مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
کیک و شیرینی خانگی طاووس
کیک و شیرینی خانگی طاووس

کیک و شیرینی خانگی طاووس

کیک و شیرینی خانگی طاووس
بهانه های خوشمزه
برای باهم بودن
2 سال در باسلام
69 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت رضایت مشتری
در 3 ساعت 100 %
آیت/ غرفه طاووس
تهران
آیت/ غرفه طاووس
تهران
2 سال در باسلام
69 محصول
+40 فروش
آخرین فعالیت در 3 ساعت
رضایت مشتری 100%
پیام غرفه‌دار: به غرفه طاووس خوش اومدین
بخش اول غرفه: سفارش کیک و کوکی
بخش دوم غرفه: لوازم قنادی و آشپزی
🌺
هزینه ارسال
پیک و پست پیشتاز (بسته بندی + ارسال)
طبق دورترین مسیر تنظیم شده است،
⚠️ اگر هزینه نهایی
«کمتر» شود مابقی را به شما برمیگردانم.
«بیشتر» شود مابقی را مهمان من هستید
🌺

محصولات

غرفه کیک و شیرینی خانگی طاووس

درباره

غرفه کیک و شیرینی خانگی طاووس

قصه محصول

عصر است، برای خودم یک فنجان نسکافه درست کرده ام. فنجان را برمیدارم و به هال میایم. می نشینم روی مبل. فنجان را روی میز میگذارم و بجایش گوشی ام را بر میدارم. با خودم میگویم فرصت خوبیه که به اینترنت سر بزنم.
همزمان برایم یک مسیج و نوتیفیکیشن می آید.
اول مسیج را چک میکنم، سفارش کیک دارم. لبخندی میزنم و در حالی که حالا میدانم نوتیفیکیشن از باسلام است اپلیکیشن غرفه من را باز میکنم. نوع کیکی را که مشتری خواسته را چک میکنم. سوال آماده سازی باسلام را تائید و گزینه "آماده میکنم" را می زنم.
اینترنت را فراموش میکنم و گوشی را کنار می گذارم. نسکافه ام را می نوشم در حالی که به مواد اولیه کیک و خریدی که در پیش دارم فکر می کنم.
...
در حال هل دادن چرخ خرید از ورودی فروشگاه عبور می کنم. خنکی هوای آنجا حس خوبی بهم می دهد. لیست خرید را از کیفم بیرون آورده و با یک نگاه دوباره آن را مرور میکنم تخم مرغ ، ماست ، کره ، ...
شروع میکنم، تک به تک سراغ موارد لیست میروم. هر کدام را که بر میدارم ابتدا تاریخ تولید آن را نگاه میکنم. وقتی از تازگی اش خیالم راحت شد، حجم و وزن و... را با توجه به نیازم بررسی میکنم. تمام لیست را که در چرخ خرید گذاشته ام با خیالی آسوده به سمت صندوق میروم.
...
همزن ، الک ، قالب ، ترازو و بقیه وسایل را از داخل کمد بیرون میاورم و بر روی میز میگذارم.
خیلی خوشحالم که برای کسی سفارش دلخواهش را آماده میکنم. مواد اولیه را در کنار هم جمع و شروع به وزن کردن آن ها می کنم. همه مواد که آماده شد، قالب و فر را آماده میکنم. دوباره سراغ مواد اولیه میروم، تخم مرغ ها و شکر را داخل کاسه میریزم. همزن دستی را به برق میزنم و استارت تهیه خمیر را میزنم. دلم پیش مشتری کیک است و با امید اینکه این کیک مورد پسندش باشد و از خوردنش لذت ببرد. لبخندی روی لبم نقش می بندد.
خمیر را که تهیه شد داخل قالب میریزم و داخل فر میگذارم. یک نگاه به ساعت می اندازم و مجددا لبخند میزنم.
بعد از چند دقیقه عطر کیک به مشام میرسد و خبر از پخته شدن میدهد. کیک را از فر خارج می کنم و سراغ ظرف حمل کیک و... میروم.
کیک که خنک شده را از قالب بیرون آورده و به ظرف حمل منتقل و با احتیاط بسته بندی میکنم.
سراغ گوشی ام رفته و وارد تلگرام می شوم. از لیست، پشتیبانی باسلام را انتخاب و شروع به گفتگو می کنم. از پشتیبان درخواست میکنم تا قبل از ارسال کیک با مشتری هماهنگ کند. شخصی که پشت سیستم است با خوش برخوردی جوابم را می دهد و بعد از هماهنگی خبر می دهد که مشتری منتظر دریافت کیک است.
اپلیکیشن پیک را باز میکنم تا درخواست پیک موتوری بدهم. در دلم دعا دعا میکنم که موتور باکس داشته باشد تا برای حمل کیک مشکلی نباشد. بعد از ده دقیقه یک پیک درخواستم را تائید می کند. سریع تماس میگیرم تا درباره باکس سوال کنم. متاسفانه باکس ندارد و من درخواستم را لغو می کنم. مجددا از اپلیکیشن درخواست پیک موتوری می دهم. این بار موتور باکس دارد و من خوشحال کیک را به او تحویل میدهم، در حالی که کیک را در باکس میگذارد سفارش ها را به او می کنم. در حال چک کردن آدرس کرایه را پرداخت می کنم.
پیک می رود.
میروم سراغ گوشی ام در اپلیکیشن غرفه من گزینه ارسال کردم را میزنم.
حالا من میمانم و انتظار...
نوتیفیکیشن تحویل کیک از طرف پیک به دستم میرسد، خیالم آسوده می شود.
شروع میکنم به شستن و مرتب کردن وسایل کیک پزی. تمام که میشود می نشینم تا خستگی در کنم. گوشی ام را بر می دارم و اپلیکیشن غرفه من را باز میکنم. پیام رضایت مشتری را که میبینم تمام خستگی از تنم بیرون میرود. چشمم به بخش نظرات می افتد، با دیدن ستاره های طلایی چشمانم برق میزند و خدا را شکر می کنم.

درباره یک زندگی

پنج سال داشتم. مادربزرگ مشغول پختن شیرینی بود و من با دقت به دستهایش نگاه می کردم که چگونه قطاب را تند و با دقت و ظرافت میپیچد. گلوله کوچکی از خمیر را پهن کرد، در دستانم گذاشت و وسط خمیر که به شکل دایره بود کمی مغز پودر شده ریخت. با لبخند گفت : «ببین من خمیر را اینجوری می پیچم.» حرکت دستانش را کمی آهسته کرد تا بتوانم هماهنگ با او همان کار را انجام دهم. و این اولین بار بود که خمیر شیرینی را لمس و با کمک مادربزرگ برای خودم قطاب کوچکی پختم.
*
یازده ساله و مشتری پروپاقرص مجله کیهان بچه ها بودم. آن سه شنبه، تازه مجله به دستم رسیده بود و در حال ورق زدن بودم که دقیقا وسط مجله مطلبی به چشمم خورد، چشمانم از خوشحالی برق زدند. آن را کامل خواندم و بعد به مادرم نشان دادم و گفتم : «اینجا برای بچه ها یه غذا یاد داده. میخوام یه بار این غذا رو درست کنم.»
و اولین غذایی که درست کردم، خوراک پرو (کشوری در آمریکای جنوبی) بود.
*
هجده سالم بود که دانشگاه قبول شدم. برای تحصیل به شهری دور از زادگاهم رفتم و دیگر از دستپخت خوشمزه مادر خبری نبود. آشپزی در خوابگاه و در میان دوستانی با فرهنگ ها و سلیقه های مختلف باعث شد تا غذاهای مختلفی یاد بگیرم و در زمان هایی که خانه بودم برای خانواده بپزم. یکی از آن غذاها کتلت عربی بود.
*
علاقه من به آشپزی، شیرینی پزی، تهیه دسر و... بیشتر و بیشتر می شد و وقتی بعد از چهارسال دوری به زادگاهم برگشتم امکانات بیشتری در اختیارم بود. دستوری برای تهیه کیک داشتم که از آموزش های مادربزرگ بود. کیک هل و گلاب که به آن چهار تخم مرغی هم می گفتیم. آن کیک اولین کیک زندگی من بود. کیکی که بارها و بارها آن را می پختم. یکبار با هل و گلاب، یکبار با کشمش، یکبار با پودر کاکائو و... آن روزها همزن نداشتیم و من با چنگال خمیر را هم میزدم و داخل قالب بسیار بزرگ قدیمی و یا داخل قالب های کیک یزدی که داشتیم در فر می پختم.
*
زمان می گذشت و من همچنان مشتاق یادگرفتن غذا، شیرینی، کیک و... جدید بودم. عضو گروه ها و سایت های آشپزی شده و بیشتر از همه به دسر و شیرینی و کیک علاقه داشتم. روزی که مهمان می آمد شیرینی یا دسری جدید درست می کردم؛ و روزی که به خانه اقوام می رفتیم، کیکی جدید می بردم. در خانه خودمان هم کیک و شیرینی جزء ثابت عصرانه شده بود. در همان ایام که حدود دو سال قبل بود، در دورهمی مشغول صرف کیک بودیم که یکی از اقوام گفت : «تو که کیک و شیرینی می پزی، ازشون عکس بگیر و در اینترنت بفروش!» دیگران هم حرف او را تائید کردند.
من به فکر فرو رفتم و آن لحظه، لحظه تولد "کیک و شیرینی خانگی طاووس" بود.

درباره یک مکان

آشپزخانه؛ جایی که همراهان من : همزن برقی و فر و کلی قالب و ظرف و ... کمک میکنند تا از مواد ساده و اولیه، نتیجه ای دلچسب و به یاد موندنی بگیرم.
این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه کیک و شیرینی خانگی طاووس
حمیدرضا فتح العلومی
17 دی 98
سلام من چند مدل از کیک‌های طاووس را تجربه کردم، واقعا عالیه! پیشنهاد میکنم سفارش بدید، قطعا پشیمون نمی‌شید :-)
آیت/ غرفه طاووس
17 دی 98
سلام. نوش جان. از محبت شما ممنونم🙏