مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
گروه تولیدی سورنا
گروه تولیدی سورنا

گروه تولیدی سورنا

[align=center][size=14px][b].همنشینی هنر، صنایع دستی و علم، نتایجی بس عمیق و ماندگار خواهد داشت[/b][/size][/align]
4 سال در باسلام
49 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت
16 ساعت پیش
گروه تولیدی سورنا
قم
گروه تولیدی سورنا
قم
4 سال در باسلام
49 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت 16 ساعت پیش
پیام غرفه‌دار: همواره تلاش این گروه تولیدی بر آن است تا محصولی فاخر باکیفیت و قیمتی مناسب رو در صحت و سلامت به شما بزرگواران ارائه نماید.

آماده همکاری های عمده و عقد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی می‌باشیم.

پایدار و سلامت باشید

درباره

غرفه گروه تولیدی سورنا

قصه محصول

می‌ایستد زیر تابلویی که لایه‌ی پشتی‌اش پنجره‌ها و نرده‌های بقیع است. توی کارگاهی که بوی چوب می‌دهد و صدای نرم دستگاه برش لیزر از اتاق دیگر می‌آید. دور تا دور اتاق تابلوهای چوبی نصب شده است. هر کدام اشاره‌‌ای ظریف به جایی و چیزی. هر کدام از این تابلوها چیزی به یاد ما می‌آورد. خاطره‌ای، حسرتی، آرزویی. مثل آن تابلوی سه بعدی که نقش ضریح امام شهید دارد. یا تابلویی که اشاره دارد به زنده بودن امام دوازدهم با جمله‌ی «یا محمد المهدی حی ادرکنی»، همان جمله‌ای که سال‌ها در حیاط مسجدالنبی توجه چشم‌ها را به خودش جلب می‌کرد. چشم‌هایی که دنبال گمشده‌شان می‌گشتند.
قدم اول برای شروع این کار از کلاسی در تهران شروع شد. جمعی صمیمی و عاشق که برای آموختن بیشتر اعتقادات شیعه دور هم جمع می‌شدند. نیمه شعبان نزدیک بود و باید کاری می‌کردند. کارِ دل. بچه‌ها هم اهل دل‌اند. دستی به چوب و هنر دارند. از بچه‌ها می‌خواهد یک دعای فرج با تذهیب کار کنند. تابلویی ساده ولی در تیراژ بیست هزارتا منتشر می‌شود.
«یا علی» اول را مردانه گفته بودند. با خودش فکر می‌کند چرا همین کار را فنی‌تر و هنری‌تر ادامه ندهد؟ یک تابلوی با معنا. با چند جمله‌ی بسیار کوتاه و پرمغز که عصاره‌ی پیام تابلو را منتقل کند. دوستان اهل هنرش را گرد می‌آورد. آن که خط خوبی دارد در کنار دوستی که تذهیب کار است. حالا که قرار است محکم و استوار کار را شروع کنند نمی‌خواهند فقط یک تابلوی معمولی تولید کنند. تابلویی که علاوه بر زیبایی‌های دیداری چند جمله‌ی کوتاه یادگاری هم رویش نوشته شده باشد. یادگاری‌هایی که برخاسته از روح همان تابلو باشد و پیوندی عمیق با معنای آن داشته باشد.
همین دغدغه‌ها و رفت و آمدش با دوستان هنرمندش شوق او را بیشتر کرد و این گروه تولیدی شکل گرفت. موسسه‌ای که هزاران ایده‌ی تازه و فرهنگی در سر دارد و کارگاهی هم برای ساختن محصولات هنری اش در نظر گرفته.

درباره یک زندگی

آدمی فقط اسم روی شناسنامه نیست. یک اسم و یک تاریخ تولد و چیزهایی مثل این. آدم‌ها را باید از روی فکرها و دغدغه‌هایشان شناخت . دغدغه‌ی هنرمندان و‌تولید گرانی که دوست دارند کار اقتصادی و کارآفرینی انجام دهند ولی مرشدی ندارند. انزوا طلبی هنرمندانی که حرفی برای گفتن دارند ولی روحیه‌ی حساسشان با دستورها و آئین نامه‌های خشک اداری نمی‌سازد و اثر هنری‌شان در پستوها می‌ماند. ایده‌های تازه و بکرشان مثل نوزادی نارس به دنیا می‌آید و زندگی‌شان را پر اضطراب می‌کند.
در سرش هزاران ایده‌ی هنری و طرح می‌چرخد. می‌خواهد همه‌ی آنها را اجرایی کند ولی آهسته آهسته. کار تولید آن هم از نوع هنری کار یک شب و دو شب نیست. ره رویی پیوسته می‌خواهد هر چند آهسته. طراحی شیشه‌های دو جداره ایرانی که پر از نقش‌های ایرانی اسلامی است. مثل تابلویی پر از رنگ روی ساختمانی زیبا. یا پاروان‌های مشبک برای آشپزخانه‌های اوپن امروزی مطابق ذوق خانم‌های عفیف ایرانی و ایده‌های بسیار دیگر.
یکی از ایده‌های تر و تازه‌اش ساختن یک تیمچه بازار ایرانی اسلامی است. تیمچه‌ای برای بیست میلیون زائر که سالیانه به زیارت خواهر امام رضا می‌آیند و می‌خواهند با دلی خوش و دستی پُر از قم برگردند. این تیمچه بیست سرا دارد و نمره‌اش هم بیست است. آنجا می‌خواهند کارهای روی زمین مانده‌ی هنری و فرهنگی را بردارند. غرفه گردان‌هایش هم همه هنرمند هستند که کسی برایشان خط و نشان نمی‌کشد. ولی خط و الگو بهشان پیشنهاد می‌شود.
تابلوهای پژوهش محور، یکی از همین ایده‌هاست. کار تازه و نوآوری که حق مالکیتش نه تنها انحصاری نیست حتی دیگران تشویق می‌شوند که از نمونه‌های این چنینی الگوبرداری کنند. با این حال این مجموعه به مالکیت معنوی آثار هنری احترام می‌گذارد.
دغدغه های اشتغال، کار آفرینی و ارزآوری تنها بخشی از دغدغه های این مجموعه میباشد و تلاش می‌کنیم به امید تحقق آرمان های بزرگ.

ارزشش را دارد

قیمت‌های در نظر گرفته شده برای این تابلوها تقریبا قیمت مواد خامش است. ایده پردازان این تابلوها سرمایه‌ی فکری کار را -که پشتوانه‌ی تازگی ایده‌شان است- با سخاوت به مخاطبانش عرضه می‌کند. برای همین هیچ تمهیدی برای منع کپی و اقتباس دیگران به کار نگرفته‌اند. این برای کسانی که از طریق کار فرهنگی می‌خواهند کار تجاری کنند تعجب آور است.
علاوه بر شکیل کردن اتاق‌های خانه‌تان، دفتر کار، مدرسه یا هر جای دیگر این تابلوها می‌تواند روح اسلامی ایرانی را در فضا ایجاد کند.
پیام‌های مذهبی قرار نیست به صورت کلیشه و خام تکرار شود. طرح‌های بدیع و چشم نواز تابلوها آدمی را وامی‌دارد بارها و بارها به صدای پنهان تابلوها گوش کند و به معنای نهفته در ورای آن اثر فکر کند. فکر کند و لذت ببرد.
این غرفه در سراسر اینترنت