مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
انتخاب شهر و استان
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
سوغات سرای ممتاز
سوغات سرای ممتاز

سوغات سرای ممتاز

من میخوام اینجا خوشمزگی های آذربایجان و مخصوصا تبریز رو بهتون معرفی کنم و امیدوارم که همه عزیزان از این غرفه خوششون بیاد و ما رو حمایت کنند
3 سال در باسلام
32 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت
2 روز پیش
آوا باران
غرفه‌دار: آوا باران
تبریز آذربایجان شرقی
آوا باران
آذربایجان شرقی، تبریز
3 سال در باسلام
32 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت 2 روز پیش
پیام غرفه‌دار: تمامی محصولات در زمان تولید و بسته بندی با رعایت کامل مسایل بهداشتی از جمله ضدعفونی کردن دست ها و استفاده از دستکش یک بار مصرف و ماسک و روپوش، انجام می شود.

درباره

غرفه سوغات سرای ممتاز

قصه محصول

تبریز سوغاتی های فراوان و متنوعی دارد که یکی از آنها آجیل مخصوص تبریز است که از دیرباز شهرت جهانی دارد و از مرغوب ترین خشکبار تولید می شده است.
مردم آذربایجان به بهانه هر عید و جشن پای آجیل را به خانه های خود باز می کنند و با آجیل از میهمانان خود پذیرای می نمایند. در چهارشنبه آخر سال نیز بنا بر سنت قدیمی ها آجیل مخصوص این شب را با هنرمندی تمام و به طرز زیبایی تزیین کرده و به همراه هدایایی به خانه تازه عروس خانواده می فرستند.

آجیل تبریز انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان به آجیل چهار مغز، آجیل شب یلدا و آجیل عید نوروز و … اشاره کرد. آجیل چهار مغز تبریز که معروفترین آجیل های مخصوص تبریز است و شامل بادام هندی، بادام کاغذی، پسته و بادام بو داده می باشد. این محصول از بهترین و با قدمت ترین آجیل فروش های تبریز تهیه می شود.
اکثر اجزای آجیل از جمله بادام، نخودچی، کشمش، گردو، فندق و انواع تخمه از قبیل تخم کدو، تخم آفتابگردان و تخم هندوانه در آذربایجان کشت شده و به عمل می آیند. در تمام نقاط آذربایجان انگور و کشمش به صورت فراوان کشت و تولید می شود و تنها جز آجیل که بومی این استان نیست پسته است که آن را نیز از بهترین و مرغوبترین نوع پسته موجود در بازار تهیه می کنند زیرا تبریزی ها تمام سعی خود را می کنند تا هم چنان حسن شهرت و اعتبار آجیل تبریز را کاملا حفظ کنند.

درباره یک زندگی

آجیل

درباره یک مکان

تبریز؛ سردرود

ارزشش را دارد

کافی است یک بار از ما خرید کنید.

کیفیت عالی تابلو فرش ها و قیمت مناسب هدف اصلی ماست.
سردرود، پایتخت تابلو فرش جهان

نظرات کاربران

غرفه سوغات سرای ممتاز
ارام
12 اردیبهشت 98
سلام مجدد ممنون مبلغ رو دریافت کردم بابت شیرینی دستتون درد نکنه ان شا الله که سلامت باشین ما هم دوباره مزاحمتون بشیم 🙏🏻
آوا باران
12 اردیبهشت 98
سلام خواهش می کنم مراحمید. از غرفه سوغات تبریز هم دیدن کنید.
ارام
11 اردیبهشت 98
با سلام وتشکر ممنون ولی یه بسته کوچیک از شیرینی هم بود که من هزینشو ندادم. که من به شما بدهکارم .هزینشو بفرمایید بدم خدمتتون 🙏🏻
آوا باران
11 اردیبهشت 98
باسلام. 18 هزار تومان از بابت مویزها به حسابتون واریز کردم. اون بسته هم هدیه ماست که امیدوارم از طعم و مزشون خوشتون بیاد. اگر مورد پسند بود میتونین در غرفه سوغات تبریز (خوشمزگی های آذربایجان) محصولات ما رو ببینید.
ارام
9 اردیبهشت 98
با سلام و عذر خواهی ببخشید ذغال اخته به دستم رسیده ولی من اشتباهی فکر کردم مویز هست امروز که استفاده کردم متوجه شدم مویز نیست چون توی سفارشاتم هم مویز بود هم ذغال اخته ولی مویز نیست !!!!! یعنی نفرستادین ،شرمنده فکر کنم خودتون هم با مویز اشتباه گرفتین فکر کردین فرستادین ولی مویز به دستم نرسیده ممنون میشم بفرستین🙏🏻
آوا باران
9 اردیبهشت 98
سلام مجدد. متاسفانه مویز خوب با قیمت مناسب پیدا نکردم بخاطر همین هماهنگ می کنم پول مویز و براتون برگردونند. یا اگر سفارش دیگه داشتید که با اونا میفرستم.