مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
لطفا شهر و استان خود را انتخاب کنید
بهار ترمه
بهار ترمه

بهار ترمه

غرفه بهار ترمه برای کم شدن هزینه پستی و به درخواست مشتری تمام قابها را بدون چهار چوب وشیشه ارسال می کندکه در این صورت مبلغ قاب کسر میشود
4 سال در باسلام
40 محصول
+20 فروش
آخرین فعالیت
4 روز پیش
بهار بهارنه
غرفه‌دار: بهار بهارنه
اصفهان
بهار بهارنه
اصفهان
4 سال در باسلام
40 محصول
+20 فروش
آخرین فعالیت 4 روز پیش
پیام غرفه‌دار: عزیزان سلام

همین حالا بزن روی لینک زیر و برای خرید اولت 15 هزار تومن هدیه بگیر 👇

https://basalam.com/@terme/invite?

محصولات

غرفه بهار ترمه

درباره

غرفه بهار ترمه

قصه محصول

اصفهان را به سی و سه پل و منارجنبان و میدان‌ها و مسجدها و ... خیلی چیزهای دیگر می‌شناسند. چیزهایی که نمود بیرونی زیادی داره. ولی در کنار همه اینها از هنر سرمه و ملیله دوزی روی ترمه نمی‌شود به سادگی گذشت. سرمه و ملیله‌دوزی از هنرهای سنتی واصیل اصفهان است. یک کار پر زحمت ولی درعین حال آرامش بخش.
ترمه را می‌شود شست یا نه؟
از همین اول بگویم که اگر شستن این پارچه را به افراد باتجربه بسپارید خیلی بهتر است ولی این به معنا نیست که این کار نشدنی است. رنگ ترمه هاشمی ثابت و با تنوع رنگ و نقش بسیار است. با این همه قابل شستشو است. البته با دست و با مواد شوینده‌ی بدون آنزیم.
طرح روی ترمه و دوخت آن بنا به سلیقه‌ی مشتری سفارش گرفته می‌شود و بسته به کم کار و پر کار بودن طرح و نوع پارچه، قیمت و مدت زمان آماده کردن محصول مشخص می‌شود.
چه کاربردهایی دارد؟
سرمه و ملیله دوزی برای سرویس عروس،کادویی وتزیین منزل کاربرد زیادی دارد و یک کار قیمتی و ماندگار است و شما می‌توانید سالیان سال با نگاه به آن لذت ببرید.

درباره یک زندگی

من «بهاربهارنه» هستم. اصفهان به دنیا آمدم ولی چون پدرم خوزستانی بودند چندسالی رو انجا ودر شهر ابادان زندگی کردیم تا سال 59که جنگ شروع شدوبه اصفهان برگشتیم ودراین شهر زیبا ودوست داشتنی ماندگار شدیم. اصفهان عالی است. من در هیچ شهری از ایران به اندازه‌ اصفهان آرامش نداشته‌ام .البته اصالتاً خوزستانی‌ام. فامیلی پدربزرگم «بحارنه» (با ح جیمی) بود اما مامور ثبت احوال آن را با حرف «هاء» نوشت و فامیل ما شد «بهارنه».بهارنه به معنای بنیان گزار بهار است،یعنی خود بهار.بعداز اتمام دوره ی دبیرستان به کلاس خیاطی رفتم واین کار رو بادقت و ظرافت تمام انجام دادم چند سالی هم به این کار مشغول بودم وهمه از کارم راضی بودندخودم هم خیلی از خیاطی لذت می بردم.ولی اولین فرزندم که بدنیا امد خیاطی رو تقریباً کنار گذاشتم تا سال 93که توسط یک دوست به کار سرمه وملیله دوزی روی ترمه تشویق شدم.خودم از سال‌ها پیش زمانی که دبیرستانی بودم به آن علاقه داشتم ولی خیلی پیگیری نکردم. اما این دوستم سبب خیر شد تا من این کار را دنبال کنم. قوم و خویش‌ها هم خیلی به کارم علاقه دارند.<br />الآن (1396) سه سال است که ترمه‌دوزی می‌کنم اما چون به جایی وصل نبودم، برای فروش محصولات، کمی مشکل داشتم. کارهایم را بیشتر به اطرافیان و آشناهایم فروخته‌ام. البته چندتایی هم به دیگران فروختم ولی خیلی راحت نبود.

درباره یک مکان

کارم را توی خانه خودمان و در اتاق پذیرایی انجام می‌دهم تا بین جمع باشم.

ارزشش را دارد


این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه بهار ترمه
الهام نصری
19 آبان 97
سلام خانم بهارنه ، کارهاتون بسیار زیبا هستند فقط میخاستم بدونم آیا میشه از نزدیک کارهاتونو دید چون من هم اصفهانی هستم و می تونم بیام و از نزدیک ببینم.ممنون
بهار بهارنه
19 آبان 97
سلام ممنونم شما لطف دارید چندتا از کارهام توی سیتی سنتر طبقه دوم غرفه محصولات روستایی علی اباد هست میتونید ببینید
پیله چیان / فروشگاه برکت
12 شهریور 97
سلام؛ موفق باشید ان‌شاءالله.
بهار بهارنه
12 شهریور 97
سلام.ممنونم
مرضیه مدیری
25 مرداد 97
سلام و خدا قوت سرکارخانم بهارنه. کارهای بسیار زیبایی و هنرمندانه ای دارید. مخصوصا سرمه دوزی ها بسیار شکیل و زیباست. ان شاالله موفق و پیروز باشید.
بهار بهارنه
25 مرداد 97
سلام و روزتون بخیر خانم مدیری عزیز نظر لطف شما باعث دلگرمی میشود