مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
عروسک های پویا و پونه
عروسک های پویا و پونه

عروسک های پویا و پونه

[dir=rtl]عروسک‌دستساز پویا و پونه(دارای آرماتور و شکل پذیر)، لوازم جانبی عروسکها مثل میز و
صندلی، تختخواب، لباس فرم مدرسه، لباس اضافه عروسک،
3 سال در باسلام
5 محصول
+30 فروش
آخرین فعالیت
4 ماه پیش
رویا منوچهری
غرفه‌دار: رویا منوچهری
شیراز فارس
رویا منوچهری
فارس، شیراز
3 سال در باسلام
5 محصول
+30 فروش
آخرین فعالیت 4 ماه پیش

محصولات

غرفه عروسک های پویا و پونه

درباره

غرفه عروسک های پویا و پونه

قصه محصول

[dir=rtl][size=16px]عروسک های جاندار!
عروسک های دارای آرماتور به علت قرار گرفتن در حالتهای مختلف حس جاندار بودن را به بیننده منتقل میکنند.
این عروسکها چند دسته هستند:
1- عروسکهایی که برای تولید انیمیشن های استاپ موشن (پویانمایی فریم به فریم) ساخته میشوند.
این عروسکها بسیار گران قیمت هستند و مناسب بازی بچه ها نیستند. شاید در ایران بتوان از پت و مت به عنوان معروفترین استاپ موشن ها نام برد. در این انیمیشن، عروسکها را در حالتهای مختلف قرار داده و تصویر برداری فریم به فریم انجام میشود. سپس فریم ها به دنبال هم قرار داده شده و تصاویری زنده و پویا ساخته می شوند.
2- عروسک های اسکلت دار دکوری.
اسکلت این عروسکها سیمی است و میتوان آن ها را در حالت های مختلف قرار داد. اما تعداد دفعات شکل دهی به عروسک بسیار محدود است چون باعث شکستن اسکلت سیمی میشود. این عروسکها تزئینی هستند و برای دکور استفاده می شوند.
3- عروسک های پویا و پونه
اسکلتی که برای این عروسکها ساخته شده بعد از آزمون و خطا و مطالعه مواد مختلف انتخاب شده است و دارای مقاومتی بالا در مقابل شکستگی است. به همین دلیل پویا و پونه مناسب بازی بچه ها هستند. ایستایی دارند و برای نشستن نیاز به تکیه گاه ندارند. قابلیت قرار گرفتن در همه حالتهای بومی و اسلامی (حتی حالتهای پیچیده ای مثل سجده) در عروسک وجود دارد. کودک در حین بازی با آناتومی بدن آشنا میشود و ناخودآگاه به نحوه قرار دادن دست و پای عروسکش فکر میکند. پویا و پونه با این ویژگیها تاثیر زیادی بر خلاقیت کودکان دارند.
علاوه بر بازی، برای ساخت انیمیشن های خانگی نیز میتوان از این عروسکها استفاده کرد.
پویا و پونه کاملا قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی هستند.
با توجه به نقش عروسک بازی در پرورش مسئولیت پذیری کودکان، لباسهای این عروسکها قابلیت تعویض دارند. لوازم جانبی نیز نقش زیادی در انس گرفتن کودک با عروسکش میشود. میز و صندلی، تختخواب و لباسهای اضافه نیز برای عروسکها عرضه شده و قابل خریداری است.[/size][/dir]

درباره یک زندگی

[size=16px]منوچهری هستم طراح و تولید کننده عروسکهای دارای آرماتور پویا و پونه.[/size]

[size=18px]درباره یک فروش[/size]

[size=18px]یکی از روزهای برگزاری نمایشگاه تخصصی کودک و اسباب بازی، توی غرفه­ام به انتظار مشتری نشسته بودم. حال و هوای نمایشگاه اسباب بازی اینقدر جذابه که آدم خسته نمیشه، چون اونجا همیشه پر از بچه است و نوای موسیقی کودکانه فضا رو پر از شور و نشاط میکنه. معمولا ساعات اولیه، نمایشگاه خیلی خلوته و هر چی به سمت غروب پیش میره جمعیت بازدید کننده بیشتر میشه. اون روز هم بسم اللهی گفتم و عروسکا رو روی میز چیدم. چون پویا و پونه شکل­ پذیر هستن، هر گوشه از میز چند تاشون رو در حال کاری قرار دادم و وقتی همه چی مرتب شد نشستم به انتظار مشتری.

یه خانم مسن مهربون با لبخند شیرینی از راه رسید. خیلی وقتا مادر بزرگایی که برای نوه­شون دنبال خرید عروسک و هدیه هستن یا میخوان سیسمونی برای دخترشون تهیه کنند، مشتری پویا و پونه میشن و ذوقشون اینه که یه عروسک کاملا جدید به خونه میبرن.

اون خانم هم عروسکا رو که دید گل از گلش شکفت. همه رو دونه دونه نگاه میکرد و ذوق زده تعریف میکرد. تا اینکه چشمش افتاد به پویایی که لباس محلی تنش کرده بودم و یه تکه چوب داده بودم دستش.... انگار چیزی که دنبالش میگشت پیدا کرده بود. چنان شیفته شده بود که دل نمیکند. شاید ده دقیقه ای رو با ذوق و شوق ایستاد و نگاه کرد و تعریف کرد و بر سر قیمت باهام چونه زد. منم مشکلی نداشتم چون نمایشگاه هنوز خلوت بود و منم مشتری دیگه ای نداشتم. چی میخواستم از خدا؟ یه مشتری با ذوق رو همه دوست دارند.
وقتی حسابی چونه هاشو زد و چند باری جلو عقب رفت و هی عروسک رو برانداز کرد و ذوق کرد و قربون صدقه اش رفت، سرش رو انداخت زیر و رفت... هر چند تا جایی که میدیدمش هی برمی­گشت و عروسکا رو نگاه میکرد. رفتنش تو ذوقی بدی بود... با خودم گفتم بازم نتونستی مشتری رو نگه داری... باید برای این ضعفت یه فکر اساسی بکنی.
یک ساعتی گذشت. نمایشگاه شلوغ تر شده بود و کم ­کم دغدغه مشتری هایی که باید جوابشون رو میدادم فکر اون خانم رو توی ذهنم کمرنگ کرده بود، هر چند که بعد از اون تجربه ناموفق، تمام سعی ­ام رو میکردم که بازدید کننده ه­ا دست خالی از غرفه بیرون نره.

یکباره در کمال ناباوری منظره قشنگی رو دیدم. اون خانم دست آقای پیری رو گرفته بود و با خودش به سمت غرفه می­ آورد! جلوی میز که رسیدن، پویا با لباس محلی رو به همسرش نشون داد و در حالی که با دستش بهش اشاره میکرد گفت اینو برام بخر. قیمتش ... هست. پیرمرد بدون اینکه چیزی بگه کیفش رو از توی جیبش درآورد و پول رو پرداخت. خانم ذوق زده در کنار همسر مهربونش ایستاده بود و با دقت مراقب بود توی بسته بندی عروسک چیزی رو از قلم نندازم. تکه چوب پویا از دستم روی میز افتاده بود. یه تکه چوب کاملا معمولی بود. برش داشت و گفت اینم برام بذار....

اینقدر خریدشون عاشقانه و شیرین بود که دلم میخواست یه دوست بیاد تا ماجرا رو براش تعریف کنم. اون روز تا چند ساعت اون خانم رو میدیدم که پویا به دست، توی نمایشگاه میچرخید. یه تبلیغ دوستداشتنی متحرک توی کل نمایشگاه[/size]

درباره یک مکان

[size=16px]بنده در شیراز به دنیا آمدم و یکی از نعمتهای زندگیم، بودن در میان مردم خونگرم و مهربان شیراز هست.
کار عروسکها فعلا به صورت مشاغل خانگی انجام میشه و باید دید خدای مهربان حکیم در ادامه‌ی این مسیر چه چیزی برامون رقم خواهد زد...[/size]

ارزشش را دارد

[size=16px]در صورتی که زیاد ریسک پذیر نباشیم در مقابل ایده های نو مقاومت می کنیم.
پویا و پونه به شما ثابت می کنند ایده های نو ارزش ریسک کردن رو دارند.[/size]
[size=16px]پویا و پونه در سال 94 در شورای نظارت بر اسباب بازی به ثبت رسیده و دارای هولوگرام این شورا هستند.
این عروسکها در دومین جشنواره ملی اسباب بازی در گروه اسباب بازی های فرهنگی هنری منتخب شده و لوح افتخار دریافت کردند.[/size]
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه عروسک های پویا و پونه
خانم گودرزی
19 اردیبهشت 98
موفق باشید کار جالبیه در مورد دوستانی که فرمودند گرونه باید بگم قیمتش به نسبت عروسکای وارداتی خیلی بهتره و تازه خودمونی تره ان شالله حمایت بشه در تولید انبوه قیمت کمتر میشه
رویا منوچهری
19 اردیبهشت 98
ممنون دوست عزیزم. البته دوستان یه محصول دیگه‌مون رو گفتن گرونه که اون زمان توی غرفه داشتیم. الان فقط محصولاتی رو توی غرفه گذاشتم که قیمتشون مناسبه. فرمایش شما کاملا درسته که توی تولید انبوه قیمتها پایین‌تر میاد.
کاربر مهمان
14 آذر 96
وااای چه گرون حیف😕
رویا منوچهری
14 آذر 96
😔
کاربر مهمان
18 مهر 96
خیییلی گرونه😳
رویا منوچهری
18 مهر 96
متاسفم عزیزم... این یکی از مشکلات ما هم هست... تولید صنایع دستی معمولا خیلی هزینه بر هست😞