیروزه نیشابور قیمت تولیدی
پیج ما در اینستاگرام هست :
فیروزه کوبی پرنسا
@peransa.handicrafts
1 سال در باسلام
107 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت
11 دقیقه پیش
پرنسا ابوطالبی
اصفهان
پرنسا ابوطالبی
اصفهان
1 سال در باسلام
107 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت 11 دقیقه پیش
پیام غرفه‌دار: شما از تولید کننده خرید میکنید.
فیروزه کوبی پرنسا
https://basalam.com/peransafirozehkoobiiii

https://zil.ink/peransahandicrafts

درباره

غرفه فیروزه کوبی پرنسا

قصه محصول

شما مستقیم از تولید کننده خرید میکنید بدون واسطه
من یک اصفهانی هستم و هنر فیروزه کوبی یکی از هنرهای قدیمی این شهر زیباست. ابتدا بر روی ظروف مسی چسب مخصوص سنگ زده و دانه دانه این سنگ های کوچک فیروزه را با پنس بر روی ظرف قرار میدهیم اینکار زمان زیادی میبرد اما من عاشق اصفهان و این هنر زیبا هستم بعد از اینکه تمام قسمت ظرف را سنگ چسباندیم کار را چند روزی میگذاریم خشک شود و سپس مرحله ساب پرداخت و پولیش روی ظرف انجام میشود ابتدا سنگ فیروزه را با دستگاه مخصوص تراش میزنند و بعد روی آن پلی استر میکشند و به این ترتیب کار زیبای را برای شما دوستان عزیز آماده میکنیم.اگر به اصفهان سفر کنید در جای جای اصفهان بخصوص میدان نقش جهان زیبا هنر فیروزه کوبی را میبینید.

درباره یک زندگی

تاریخچه فیروزه کوبی
قدمت این هنر صنعت به کمتر از یک قرن قبل برمیگردد،در آن زمان شخصی بنام یوسف حکمیان معروف به محمدرضا در مشهد کار فیروزه کوبی را آغاز نمود. وی فیروزه کوبی را بر روی زیورآلاتی مانند دستبند گوشواره گل سینه انجام میداد. حدود بیست سال بعد، این صنعت توسط فرد دیگری بنام حاج داداش از مشهد به اصفهان برده شد. و فیروزه کوبی مورد توجه صنعتگران اصفهانی قرار گرفت آثار بسیار زیبا و گرانقدری خلق گردید.
اگر چه فیروزه زاییده معادن خراسان و نیشابور است و خواستگاه هنر فیروزه کوبی بطور یقین مشهد میباشد.اما هنر فیروزه کوبی در اصفهان تجلی پیدا کرد و امروزه و پس از گذشت کمتر از یک قرن از پیدایش هنر صنعت فیروزه کوبی، اصفهان تنها شهری است که این هنر در آن رواج دارد.

درباره یک مکان

اگر به اصفهان سفر کنید در جای جای میدان نقش جهان زیبا هنر فیروزه کوبی را میبینید.
این غرفه در سراسر اینترنت