مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
صبا مس زنجان
صبا مس زنجان

صبا مس زنجان

ماموریت ما کمک به کسب و کارهای حوزه ظروف و زیورآلات مسی برای گسترش استفاده از ظروف مسی است تا افراد بیشتری در جامعه از زندگی سالم لذت ببرند.
6 ماه در باسلام
226 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت
در 3 ساعت
علیرضا دریایی
غرفه‌دار: علیرضا دریایی
زنجان
علیرضا دریایی
زنجان
6 ماه در باسلام
226 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت در 3 ساعت
پیام غرفه‌دار: با مصرف محصولات مسی از یک زندگی سالم لذت ببرید!
!Enjoy a healthier life

درباره

غرفه صبا مس زنجان

قصه محصول

مسگری به عنوان یکی از صنایع دستی استان زنجان از قدمت بسیار بالایی برخوردار است. ظروف مسی درزمان حاضر با استفاده از ورق مس و روش چکش کاری گرم و سرد ساخته می‌شود که فرم دهی ورق مس به روش چکش کاری، دندانه دار کردن لبه‌هایی که به هم متصل می‌شوند، باز کردن دندانه‌ها به روی هم، چفت کردن و چکش کاری آنها، اضافه کردن با رˈتنه کار و برنجˈ و گرم کردن وچکش کاری مجدد آن مهمترین مراحل کار مسگری است.

درباره یک زندگی

هم اکنون با توجه به رویکرد دوباره به استفاده از ظروف مسی نه تنها در کشور، بلکه در آسیای میانه و کشورهای اروپایی، اکنون این هنرصنعت پس از 2 دهه افول به دلیل ورود ظروف روی و پلاستیکی، جان تازه‌ای گرفته است و از شیوه‌های نوینی برای تزئینات روی ظروف مسی در شهر زنجان مانند حکاکی و قلمزنی استفاده می‌شود.

درباره یک مکان

صنایع دستی زنجان در کنار دیگر جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این استان، تجلی مهارت، ذوق و اندیشه هنرمندان و صنعت گرانی است که از گذشته‌های دور با آفرینش‌های خود روح و هویت فرهنگی این دیار را در آثار خود به نمایش گذاشته‌اند.
این غرفه در سراسر اینترنت