مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
فلاوینا
فلاوینا

فلاوینا

فلاوینا فقط یک برند نیست،یه طرز تفکره!
فلاوینا یعنی به خودتون اهمیت بدین!
فلاوینا یعنی سالم زندگی کنید!
4 سال در باسلام
15 محصول
+800 فروش
آخرین فعالیت
در 3 ساعت
فلاوینا
غرفه‌دار: فلاوینا
اصفهان
فلاوینا
اصفهان
4 سال در باسلام
15 محصول
+800 فروش
آخرین فعالیت در 3 ساعت
پیام غرفه‌دار: ما برای سلامتی شما، کنارتان هستیم.

درباره

غرفه فلاوینا

قصه محصول

شاید شما هم شنیده باشید که هسته خرما را نباید دورانداخت، یا از خواص خرما و حتی هسته خرما زیاد شنیده باشید، اما همینجوری نمی‌شود هسته خرما را مصرف کرد و آدم‌های زیادی نیستند که می‌توانند، هسته خرما را به صورت یک محصول مفید و مقبول و قابل استفاده درآورند و از آن استفاده کنند.
چندماه پیش دونفر از دوستان قدیمی‌ام، که حالا با هم همکار هستیم، به خانه ما آمدند و از ایده تازه‌ای که به ذهنشان رسیده بود برایم گفتند. ایده آنها این بود که از هسته خرما که جزء مهمترین ضایعات محصولات کشاورزی است، روغن خوراکی استخراج کنیم. ایده خوبی بود اما موانع زیادی داشت. وقتی خواستیم کار را شروع کنیم این ایده را تغییر دادیم و تصمیم گرفتیم از هسته خرما محصولات دیگری تهیه کنیم. از یکی از دوستان شنیده بودیم که در جنوب، وقتی روزگار به مردم تنگ می‌گرفت و غذایی برای خوردن نبود، مردم محلی هسته خرما را با مشقت آرد می‌کردند و نوعی نان از آن تهیه می‌کردند. در مسیرمان، راجع به فواید و خواص هسته خرما مطالب زیادی خواندیم و شنیدیم، که فکر و اراده ما را تقویت کرد و اینکه می‌شنیدیم این میوه نوعی احساس خوب مذهبی به همراه دارد و میوه‌ای بهشتی است که همه اجزای آن مفید است، به ویژه دور انداختن هسته خرما کراهت دارد، ما را سر ذوق می آورد که در کار خود جدیت و تلاش بیشتری داشته باشیم. از آنجایی که ما با مسائل علمی کار نیز آشنا بودیم، خواص و ترکیبات هسته خرما و فرآورده‌های آن را به صورت علمی و تخصصی در مقالات جستجو کردیم و همه یافته‌ها ما را تقویت و به کارمان کمک زیادی کرد. در بازار نیز به صورت سنتی محصولات مشابهی دیده بودیم و لازم بود روی کیفیت آنها کار شود و ترکیب بهتری به دست آید و حتی فهمیدیم محصول قهوه ما مشابه خارجی نیز دارد.
ابتدای کار ما خیلی ساده، با خریدن یک جعبه خرما تلاش عملی خود را آغاز کردیم و فهمیدیم مشکل اساسی در این است که باید آسیاب مخصوصی تهیه کنیم که بشود این ماده مفید اما سرسخت را با آن آسیاب کرد! چند دستگاه را آزمودیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که می‌بایست دستگاهی توانمند و منحصر به فرد بسازیم. این جا بود که مهندس امامی که تخصص‌شان مکانیک ماشین آلات کشاورزی است به میدان آمدند و این مشکل با تلاش ایشان حل شد. بعد از اینکه توانستیم با مشقت مقداری از هسته خرما را آرد کنیم، محصول خود را معرفی کردیم و حتی ایده خود را در جشنواره کارآفرینی شیخ بهایی شرکت دادیم و جزء طرح‌های برتر شدیم و کارمان را با شرکت گز سکه با تولید قهوه هسته خرما آغاز کردیم.
بعد از این مراحل ایده خود را در شهرک علمی و تحقیقاتی مطرح کردیم و به عنوان یک شرکت نوپا کار خود را در شهرک آغاز کردیم. شرکتی با نام پویا فرآوران کامیاب!
اکنون این تیم که با ایده گرفتن روغن از هسته خرما، کار خود را شروع کرده بودند توانسته‌اند، محصولات متنوعی از روغن آرایشی گرفته تا نان غنی شده با آرد هسته خرما تولید کنند.

درباره یک زندگی

همراهان خوب
آقای نوربخش و همکارشان آقای امامی سال‌هاست که با یکدیگر رفیق هستند. این کار را نیز باهم شروع کرده اند و به نتیجه رسانده‌اند و جالب است که در زمینه‌هایی تخصص دارند که توانسته‌اند مکمل کار یکدیگر باشند. آقای نوربخش دانشجوی دکتری صنایع غذایی هستند و آقای امامی کارشناس ارشد بیوسیستم. دوهمکار دیگر نیز دارند که آنها نیز متخصص صنایع غذایی هستند و همه با هم یکی تیم خوب را تشکیل داده‌اند.
نکته خوب کار این تیم این است که دانش خود را با خلاقیت و تلاش همراه کرده‌اند. کاری که شاید خیلی از دانشگاه دیده‌ها نتوانند راحت انجام دهند. خودشان می‌گویند: مطالبی که در مسیر یاد گرفتیم باعث شد به پایان کار خوش‌بین شویم و بتوانیم با امید بیشتری تلاش کنیم و چیزی که ما را در این کار با وجود مشکلاتی که داشتیم نگه داشته است، همین اطمینان و امید بوده است.
ارزش افزایی برای دیگران
این شرکت برای تولید نان سبوس‌دار، به جای این که خود به تولید نان دست بزند، با همکاری یک تولیدی نوپای نان، توانسته نان سبوس‌دار را به بازار برساند. این همکاری هم به شرکت پویافرآوران در تولید و معرفی محصول‌شان کمک کرده و هم سود نسبتا خوبی نصیب تولید کننده نان کرده است و کمک کرده پا بگیرد.
حتی کسانی از یک مرکز خیریه تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند برای کمک به مناطق محروم جنوب، برای این شرکت هسته خرما بفرستند تا یک درآمد کوچک برای این مناطق فراهم شود.
خلاصه اینکه نکته خوب و انرژی بخشی است که آدم های زیادی از این کسب و کار سود می‌برند و این باعث امیدواری بیشتر اعضای شرکت شده است.

درباره یک مکان

شهرک علمی و تحقیقاتی، مجتمع تجاری سازی نوآوری، شرکت پویافرآوران کامیاب!
و فکری که به خاطر انسان خطور می کند این است: یک ایده خوب که در مسیر درست در یک مکان علمی پاگرفته و به محصولی مفید رسیده است!
محل کارشان جمع و جور است، خودشان می گویند اغلب اوقات ساعت ها در آن کار می کنند و ساعت کاری مشخصی ندارند. این است که آدم یادش میفتد مهم اطمینان به کار است و زرق و برق محیط کار آنقدرها هم مهم نیست. به قول قدیمی ها: شرف المکان بالمکین.

ارزشش را دارد

[align=justify]نوشیدن یک فنجان قهوه هسته خرما و لذت بردن از طعم خوب آن با اطمینان از فوایدش، ارزش یک بار امتحان بی ضرر را دارد! از نان پخته شده با آرد هسته خرما که میل کنید می توانید یک خرمای شیرین همراه آن کنید و فکر کنید، یک درخت کوچک خرما در حد یک بند انگشت خورده اید!
طبق آماری که دکتر نوربخش در دست دارد، کشور ما دومین تولید کننده خرما در جهان است و سالانه یک میلیون تن خرما در آن تولید می شود، با این حساب 150 هزار تن آن هسته خرماست!
و این یعنی یک ماده با ارزش به خاطر ناتوانی در فرآوری و بلا استفاده ماندن به یک ضایعه دست و پاگیر تبدیل می شود و حتی به یک آلوده کننده محیط زیست.
حتی اگر از خواص هسته خرما بگذریم همین دور ریخته شدن و انبارشدن این ماده به خودی خود مشکل کمی نیست.
حالا شرکت پویافرآوران توانسته است با تلاش خود امکانی برای استفاده از این ماده اولیه به وجود آورد. قابل استفاده شدن یک ماده مفید و مغذی که در دسترس نیز هست، ارزشمند شدن ضایعات حجیم یک محصول دیگر از نظر اقتصادی، ایجاد ارزش افزوده برای کشاورزان، اضافه شدن فیبر غذایی به نان و جایگزین شدن آرد هسته خرما با مقداری از آرد گندم و کاهش نیاز مردم به محصولاتی چون گندم و فواید اقتصادی و غیر اقتصادی دیگر، همه ارزش هایی هستند که در نتیجه این ایده و تلاش امکان پذیر شده اند.[/align]
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه فلاوینا
َشیرین حسینی
9 بهمن 98
توضیح خرید اینترنتی
فلاوینا
9 بهمن 98
زحمت میکشید روی محصول مورد نظر کلیک میکنید، تعداش رو انتخاب میکنید، بعد از تکمیل سبد خرید، روی اون کلیک کرده و پرداخت میکنید، با پشتیبانی باسلام هم تماس بگیرید کامل راهنمایی میکنن خدمتتون.
پناه سادات
9 بهمن 98
سلام یه سوالی داشتم از خدمتتون ماتوخانوادمون معمولا زیادخرما مصرف میکنیم میخواستم بدونم اگه من هسته هاشو جمع آوری کنم به درشما میخوره؟
فلاوینا
9 بهمن 98
سلام ممنون از لطف و سئوالتون، جسارتا از طرف وزارت بهداشت، هسته مصرف خونگی اجازه استفاده نداره و ما فقط اجازه داریم هسته صنعتی به صورت تناژ خرید کنیم
فریبا رحمت پور
9 آبان 98
سلام،من مجدداً با تعداد کمتری سفارشم را تکرار کردم اما موقع پرداخت با مشکل روبه رو شدم
فلاوینا
9 آبان 98
سلام با آقای پشتیبانی باسلام تماس بگیرید و با آقای قائمی صحبت کنید براتون درستش میکنند.