مواد غذایی
خانه و آشپزخانه
طنین طبیعت تیرگان
طنین طبیعت تیرگان

طنین طبیعت تیرگان

گل های تور و کریستال
[url=http://basalam.ir/mag/kalatekhij/]درباره کلاته خیج و چشمه مراد بیشتر بدانید[/url]
3 سال در باسلام
16 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت رضایت مشتری
1 سال پیش 91.5 %
فاطمه باباخانی
شاهرود سمنان
فاطمه باباخانی
سمنان، شاهرود
3 سال در باسلام
16 محصول
+200 فروش
آخرین فعالیت 1 سال پیش
رضایت مشتری 91.5%
برخی محصولات این غرفه از انبار باسلام ارسال می‌شوند

محصولات

غرفه طنین طبیعت تیرگان

نعنا خشک

(1)
8000 تومان

درباره

غرفه طنین طبیعت تیرگان

درباره یک زندگی

خیلی از روستایی‌ها، مخصوصا جوان‌ترها به هوای کار و درآمد مهاجرت می‌کنند به تهران، ولی خدیجه غنچه، نه‌تنها از تهران به روستای خودشان برگشته، که حالا سعی می‌کند با همراهی دوستش فاطمه باباخانی بقیه جوان‌های روستا را هم از رفتن به تهران منصرف کند؛ چطور؟ با ساختن خانه‌ای که نشود خاطره یک شب اقامت در آن را از خاطر برد: اقامتگاه توریستی چشمه مراد که امروز به یکی از جاذبه های گردشگری منطقه شاهرود و بسطام تبدیل شده و مسافران جنگل ابر و جنگل اولنگ را به خود جلب می‌کند تا شب قبل از جنگل را در آرامش روستا استراحت کنند.

درباره یک مکان

کلاته خیج، روستاشهری در استان سمنان است که تا همین چند سال پیش حدود 11 هزار نفر جمعیت داشت، ولی مانند بسیاری دیگر از روستای کشورمان به خاطر مشکلات اقتصادی و کمبود شغل، به مرور از جمعیت روستا کم شده و به خصوص جوان‌ترها به شهرهای هم‌جوار و شهرهای بزرگ‌تر نظیر تهران و مشهد کوچ کرده‌اند و حالا در روستا کمتر از دو سه هزار نفر زندگی می‌کنند و معمولا به دامداری و باغداری و کشاورزی مشغول‌اند. ولی یک گوشه از همین روستا، بر روی بقایای یک چشمه قدیمی به نام «چشمه مراد» یک خانه کاهگلی است که هیجان جدید روستا در آنجا شکل گرفته است.

اقامتگاه چشمه مراد را خدیجه غنچه با حمایت برادرش، انگیزه‌بخشی‌های دوستش فاطمه باباخانی و همراهی زنان روستا احیا کرده است. بخش زیادی از مرمت این بنا، با دست‌‌های خود دخترهای روستا انجام شده و حالا جای‌جای خانه، پر از خاطره روزهای کار و تلاش است. حالا هم که چشمه مراد، تبدیل به یک اقامتگاه زیبا تبدیل شده و محل کار این جمع دوستانه ده بیست نفره هم هست. در فصل‌های مختلف، حیاط اقامتگاه پر می‌شود از محصولات روستایی مثل رب گوجه فرهنگی و کشک محلی و برگه قیصی و زردآلو و حبوبات. محصولات بسته‌بندی می‌شوند و آماده عرضه به مسافرها و میهمان‌ها. اقامتگاه چشمه مراد، الان باعث شده که حتی بزرگ‌ترهای روستا هم بازار جدیدتری برای محصولاتشان پیدا کنند.

برای رفتن به اقامتگاه چشمه مراد، کافیست از شاهرود چهل کیلومتر به سمت آزادشهر برانید تا تابلو کلاته خیج را سمت راست جاده ببینید. اقامتگاه «چشمه مراد» را اهالی روستا نشانتان می‌دهند. برای هماهنگی‌ قبلی می‌توانید با این شماره تماس بگیرید: 09127735872

ارزشش را دارد


این غرفه در سراسر اینترنت

نظرات کاربران

غرفه طنین طبیعت تیرگان
مسعود اسدی
15 شهریور 98
سلام. بسته بندی زیبایی دارن محصولات‌ تون.. موفق باشید
هاجر پاکی (اپلیکیشن سلوا)
28 اردیبهشت 98
سلام. روزتون بخیر. من از مجموعه سلوا خدمتتون پیام می دم. ما بیش از 200 قلم محصول در دسته بندی های مختلف داریم که با رعایت معیارهای سلامت و کیفیت از تولید کننده های خونگی و روستایی تامین می کنیم. اگر تمایل دارید در زمینه تامین برخی محصولاتتون با هم همکاری داشته باشیم در خدمتیم. صفر نهصد و سیزده، صد و هشتاد شش بیست و شش نود شهبازی
فاطمه باباخانی
28 اردیبهشت 98
سلام چشم حتما تماس می گیرم باهاتون
محسن کاشانی
29 فروردین 98
سلام وقت بخیر مربا زردالو و توت فرنگی کی موجود میشه؟
فاطمه باباخانی
29 فروردین 98
توت فرنگی رو به زودی اضافه می کنیم
گفت‌و‌گو با غرفه دار
فاطمه باباخانی