بازارچه‌ها
خانه
گفت‌‌وگو
شرکت دانش بنیان شفانگر نظری
شرکت دانش بنیان شفانگر نظری

شرکت دانش بنیان شفانگر نظری

سلامتی را از راه های سنتی، ساده تر و سالم تر می توان به دست آورد
83٪
نمره غرفه
فروش کل غرفه: +90 تاسیس: 12 آبان 95 آخرین فعالیت: 6 روز پیش

درباره

غرفه شرکت دانش بنیان شفانگر نظری

قصه محصول

نبض عاشقی می‌زند. عاشقی که در بستر بیماری افتاده است. دوای هیچ طبیبی کارگر نمی‌افتد. برگ‌های بوته‌ای در بلندترین کوه یا ریشه‌ای در عمیق‌ترین دره. هیچ آبی این آتش را خاموش نمی‌کند. طبیب نبض عاشق را می‌گیرد. با هر نبض موجی برمی‌خیزد و هوای دریا طوفانی می‌شود. طبیب بلاد اسلامی را یک یک می‌شمارد. از بلخ و خوارزم تا دمشق و حلب. شهرها برای طبیب آشناست. بیمارستان‌های مجهز رِی و بغداد که قرن‌ها طب سنتی را در اوج شکوفایی نگاه داشته‌اند.
طبیب نام شهرِ معشوق را به زبان می‌آورد. عاشق به وجد می‌آید و پهلو می‌گرداند. نفس نفس می‌زند. نبضش بیشتر می‌شود و دریا طوفانی‌تر. طبیب همچون ناخدایی پیر و کارکشته افسار کشتی را به دست گرفته است. ساحل که پیدا می‌شود لنگر را می‌اندازد. کوچه‌ها را یک یک می‌شمارد. عشق این جهان را به شور می‌آورد. آدمی هم یک جهان است و هر جهان بر پایه‌ی مزاجی.
طبیب نسخه‌ای عاشقانه می‌نویسد. قلمی خوش تراش در مرکب فرو می‌کند. اگر هر انسان یک جهان باشد تمام برگ‌ها و ریشه‌ها و ساقه‌های گیاهان برای این می‌رویند که سایه‌ای برای او باشد. دارویی برای تسکین دردهایش، دمنوشی برای آرامش و ضُمادی برای ترمیم تَرَک‌های زندگی‌اش.
طبیب می‌نویسد. هر روز صبح سلامی عاشقانه به برگ‌ها. دو قطره آب به گلبرگ‌های گلدان لب پنجره. با باد گفت و گو کنید. از درخت‌ها نشانی یاکریم‌ها را بپرسید. با خودت تکرار کن: هیچ خاری بیهوده آفریده نشده. هیچ ریشه‌ای نیست مگر اینکه داستانی عاشقانه داشته باشد. نشانی عطاری را هم می‌نویسد. روی ایوانی در شهر و کوچه‌ی معشوق.
نسخه‌های عاشقانه جمع می‌شوند و بوطیقای زندگی سالم را تشکیل می‌دهند. قلم طبیب روی کاغذهای پوستی می‌رقصد و جهان انسان را تشریح می‌کند. هیچ انسانی نیست مگر اینکه داستانی عاشقانه داشته باشد. نسخه‌ها، کتاب می‌شود و در چهارسوی بلاد اسلامی منتشر می‌شود. در بزرگ‌ترین کتاب‌خانه‌های پزشکی از شرق تا غربی‌ترین ولایت اسلامی.
کتاب‌ها به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شود و به کتابخانه‌های غرب هم می‌رود. قرن‌ها در دانشگاه‌های معتبر آنجا تدریس می‌شود و سرمشق و الگویی برای طبیب‌های سراسر جهان می‌شود.
گذر سال‌ها غبار فراموشی روی کتاب‌ها پاشیده است. ولی عشق هر چه کهنه شود باز رنگ و بوی تازگی دارد. حالا طبیب‌های سنتی آمده‌اند این غبار را با عرق‌های طبیعی بروبند و بشویند. آمده‌اند اندوخته و میراث پیشینیان را با شرایط روز مجهز کنند. طب سنتی آمیخته با عشق و زندگی است.

درباره یک زندگی

زمستان سال 92 روزهایی به یاد ماندنی در صنعت دارو و فراورده های طبیعی و گیاهی است. یعنی زمانی که شرکت دانش بنیان شفانگر نظری شروع به کار کرد. آن هم با مدیریت حکیم سید محمدعلی سید نظری.
و در همین چند سال کوتاه دستاوردهای قابل توجهی داشته. همراهی متخصصین داروسازی و متخصصین طب سنتی روشنایی و سلامتی به بار آورده است.
قدم اول توجه به تحقیقات و پژوهش بود. محصولش کتاب‌های متنوع و کم نظیری در این زمینه. از «علم الادویه» بگیر تا «مبانی طب سنتی» و «کشته سازی» و «نبض شناسی». علم الادویه گونه‌های گیاهی، حیوانی و معدنی و نقش‌شان در طب سنتی را روشن می‌کند. مبانی طب سنتی مسائل مشکل طب سنتی را به ساده‌ترین زبان گفته، کشته سازی کتابی تخصصی و بدون نمونه مشابه در بازار است و نبض شناسی کتابی است که از دریچه‌ی نبض به احوال انسان رسیدگی می‌شود.
در دورانی که داروسازی صنعتی و شیمیایی یکه تازی می‌کرد شبه قاره‌ی هند و پاکستان مرکزیت و اعتبار خود را در داروهای گیاهی حفظ کرد و دانشگاه‌های طب سنتی در این کشورها اصالت خود را حفظ کرد.
حکیم سید محمدعلی سید نظری دانش آموخته‌ی یکی از همین دانشگاه‌های معتبر در زمینه‌ی طب سنتی به نام «الحسن» است.

درباره یک مکان

شرکتی ازدیار مرکز

ارزشش را دارد

عوارض جانبی بسیار پایین داروهای گیاهی در مقایسه با انواع داروهای شیمیایی نکته‌ی قابل توجهی است. سازگاری با طبیعت و سرشت انسان به همراه اثرات تقویتی بر بدن انسان از ویژگی‌های بسیاری از داروهای گیاهی است. ارزشش را دارد چون کیفیت در شرکت داروسازی شفانگر نظری یک جریان مستمر است. تضمین کیفیت در این شرکت فقط یک شعار نیست بلکه یک ساختار منظم متشکل از سه بخش است. بخش آئین نامه‌ای، بخش معتبرسازی و بخش مستندسازی.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه شرکت دانش بنیان شفانگر نظری
خانم سهیلی
5 آذر 98
سلام و عرض ادب خدمت مجموعه دانش بنیان شفانگر نظری🍀 بخش قصه محصول که با اجازه تون برش های موردنظرم رو در کامنت قبل نقل کردم عالی بود. حس ناب و نایابی که به انسان اجازه میده از طریق اعجاز حروف یا اعداد, به شهودی زیبا از قاعده ی "همزمانی" جهان و زمان و روان برسه; و "آن" یا لحظه ی فرا مادی به معنی واقعی کلمه رو ادراک کنه; طی خواندن کتاب یا نوشته ای عمیقا باب دل رخ میده از چشم قصه ای که اینجا خوندم;در آیینه طبیعت, طبع خودِ نوعی م رو دیدم در سفر به اصالت زمین و سرزمین.. ممنون بابت قصه محصول ناب,و نیز حضور ارزشمند مجموعه/غرفه تون که سلامت رو,به طبیعت و اصالت پیوند می ده 🍀 تندرست و پر رونق باشید ان شاءالله🙏
شرکت دانش بنیان شفانگرنظری
5 آذر 98
عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز مرسی نظر لطفتونه ماروحمایت کنید دمتون گرم🌷🌷🌷
خانم سهیلی
5 آذر 98
.. بوته‌ای در بلندترین کوه,یا ریشه‌ای در عمیق‌ترین دره.. ..آدمی هم یک جهان است.. ..اگر هر انسان یک جهان باشد,تمام برگ‌ها و ریشه‌ها و ساقه‌های گیاهان برای این می‌رویند که سایه‌ای برای او باشد.. ..با باد گفت و گو کنید..از درخت ها,نشانی یا کریم ها را بپرسید.. (برش هایی از متن قصه ی غرفه شفانگر نظری)
حسام عطاری
25 شهریور 98
چرا شماره پروانه یه سری 920204 ودیه شری 930204 است؟ اصل و بدل داره؟؟؟؟
شرکت دانش بنیان شفانگرنظری
25 شهریور 98
منظورتون غرفه ی دیگه ای داره میفروشه؟
گفت‌و‌گو با غرفه دار
شرکت دانش بنیان شفانگرنظری